Vukčević tražio oko 125.000 eura, laptop, „ajfon“ * Onlajn nastava ne dopire u sirotinjske domove * Nema promjene lokacije kolektora * Traže da se bar zakrpe rupe na glavnoj cesti * Narod zna gdje su mu temelji * Zaključavaju šest gradova * Droga preko Rožaja stiže do Novog Pazra

Otpočinjanje sveobuhvatnog političkog dijaloga je najbolji i optimalan način da se krene u demokratsko razrješavanje aktuelnih izazova pred kojima se Crna Gora nalazi.

Policajac priveo par muškaraca na razgovor. Dođe do poslednjeg pa ga pita: - Čime se ti baviš? - Ja sam biohemičar. - Nisam te pitao što si bio, nego čime se baviš!.

- Babo, babo, progut’o sam malo vode! Haso:
- Gutaj sine, sve je to babo platio!

Sport RUDAR STIGAO DO ŠESTOG UZASTOPNOG TRIJUMFA
Zasluženo slablje Pljevljaka I Petrovčani u nizu Pljevljaka
Rudar je nastavio pobjedonosni niz i bjeg od baraž zone, a Petrovac vezao drugi vezani poraz i došao u nezavidnu situaciju, kada je opstanak u pitanju. Na kraju kada se sve sabere, bodovi su zasluženo ostali u Pljevljima: Rudar - Petrovac 2:0 (1:0)!

-Mi brojimo samo bodove, sada ih imamo 31, a kada se sjetim da smo 5. decembra imali 13, ova cifra mi djeluje nestvarno. Sve pohvale i zasluge idu na račun igrača koji su sve to iznijeli. Mislim da smo zasluženo pobijedili - kazao je poslije utakmice šef stručnog štaba Rudara Vuko Bogavac.

Gosti su počeli izuzetno agresivno, sa presingom po cijelom terenu, imali su više loptu u nogama i bili opasniji po gol. Međutim, osim dva kornera Petrovac nije ništa više uradio. Domaći su svoju prvu priliku, u 15. minutu, pretvorili u gol. Sa svoje polovine povukao je Dušan Živković i iz trka uputio loptu po zemlji ka Vuku Strikoviću, koji je, po desnoj strani, pobjegao svojim čuvarima, ušao u šesnaesterac, šutirao, iskosa sa desne strane. Golman Vidoje Popović, odbranio je šut, ali Zakaria Suraka pratio je akciju i sa gol linije zakucao je u mrežu.

-Potpuno zaslužena pobjeda Rudara. Prvih petnaest minuta djelovalo je korektno, diktirali smo tempo, držali ritam, ali iz prvog napada Rudara primili smo gol. Poslije toga uslijedio je potpuni raspad u našoj igri. Bili smo jako loši i da ovako ne možemo da odreagujemo u sledećim utakmicama, ali bilo je i nekih drugih stvari na koje mi ne možemo da utičemo, a meni je izuzetno žao zbog toga - izjavio je trener Petrovca Nenad Vukčević.

Rudar je i u nastavku susreta bio bolji i stvarao šanse, ali je tek u poslednjem minutu nadokande potvrdio trijumf. Sa desne starne asistirao je rezervista Ilija Vujović, a Zečević treću utakmicu za redom zatresao mrežu i potvrdio Rudarev bijeg iz baraž zone.

M.P.

Rudar - Petrovac 2:0 (1:0)
Stadion: pod Golubinjom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) i Vladan Todorović (Nikšić). Strijelci: Suraka u 15. i Zečević u 90+4. minutu. Žuti karton: Vojvodić (Petrovac). Crveni karton: Popović (Petrovac) u 77. minutu.

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Mardović, Vukotić, Kartal, Matsui, Suraka (od 90+3 Vujović), Talović (od 90+3 Golubović), Živković (od 69. Kovačević), Zečević, Striković (od 86. Harović).

PETROVAC: Popović, Vojvodić (od 77. Mališić), Bumbar, Sato (od 67. Merdović), Vukčević, Bašić (od 46. Rudović), Marković, Mikijelj, Divanović, Zvrko (od 57. Vasović), Tačibana (od 77. Đurović).