Žena kupila poslovni prostor, kćerka stan * Žena kupila poslovni prostor, kćerka stan * Tehnički rebalans umjesto uredbe * Otkrila nezakonitosti u unutrašnjoj kontroli * Da je Milo dolazio ne bi smio da ne bude na poslu * Izvršiti reviziju biračkog spiska * Ka upravi po zaslugama, a ne po mjeri partija
  Izdanje: 15-12-2020

Boris Marić, politički analitičar:
– U Crnoj Gori više ne postoji dominantna partija.

Sjede Mujo i Haso u kafiću.
Pita Mujo Hasa:
- Čujem da si dobio trojke? Čestitam!
- Aha, žena mi je dok je bila trudna čitala „Tri musketira”.
Mujo pokupi stvari i krenu prema vratima. Zaustavi ga Haso i pita:
- Šta je bilo?
- Žurim kući, moja je trudna, a čita „Alibabu i 40 razbojnika” - reče Mujo .

Sport - datum: 2020-12-14 BUDUĆNOST UBJEDLJIVA PROTIV DEČIĆA U 19. KOLU TELEKOM PRVE LIGE
Dva gola Petra Grbića Derbi samo na papiru Nema kluba koji Podgoričani nisu savladali tokom jeseni. Težak poraz neće baciti mrlju na istorijsku polusezonu Tuzana
Ubjedljiva pobjeda nad najbližim pratiocem Dečićem odslikava koliko su fudbaleri Budućnosti tokom prvih 19. kola Prve Telekom crnogorske lige bili dominantni u odnosu na rivale. Nema ekipe kojoj plavo-bijeli nisu uzeli mjeru ove sezone. Šampioni imaju šansu da pobjedom u odloženom meču sa Petrovcem (srijeda) na zimsku pauzu pođu sa 18 bodova viška u odnosu na drugoplasirani tim!

Zaista je sve što su momci odradili od početka sezone bilo impresivno, osim prva tri kola kada smo još tražili sebe. Nakon toga smo napravili dobru seriju, samo jednu utakmicu odigrali neriješeno, upravo protiv Dečića. Danas smo bili dominantni. Igrači su, iako je kraj polusezone, pokazali maksimalnu ozbiljnost i profesionalnost, nije bilo opuštanja ni kada smo ubjedljivo vodili. Potvrdili smo kvalitet koji Budućnost posjeduje – rekao je šef stručnog štaba prvaka, Mladen Milinković.

Protutnjali su Podgoričani juče kroz komšiluk. Do vođstva su došli već u sedmom minutu. Igor Ivanović je centrirao u srce šesnaeterca, Dejan Zarubica odigrao u desno za Draška Božovića, koji je desnom nogom zalomio Adrijana Rudovića i potom lijevom poslao loptu u donji lijevi ugao. U 33. minutu je Miloš Raičković poslao dugu loptu, Damir Ljuljanović izletio sa gola, ali je Ivanović bio brži i uputim povratni pas za Petra Grbića. Kapitenu nije bilo teško da sa 15 metara udvostruči vođstvo gostiju. Sporna situacija viđena je u 51. minutu. Mladi štoper Budućnosti, Anto Babić je u kaznenom prostoru odgurnuo Ognjena Rolovića. Sudija Milovan Milačić je smatra da nema materijala da svira jedanaesterac. Milinkovićevi izabranici su jurnuli u kontru, odbrana Dečića odreagovala smušeno, Božović je šutirao po zemlji, Ljuljanović paradom odbio, ali je Ivanović bio na pravom mjestu i neometan gurnuo loptu u mrežu za 3:0. Tačku na meč stavio je Grbić, svojim drugim golom u 66. minutu. Božović je zavrnuo sa lijeve strane na suprotni ćošak peterca, Zarubica glavom svom kapitenu spustio loptu, a ovaj je zakucao u mrežu.

Krivicu zašto je derbi bio to samo na papiru, pored sigurne igre Budućnosti, snose i fudbaleri Dečića. Domaćini su juče bili neprepoznatljivi u odbrani i indisponirani u napadu. Prvi put su zaprijetili u 25. minutu, kada je Matija Božanović probio po lijevoj strani i sa 16 metara šutirao pored stative. U 58. minutu je Kristijan Vuljaj centrirao za Adila Adžovića, ali je golman Budućnosti Miloš Dragojević dobro izašao, zatvorio ugao i osujetio pokušaj mladog rezevriste.

Teško se vratiti u meč kada ekipi kao što je Budućnost pokloniš dva gola. U Podgorici su nam to dozvolili, danas ne. Bio je prisutan i nepotrebni strah, kao da smo igrali protiv Mančester Sitija. Ipak, ovo neće baciti mrlju za sve što smo uradili tokom jeseni jer smo imali najuspješniju polusezonu u istoriji kluba – kazao je šef stručnog štaba Dečića, Edis Mulalić.

N.J.

Dečić – Budućnost 0:4 (0:2)
Stadion: „Tuško polje”. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Pomoćnici: Danijel Dević (Bar), Dragan Vujović (Cetinje). Strijelci: Božović u 7, Grbić u 33, 66. i Ivanović u 53. minutu. Žuti kartoni: Božović, Mirković (Budućnost).

DEČIĆ: Ljuljanović, Drešaj, Tući, Ad. Rudović, Ljuljđuraj, Marković (od 59. Ujkaj), Božanović, An. Rudović (od 46. Adžović), Pešukić (od 46. Rolović), Vuljaj, Camaj (od 72. Đoljaj).

BUDUĆNOST: Dragojević, Milić, Ćuković, Babić, Vučić, Mirković, Raičković (od 76. Terzić), Božović (od 82. Janketić), Grbić (od 83. Đukanović), Ivanović (od 82. Mijović), Zarubica (od 76. Moraitis).