Pred odlazak DPS-a sebi povećali otpremnine za 40 hiljada * Pred odlazak DPS-a sebi povećali otpremnine za 40 hiljada * Budžet do marta, nema tehničkog rebalansa * Zbog ograničenja u zakonu izabrali Damjanovića * Kršenje zakona funkcioneri platili 216.385 eura * Birači iz inostranstva ostaju u inostranstvu * Očekujemo da Vlada ne donosi odluke preko koljena

– Rekao sam da je prvi princip transparentnost. To što sada fizički ne možemo da obezbijedimo materijal sa sjednica, to je problem uhodavanja.

Dolazi dama privatnom ljekaru, svlači se i traži od njega da joj otvoreno kaže šta misli.
- Mogu vam odmah reći, gospođo- odgovara ovaj. - Prvo, dobro bi bilo da skinete nekoliko kilograma, što bi vam znatno poboljšalo izgled. Drugo, nešto svjetliji ruž bolje bi vam stajao. I treće, morali biste početi nositi naočare, jer - ja sam arhitekta, a ljekar vam je preko puta.

Pitali zavodnika:
- Kažu, muškarci po prirodi varaju, je li to istina?
- Ja bogami varam i po gradu!

Sport - datum: 2020-12-18 U POSLEDNJEM MEČU JESENI, BUDUĆNOST MINIMALNO PORAZILA PETROVAC POD MALIM BRDOM
Budućnost opet bolja od Petrovca - Foto: DAN Petar Grbić odveo lidera na +18 Dobar meč u Petrovcu, dosta šansi na obje strane, a golom ga u finišu riješio nekadašnji reprezentativac Crne Gore. Plavi upisali deseti uastopni trijumf, Petrovčani ostali na dnu tabele. Jesen okončana, prvenstvo se nastavlja na proljeće
Budućnost je desetom uzastopnom pobjedom stavila tačku na odličnu jesen. Podgoričani su na gostovanju u Petrovcu, u odloženom susretu petog kola "Telekom" Prve crnogorske lige, pobijedili domaći istoimeni tim sa 1:0 i prednost u odnosu na drugoplasirani Dečić povećali na velikih 18 bodova. Nakon svega viđenog tokom ove jeseni, jasno je da samo čudo može da se desi pa da Budućnost na kraju sezone ne osvoji petu titulu prvaka Crne Gore. S druge strane, nebeskoplavi su ostali na samom dnu tabele, imaju na svom kontu svega 12 bodova i u nastavku sezone im predstoji grčevita borba za opstanak. Ali, prije toga predstoji im velika analiza učinjenog u prethodnih 19 kola, a možda i reorganizacija igračkog kadra. U svakom slučaju, pojačanja su im neophodna ukoliko žele da se ravnopravno bore za izbjegavanje poslednjeg mjesta na tabeli.

-Moramo biti zadovoljni, jer smo polusezonu završili pobjedom. Kao po pravilu, najteže su utakmice koje su unaprijed dobijene. Bili smo izraziti favoriti pred ovo gostovanje, očekivalo se da posle ubjedljive pobjede protiv Dečića tako nešto ponovimo i pod Malim brdom. Ali, vjerujte, mi smo pred utakmicu priželjkivali i minimalnu pobjedu, nju smo na kraju i ostvarili. Bilo je 1:0, ali i da je ostalo bez golova ne bi bilo nezasluženo. Imali smo mi svoje prilike, potom i domaćin svoje i kada se sve sabere utakmica je bila otvorena i dinamična, a znali smo da samo strpljenjem možemo do trijumfa. Posrećilo nam se da damo taj gol i osvojimo tri boda i da bodovnu prednost u odnosu na drugoplasiranog još više uvećamo – rekao je nakon utakmice Mladen Milinković, šef stručnog štaba Budućnosti.

