Žena kupila poslovni prostor, kćerka stan * Žena kupila poslovni prostor, kćerka stan * Tehnički rebalans umjesto uredbe * Otkrila nezakonitosti u unutrašnjoj kontroli * Da je Milo dolazio ne bi smio da ne bude na poslu * Izvršiti reviziju biračkog spiska * Ka upravi po zaslugama, a ne po mjeri partija
  Izdanje: 15-12-2020

Boris Marić, politički analitičar:
– U Crnoj Gori više ne postoji dominantna partija.

Sjede Mujo i Haso u kafiću.
Pita Mujo Hasa:
- Čujem da si dobio trojke? Čestitam!
- Aha, žena mi je dok je bila trudna čitala „Tri musketira”.
Mujo pokupi stvari i krenu prema vratima. Zaustavi ga Haso i pita:
- Šta je bilo?
- Žurim kući, moja je trudna, a čita „Alibabu i 40 razbojnika” - reče Mujo .

Sport - datum: 2020-12-14 NINŠIĆANI SAVLADALI PETROVČANE, ZA DOBRO RASPOLOŽENJE UOČI ZIMSKE PAUZE
Dragan Grivić postigao gol za Nikšićane Presudilo dobro otvaranje Dvanaestim prvenstvenim golom, Božo Marković potvrdio primat među strijelcima. Nebeskoplavima predstoji borba za opstanak
Fudbaleri Sutjeske preskočili su Petrovac i sa osmjehom na licu krenuli na zimski odmor. Konačan rezultat, važna pobjeda, ipak ne smiju skrenuti pažnju sa dosta propusta iskazanih, prije svega u drugom poluvremenu. Nikšićani su juče u prvom dijelu demonstrirali lice koje ih krasi u finišu jeseni. Dobri plavo-bijeli nošeni unutrašnjom energijom, zalaganjem i voljom iz prvog poluvremena, konačno su slomili "kičmu" fenjerašu, koji je u prethodne dvije utakmice otkinuo čak četiri boda Sutjesci. I da je juče, Petrovac stigao do boda, ne bi bilo nezasluženo.

-U prvom poluvremenu smo imali nekoliko izglednih prilika, koje su ostale nerealizovane. Primili smo dva jeftina gol. U nastavku smo na vrijeme dali gol, ali za preokret, čini mi se da nijesmo imali snage - konstatovao je štoper gostiju Marko Marković.

Jučerašnje otvaranje, nagovještavalo da će Sutjeska ubjedljivo slaviti. Nakon samo pet minuta igre, domaći su poveli. Ćetković je izveo korner sa desne strane, na suprotnoj strani visoko je skočio Grivić i pronašao put lopti do protivničke mreže. Sedam minuta kasnije, malo je falilo da Grivić pogodi još jednom. Dobro je šutirao, nakon Osmajićeve povratne lopte, ali je zamalo bio neprecizan. Na suprotnoj strani, Rudović je dva puta opasno prijetio. U 18. minutu, iskosa sa lijeve strane iz prve, više je nego dobro tukao, ali nije imao sreće. Dva minuta pokušao je iz slobodnog udaraca, ovoga puta pogodio je cilj, ali je mrežu sačuvao Giljen. Nikšićani su duplirali prednost u 33. minutu. Iz slobodnog udaraca sa dvadeset i pet metara, Marković je nastavio svoj golterski niz. Mugoša nije dobro reagovao na „žabicu“ najboljeg prvoligaškog strijelca.

Nikšićani su do odmora obavili najveći dio posla, a onda u nastavku pali i dali Petrovčanima nadu da mogu makar do boda. U 61. minutu Ilić je iz dobre pozicije šutirao pravo u golmana Sutjeske Giljena. Minut kasnije, Petrovčani su došli do gola nade. I oni su pogodili, nakon prekida. Korner sa desne strane izveo je Ivanović, a Markovićev je bio precizan. Ali, to je bilo sve što su uradili. U 66. minutu, Nikšićani nisu uspjeli da realizuju kontru tri na jedan, a poslednju priliku na utakmici imali su domaćini. Marušić je u prvom minutu zaustavnog vremena, bio neprecizan.

Miljan Radović, strateg Nikšićana, od kada je preuzeo ekopu, u prvenstvu ne zna za poraz.

-Zadovoljan sam. Imali smo mnogo kadrovskih problema, praktično uoči svake utakmice, ali o tome nismo željeli da pričamo. Drugo poluvrijeme nije bilo na nivou, ali fudbalerima ne mogu da im ništa zamjeriti. Moramo biti i te kako zadovoljni sa četrnaeset bodova iz šest utakmica - konstatovao je strateg Sutjeske.

B.K.

Sutjeska – Petrovac 2:1 (2:0)
Stadion: Gradski stadion. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) i Jovan Došljak (Berane). Strijelci: Grivić u 5. i Marković u 36. minutu za Sutjesku, a Marković u 62. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: M.Vuković, Osmajić i Marušić (Sutjeska), Medigović (Petrovac).

SUTJESKA: Giljen, Grivić, Vlahović, Šofranac, Bulatović, Eraković, Janjić, Ćetković (od 67. Marušić), Osmajić, M.Vuković (od 56. Stijepović), Marković (od 90.+4. Bojović).

PETROVAC: Mugoša, Savović (od 46. Vojvodić), Ražnatović (od 24. Đurđević /od 78. Vasović/), Mikijelj, Medigović, Ivanović (od 86. Savković), Tačibana, Ilić, Divanović, Rudović, Stojanović (od 46.Marković).

Rezultati: Dečić – Budućnost 0:4, Zeta – Iskra 0:2, Jezero – Rudar 1:2, Sutjeska – Petrovac 2:1, Podgorica – OFK Titograd 2:1.