Pronevjerili milione pa kupili ekskluzivni hotel u Kolašinu * Pronevjerili milione pa kupili ekskluzivni hotel u Kolašinu * ASK stala u odbranu glavnog specijalnog tužioca * Tužiće Stijovića * Umjesto da odgovara za napad, goni novinara * Zeta će dobiti kolektor, a nema kanalizaciju * Spomen na srpsko saborovanje
  Izdanje: 16-02-2021

Tonino Picula, izvjestilac Evropskog parlamenta:
Crna Gora će moći da dobije određenu količinu vakcina iz EU.

Početak sezone grijanja, kasno naveče stiže poruka na mobilni telefon: Je l’ vam trebaju drva?
Stiže odgovor na poruku: Ne.
Sjutra ujutro primaoc poruke vidi nema mu drva, njegova drva u dvorištu kod komšije i ide da pita komšiju: Pa šta je ovo, moja drva u tvom dvorištu.
Kaže komšija: Pa lijepo sam sinoć pitao je l’ vam trebaju drva i rekao si ne.

Sport - datum: 2021-02-15 ITALIJA - SERIJA A (22. KOLO)
Inter lider Inter lider Serije A
Serija A se komplikuje zahvaljujući kiksu Milana u subotu veče od Specije i sinoćnjom pobjedom Intera nad Laciom. Naime, Inter je rutinski savladao „nebesko-plave“ na „Đuzepe Meaci“ rezultatom 3:1 i preuzeo prvo mjesto od „roso-nera“ sa bodom više. Konte je bio bolji od Inzagija, a "crno-plavi" od "nebesko-plavih". Nezaustavljiv je bio Romelu Lukaku koji je sa dva pogotka u 22. iz penala i 45. minutu donio veliku prednost svome timu. Lacio se vratio golom Gonzala Eskalantea u 62. minutu nakon slobodnjaka Sergeja Milinkovića-Savića. Samo dva minuta kasnije Lautaro Martinez je na asistenciju Lukakua povisio na 3:1.

Triling Rome u Rimu nad indisponiranim gostima. Vučica je opet na pravom putu, a u 22. kolu je savladala Udineze kod kuće sa velikih 3:0. Koliko je nadmoćna bila Roma govori podatak da gosti iz Udina nisu ni priprijetili domaćinima. Fudbaleri trenera Paula Fonseke konačno nisu primili gol na prvenstvenom meču. Rimljani su meč riješili već u prvih 25 minuta, kada je na semaforu bilo 2:0 a strijelac oba pogotka je bio pouzdani francuski vezista Žordan Veretu u 5. i 25. minutu iz penala. Treći gol je djelo Pedra u 90+3. minutu, koji je udario pečat na fenomenalno izdanje Vučice. Roma je u potpunosti diktirala tempo što najbolje pokazuje podatak šuteva u okvir gola – 8:1 u korist domaćina. Sampdorija je kao domaćin sa 2:1 ispratila Fiorentinu kući i dokazala da može svakome da parira na svom stadionu. Keita Balde je donio prednost domaćinu u 31. minutu, da bi gostujući napadač Dušan Vlahović izjednačio šest minuta kasnije. Konačnih 2:1 postavio je Fabio Kvaljarela u 71. minutu. Prije toga, Fiorentina je imala čak deset šuteva na gol domaćina, ali lopta jednostavno nije htjela da uđe u gol, što je značilo da slijedi kazna od strane domaćih igrača. Valja napomenuti da je Vlahović jedini napadač u nedostatku Frenka Riberija. Atalanta se mučila u gostima i tek u 90. minutu uzela tri boda Kaljariju. Gol je djelo Luisa Mjuriela. Kaljari će se i dalje boriti za opstanak u Seriji A, a Atalanta za plasman u Ligu šampiona. „Fenjeraš“ Krotone je izgubio kući od Sasuola rezultatom 2:1.

Rezultati i strijelci:
Roma – Udineze 3:0 (Veretu 5, 24pen, Pedro 90+3), Kaljari – Atalanta 0:1 (Mjuriel 90), Sampdorija – Fiorentina 2:1 (Keita 31, Kvaljarela 71 – Vlahović 38), Krotone – Sasuolo 1:2 (Ounas 26 – Berardi 14, Kaputo 49), Inter – Lacio 3:1 (Lukaku 22pen, 45, Martinez 64 - Eskalante 62)