Kada je u pitanju jučerašnji meč, mora se istaći da je bio jako sadržajan i interesantan. Bilo je prilika na obje strane, a svoj dan su imali golmani Vidoje Popović i Miloš Dragojević, koji su odbranili po nekoliko dobrih prilika protivnika. A sve je počelo već na isteku drugog minuta, kada je Petar Grbić primio loptu u petercu, probao je da šutira, ali je Luka Medigović u poslednjem trenutku izblokirao njegov pokušaj. Pet minuta kasnije ponovo je Grbić bio u prilici, šutirao je sa desetak metara, ali je prebacio okvir gola. Igrao se 11. minut kada je Igor Ivanović primio loptu na desnoj strani, potom je „zalomio“ jednog igrača Petrovca i ciljao desni gornji ugao golmana Popovića. Međutim, čuvar mreže domaćina je sjajnom intervencijom loptu izbacio u korner. „Nebeskoplavi“ su uzvratili u 17. minutu i to stopostotnom prilikom. Divanović je odlično proigrao Valentina Rudovića, koji se našao sam ispred Dragojevića. No, čuvar mreže aktuelnog šampiona je uspio da sačuva svoj gol i loptu skrene u korner. Nakon udarca iz ugla, Medigović kje probao glavom, ali je lopta završila pored stative. Nedugo zatim, sa distance je probao Rudović, a u 35. minutu vidjeli smo pravi projektil štopera gostiju Igora Ćukovića. Šutirao je sa 25 metara, ali je Popović još jednom bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme je velikom prilikom otvorio je u 59. minutu Dejan Zarubica. Napadač Budućnosti je nakon asistencije Igora Ivanovića šutirao sa šest-sedam metara, ali je Popović odbranio. Uzvratili su nebeskoplavi samo četiri minuta kasnije. Divanović je sa desne strane ubacio loptu za Marka Markovića, koji je prihvatio loptu, ušao u kazneni prostor i šutirao. Ovoga puta je Dragojević bio nesavladiv – odlično je reagovao i sačuvao mrežu. Igrao se 70. minut kada je Draško Božović sa 25 metara odlično izveo slobodan udarac, saveznik Petrovčana bila je prečka. A onda, u 81. minutu desio se i trenutak odluke. Ivanović je sa desne strane ubacio loptu, Aleksandar Vujačić je propustio loptu, koju je iz neposredne blizine Petar Grbić sproveo u mrežu. Bio je to treći pogodak kapitena plavih u dva susreta i gol koji je Podgoričanima donio šesnaestu pobjedu u ovoj sezoni.

Naravno, nakon poraza u ovom duelu, u taboru nebeskoplavih nisu bili zadovoljni. Pomoćni trener Srđan Kljajević je kazao:

-Ni sami ne znamo koji je ovo meč po redu da igramo dobro, a da na kraju ostanemo bez bodova. Nismo zadovoljni ovom polusezonom, ali ćemo se u pauzi dobro spremiti za proljećni dio koji će bitio i te kako težak - istakao je Kljajević.

Inače, nekoliko minuta prije gola koji je postigla Budućnost, iza ograde stadiona pod Malim brdom stigla je manja grupa navijača Budućnosti. Uspjeli su da na ogradi okače i transparent, a nedugo zatim krenula je i bakljada... Upravo je ona bila uvod u jedini pogodak na ovoj utakmici.

49 - bodova je osvojila Budućnost u prvom dijelu sezone. Imaju 16 pobjeda, remi i dva poraza

10 - mjesto na tabeli "Telekom" 1. CFL zauzima Petrovac nakon prvog dijela prvenstva. Imaju svega 12 bodova i najveći su kandidati za ispadanje

Petrovac - Budućnost 0:1 (0:0)
Stadion: pod Malim brdom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelac: Grbić u 81. minutu. Žuti kartoni: Popović, Medigović (Petrovac), Zarubica, Raičković, Ivanović (Budućnost).

PETROVAC: Popović, Medigović, Marković, Tačibana, Ivanović (od 87. Savović), Divanović, Ilić (od 86. Vukčević), Vojvodić, Rudović, Vasović (od 73. Stojanović), Mikijelj.

BUDUĆNOST: Dragojević, Milić, Ćuković, Babić, Vučić, Raičković, Terzić, Ivanović, Božović, Grbić, Zarubica (od 65. Vujačić).