Zabranili skupštinu koju je sazvala Vlada * Zabranili skupštinu koju je sazvala Vlada * Odugovlače oni koji ne žele fer izborni proces * Ukidaju radno mjesto Zorana Lazovića * Više od 45.000 djece preživljava sa dva eura dnevno * U bolnicama najteže stanje u odnosu na region * Koprivica: Brano Mićunović organizuje napade
  Izdanje: 24-02-2021

Dritan Abazović, potpredsjednik Vlade:
U narednim danima očekujemo ostavke ili smjene cijelog ranijeg menadžmenta, koji je postavio Veselin Veljović, kako bi reforma policije dobila svoj puni smisao.

- Šta zaključuješ kada uđeš u stan a dočeka te nasmijana i zadovoljna žena?
- Da si pogriješio vrata!

- Znate li šta kamikaza radi kada ne leti?
- Pa ubija se od dosade:)

- Kako se zove telefon napravljen od drveta ?
- Pinokia.
​- Kako Kinezi zovu lift?
- Pritisnu dugme.

Sport U VIŠE NEGO DOBROM MEČU, SUTJESKA I ISKRA PODIJELILI BODOVE
Dragan Grivić slavi gol - Foto: Željko Šapurić Remi po volji pravde Nikšićani i Danilovgrađani potvrdili da su u drugi dio sezone ušli spremni i odlučni da poprave jesenji utisak
Ove sezone kad god se sretnu Sutjeska i Iskra zagarantovana je dobra, efikasna i interesanta igra. Tako je bilo i juče kraj Bistrice. Oba rivala zaista su dobro igrala i čini se da je krajnji rezultat na najbolji način preslikao ono što se dešavalo na terenu. Očito je da je krvna slika i Nikšićana i Danilovgrađana, tokom priprema, promijenjena, jer u drugom dijelu sezone igraju bolji fudbal.

-Imali smo bolje šanse od Sutjeske, ali mislim da je rezultat ipak realan. Bili smo više nego dobri. Dali dva gola, imali tri povoljne šanse. Bio je ovo fenomelan meč, sa zaista puno čistog fudbal - ocijenio je šef struke Iskre Aleksandar Nedović jučerašnji meč kraj Bistrice.

Gosti su i prvi stigli do zicera. U 8. minutu Kordić je dugom loptom pronašao Petrovića, koji je imao otvoren put ka čuvaru mreže domaćina. Giljen je iz duela jedan na jedan sa napadačem Iskre, izašao kao pobjednik. U 22. minutu, nakon Petrovićevog centaršuta sa desne strane, malo je falilo da Grivić pogodi sopstvenu mrežu. Izveden je korner sa lijeve strane, i Obradović sa jednog metra nije uspio da loptu skrene u mrežu. Sutjeska je do prednosti stigla iz prekida. Korner sa desne strane izveo je Mihelič. Prvi do lopte je stigao Osmajić, njegov šut uspio je da zaustavi Kordić, na obijenu loptu je natračao Grivić i smjestio je u nebranjenu mrežu.

Takvom povoljnom scenariju na početku drugog poluvremena, vjerovatno se nije nadao i trener gostiju Nedović. U 47. minutu Šahman je lijepo izbacio Maleševića po desnoj strani, koji je loptu ubacio pred gol domaćina. Grivić je nepropisno startovao na Đorića, a sudija Radoje Pajović opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vuković. Minut kasnije totalni preokret. Šahman je ponovo uposlio Maleševića, koji je još jednom zavrnuo sa lijeve strane. Glavom je loptu u mrežu Nikšićana glavom sproveo Petrović. Sutjeska je anulirala prednost Danilovgrađana u 59. minutu. Eraković je asistirao, a Janjić je na zaista lijep način pogodio donji lijevi ugao Kordićevog gola. U poslednjih pola sata igre, inicijativu su imali Nikšićani, ali rezultat se nije menjao. Marušić i Marković nisu uspjeli da ugroze gol gostiju, a svakako je najveća prijetnja u ovom periodu igre za goste, viđena u 80. minutu. Šutirao je Mihelič, a Obradović je krajnjim naporom uspio da izbaci loptu ispred Janjića. Na suprotnoj strani najbolju priliku je imao Bakrač.

-Bio je ovo vrlo dobar meč. Pobjede su nas koštala tih nekoliko minuta nepažnje na početku nastavka. Držali smo ritam svih devedeset minuta i u dosta segmenata nadigrali Iskru. Šteta što nismo slavili, ali svakako da moramo biti zadovoljni igrom - istakao je nakon meča, strateg Nikšićana Miljan Radović.

B.K.

Sutjeska – Iskra 2:2 (1:0)
Stadion: kraj Bistrice. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: Grivić u 39. i Janjić u 58. za Sutjesku, a Vuković u 49. iz jedanaesterca i Petrović u 50. minutu za Iskru. Žuti kartoni: Mihelič (Sutjeska), Bakrač, Šahman (Iskra).

SUTJESKA: Giljen, Grivić, Vlahović, Šofranac, Bulatović, Korea, Mihelič, Eraković (od 90. M.Vuković), Osmajić (od 56. Marušić), Janjić, Marković.

ISKRA: Kordić, Obradović, Malešević, Bakrač, Drinčić, Đorić (od 64. Boričić), Šahman, Luković (od 72. Jamamoto), Petrović (od 86. Rogošić), Šaletić (od 46. Marković), Vuković (od 72. Milić).

Rezultati: Zeta – Rudar 0:1, Dečić – Jezero 0:0, Sutjeska – Iskra 2:2, Podgorica – Budućnost 0:1, OFK Titograd – Petrovac 1:0.