Vukčević tražio oko 125.000 eura, laptop, „ajfon“ * Onlajn nastava ne dopire u sirotinjske domove * Nema promjene lokacije kolektora * Traže da se bar zakrpe rupe na glavnoj cesti * Narod zna gdje su mu temelji * Zaključavaju šest gradova * Droga preko Rožaja stiže do Novog Pazra

Otpočinjanje sveobuhvatnog političkog dijaloga je najbolji i optimalan način da se krene u demokratsko razrješavanje aktuelnih izazova pred kojima se Crna Gora nalazi.

Policajac priveo par muškaraca na razgovor. Dođe do poslednjeg pa ga pita: - Čime se ti baviš? - Ja sam biohemičar. - Nisam te pitao što si bio, nego čime se baviš!.

Ode Haso sa porodicom na more. Dok su se brčkali, mali Mujica zavapi:
- Babo, babo, progut’o sam malo vode! Haso:
- Gutaj sine, sve je to babo platio!

Sport DEČIĆ U KOMŠIJSKOM DERBIJU POBIJEDIO ZETU U GOLUBOVCIMA
Bodovi otišli u Tuze Tuzanima prija Trešnjica Sastav Edisa Mulalića zasluženo stigao do bodova. Zetin drugi uzatopni poraz pokazuje da je ekipa u krizi
Fudbaleri Zete doživjeli su drugi uzastopni poraz na svom terenu. Nakon Rudara, bodove sa Trešnjice odnio je i Dečić koji je na kraju slavio sa 2:1. Tuzani su do drugog uzastopnog trijumfa na ovom terenu došli zasluženo, nakon bolje igre tokom većeg dijela susreta.

-Znamo da je Zeta ikona crnogorskog fudbala, dok mi još nijesmo u vrhu gdje nas neki stavljaju i prave nam pritisak bez potrebe. Prvo poluvrijeme je bilo možda najboljih 45 minuta otkad smo zajedno, bili smo igrački i trkački na zavidnom nivou. Kad se podvuče crta pobijedili smo zasluženo u muškoj igri s obje strane - rekao je Edis Mulalić, strateg Tuzana.

Ekipa sa Tuzi je u prvom poluvremenu bila dominatnija, a već u šestom minutu Adrović je zaprijetio Akoviću. Samo četiri minuta kasnije mreža domaćeg sastava se zatresla. Pešukić je na desnoj strani prihvatio loptu nakon greške Sopa, a onda pravovremeno uputio pas ka Rudoviću. Vezista Dečića je sa desetak metara majstorski poslao u lijevi donji ugao – 0:1. Mogla je Zeta u 16. minutu da se vrati u igru. Zeljković je pogriješio, a Orlandić nije iskoristio zicer. Bio je sam pred golom Tuzana, ali je Pavle Velimirović sjajnom interevencijom sačuvao mrežu. Već u sledećem napadu Dečić je mogao da duplira prednost. Rudović je sa 18 metara odlično izveo slobodan udarac, a Aković još boljom reakcijom loptu skrenuo u korner. Do odlaska na odmor vidjeli smo još dva pokušaja gostiju (Tući, Pešukić) i jedan domaćina, kada je nakon centaršuta sa desne strane, Matija Lambulić probao glavom.

Tim Ratka Dostanića je mogao do gola u 54. minutu. Burzanović je dao loptu za Kalezića, koji je iskosa desetak minuta šutirao, a Velimirović odbranio. Minut kasnije Dečić je imao stopostotnu priliku. Izveli su Tuzani dobar kontranapad – Vuljaj je uposlio Rudovića, koji je zaobišao Akovića i šutirao. Međutim, Janko Simović je uklizao i uspio da loptu izbaci u korner. Novi zicer gosti su imali novi zicer, ovoga puta Adrović je bio sam, ali je Aković fenomalno reagovao i spasio mrežu. A onda, u 71. minutu 2:0 za Dečić. Nikolić je sa svoje polovine izveo prekid i pronašao Ilira Camaja, koji je samo dvadesetak sekundi prije toga ušao na teren. Camaj je iskoristio slabu interevenciju odbrane domaćina i loptu poslao u bliži ugao. Do kraja mečea, Zeta je uspjela samo da ublaži poraz. Igrao se 81. minut kada je Božanović u svom kaznenom prostoru srušio Krstovića, a sudija Vujisić pokazao na bijelu tačku. Sa 11 metara siguran je bio kapiten Goran Milojko.

-​Ponovo smo loše ušli u utakmicu, u drugom poluvremenu smo reagovali, ali pobjeda Dečića je zaslužena. Na nama je da analiziramo gdje pravimo greške, one iz meča sa Rudarom nijesmo dobro shvatili i krajnje je vrijeme da to uradimo - rekao je Ratko Dostanić, strateg Zete.

Zeta – Dečić 1:2 (0:1)
Stadion „Trešnjica“. Igraće se bez prisustva publike. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Uroš Rašović (Podgorica). Strijelci: Milojko u 81. iz jedanaesterca za Zetu, a Rudović u 10. i Camaj u 71. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Milić, L. Lambulić (Zeta), Camaj (Dečić)

ZETA: Aković, Milić, Sopo (od 46. Đurović), Simović, Đinović (od 56. Tuzović), Milojko, L. Lambulić (od 70. Krstović), Vukčević (od 60, Mi. Lambulić), Kalezić, Ma. Lambulić (od 46. Burzanović), Orlandić.

DEČIĆ: Velimirović, Ljuljđuraj, Vuljaj, Drešaj, Rudović (od 85. Maljoku), Tući (od 68. Marković), Božanović, Pešukić (od 85. Đoljaj), Nikolić, Adrović (od 70. Camaj), Zeljković.

Rezultati: Budućnost – OFK Titograd 1:0, Zeta – Dečić 1:2, Jezero – Sutjeska 0:2, Iskra – Podgorica 1:0, Rudar – Petrovac 2:0.