Traže ocjenu ustavnosti zakona koji su dvaput glasali * Traže ocjenu ustavnosti zakona koji su dvaput glasali * Posao dobio i brat direktora razvoja * Ubistvo izvršili po nalogu Alana Kožara * Zbog korone manje i dobrovoljnih davalaca * Sudije čuvaju budžet umjesto da poštuju zakon * Novo pokretanje proizvodnje košta desetine miliona eura
  Izdanje: 07-03-2021

Predrag Mitrović, predsjednik Unije poslodavaca:
– Novi lokdaun (zatvaranje) ne bi moglo da izdrži 95 odsto crnogorskih preduzeća.

Poslali Hasa da ofarba nekoliko prozora. Vraća se on nakon završenog posla, pa pita: - Treba li ofarbati i okvire?

U Bosni se radi popis stanovništva. Popisivač postavi gomilu pitanja, prvo Fati a onda i Muju, i na kraju, prijateljski odvoji Muja u stranu i kaže mu:- Gospodine, u povjerenju ću vam ovo reći. Na pitanje: „Koliko puta nedjeljno vodite ljubav?”, vi ste odgovorili „dva puta”, a vaša supruga je odgovorila „pet puta”, pa eto samo da znate.A Mujo će:- Ma nema problema, čim vratimo kredit, i ona će dvaput k’o i ja.

Sport ZETA U NIKŠIĆU PROKOCKALA VELIKA DVA GOLA PREDNOSTI
Odlučio pobjednika: Milivoje Raičević - Foto: Željko Šapurić Veliki preokret Nikšićana Zeta odigrala odličnih 45 minuta, ali su u nastavku Nikšićani potvrili da nije slučajna njihova duga pozitivna serija
Kakva luda utakmica! Iako su gosti čak dva puta imali dva gola prednosti, iz Nikšića su se vratili praznih ruku. Sutjeska je do trijumfa stigla uz puno sreće. Igrač odluke bio je Milivoje Raičević, koji je u 85. minutu, nakon Grivićeve asistencije, skrenuo loptu u mrežu. Bila je to više nego zanimljiva utakmica viđeno je čak sedam golova, ali isto tako bili smo svedoci nedopustivog broja grešaka. Te katastrofalne greške posebno su bile izražene u zadnjoj liniji Nikšićana u prvom poluvremenu. To što je Sutjeska otvorila utakmicu na nedopustiv način, i pored toga što je ostvarena pobjeda, je razlog za brigu. Domaći su prvo poluvrijeme skoro potrošili u bescjenje, da nije bilo tog Ćetkovićevog gola u zaostavnom vremenu ovog perioda igre.

-Odigrali smo vrhunski u prvom poluvremenu i čestitam mojim igračima na tome. Nismo imali adekvatne izmjene, da bi u nastavku nastavili u istom ritmu. Čeka nas još mnogo posla. Kod nas je možda bio prisutan strah u nastavku meča - rekao je Ratko Dostanić, strateg Zete.

Iz prvog nešto opasnijeg napada, Zeta je stigla do prednosti. Sa lijeve strane centrirao je Kalezić, lopta je stigla do Burzanovića koje je lijepim udarcem smjestio u rivalovu mrežu. Nikšićani su konstantno griješili, a vrhunac tih kikseva stigao je u 22. minutu. Šofranac je praktično poklonio gol Zeti, Burzanović je samo preostalo da loptu po drugi put smjesti u mrežu domaćina. Domaći su, međutim, pokazali da su živi, ali čini se, uz malu pomoć, sudije. Nakon pola sata igre arbitar Nikola Vođević je vidio da je Simović povukao Markovića i pokazao na bijelu tačku. Marković je izveo najstrožu kaznu, Aković je odbranio, ali je na njegovu žalost, do odbijene lopte stigao Janjić i sproveo je u mrežu - 1:2. Samo tri minuta kasnije, Zeta je ponovo otišla na plus dva. Kalezić je centrirao sa lijeve strane, Krstović je bio na drugoj stativi i glavom pogodio za 1:3. Teško bi Sutjeska stigla do preokreta u nastavku, da nije bilo opisanog Ćetkovićevog gola.

U nastavku kao da gosti nisu imali snage za presing, koji je Nikšićanima zadavao velike muke tokom prvog poluvremena. Bolju igru domači su krunisali drugim golom Janjića. Grivić je centrirao sa desne starne, Simović je odbio loptu, koja je stigla do Janjića, koji je ivice šesnaesterca efektno zatresao mrežu. Tačku na ovu uzbudljivu utakmicu stavio je rezervista Milivoje Raičević.

-Puno smo željeli ovu pobjedu, možda i više nego što treba. Napravili smo puno grešaka u prvom poluvremenu, znali smo da će u nastavku biti bolje. Imamo kvalitet, ali on ispliva samo ako momci vjeruju u sebe - rekao je nakon susreta šef stručnog štaba Sutjeske Miljan Radović.

Ovim trijumfom Nikšićani su zadržali drugo mjesto na tabeli, ali i napravili lijepu uvertiru za derbi protiv Dečića.
B.K.

Sutjeska – Zeta 4:3 (2:3)
Stadion: kraj Bistrice. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Jovan Došljak (Berane). Strijelci: Janjić u 35. i 73.,Ćetković u 45 + 2. i Raičević u 85. za Sutjesku, a Burzanović u 4. i 22. i Krstović u 38. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Mihelič, Janjić (Sutjeska) Simović, Ceklić, Pupović (Zeta).

SUTJESKA: Ličina, Grivić, Vlahović, Šofranac, Cicmil, Korea, Mihelič, Ćetković (od 57. Raičević), Osmajić (od 90.+2. Marušić), Janjić, Marković (od 89. Eraković -).

ZETA: Aković, Milić (od 46. Tuzović), Đinović (od 64. Ceklić), Simović, Đurović, Milojko, Krstović, Burzanović, Vukčević (od 72. Ma.Lambulić), Mi.Lambulić (od 59. Pupović), Kalezić.

Rezultati: Sutjeska – Zeta 4:3, Dečić – Rudar 0:1, Podgorica – Jezero 2:1, OFL Titograd – Iskra 0:0, Petrovac – Budućnost 1:4.