Izmjene zakona gotove, čekaju se vjerske zajednice * Izmjene zakona gotove, čekaju se vjerske zajednice * DF-u bezbjednost, DPS-u odbor za antikorupciju * Uzeli 750 miliona eura za vraćanje starih kredita * Preispitaćemo sve odluke o proglašavanju tajnih dokumenata * RTCG krenuo u progon diplomata, vratiti je građanima * Veljović odlazi, ali ne podnosi ostavku
  Izdanje: 10-12-2020

Marina Vujačić, ​direktorica Udruženja UMHCG:
– OSI postaju socijalni problemi kada država zanemaruje stvaranje uslova za jednakost pred zakonom, izjednačavanje mogućnosti i ravnopravnost u praksi.

Mujo uhapšen zbog pljačke banke, pa ga priveli u sud. Predloži mu sudija:
– Mujo, ako vratiš novac, kazna će ti biti manja.
– Gospodine sudija, da sam mislio vraćat pare, digao bih kredit.

Sjede MUjo i Haso ispred prodavnice i kaže Mujo:
– Al sam se napio, sve duplo vidim.
–Haso vadi sto maraka i kaže Muju
– EVo da ti vratim onih 200 maraka što ti dugujem.

Sport NIKŠIĆANI, U VJEROVATNO NAJBOLJEM IZDANJU JESENI, SAVLADALI DOBRE PODGORIČANE
Božo Marković od juče najbolji strijealc lige - Foto: Željko Šapurić Preporođena Sutjeska
Sutjeska je juče ostvarila jednu od onih pobjeda koje silno podižu samopouzdanje. Mnogo je toga propušteno ove jeseni, ali svakako da mora da obraduje izdanje protiv Podgoričana. Pobjeđivati, vjerujući u ono što se radi, svoju igru. Otpočetka je bilo jasno da su gosti došli u Nikšić nadigravati se. I pored ubjedljivog poraza, OFK Titograd je pružio dobru igru, ali je nekoliko katastrofalnih pogrešaka pojedinaca iz zadnje linije, najviše je uticalo na to, da krajnji rezultat ne odslika, na pravi način, dešavanja na terenu.

Praktičan primjer „dobre prvenstvene utakmice“ je jučerašnji duel kraj Bistrice. Visok ritam održan je do kraja meča. Kao da je krvna slika Nikšićana promjenjena dolaskom novog trenera. Plavo-bijeli u finišu jeseni igraju drugačiji, mnogo bolji fudbal.

Trener OFK Titograda, legenda nikšićkog prvoligaša Nikola Rakojević, iskreno je čestitao rivalu.

- Poptuno zaslužena pobjeda Sutjeske. Oni što su napravili iskoristili, mi nismo. Golovima su prethodile naše greške, konstatovao je šef struke OFK Titograda.

Nikšićani su u meč ušli autoritativno. Takva pristup donio je rezultat već u sedmom, odnosno u osmom minutu. Prvo je po lijevoj strani Marko Vuković lažnjakom prevario imenjaka Roganovića iz protivničke ekipe, koji ga je sapleo u šesnaestercu. Sudija Dabanović je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je najbolji strelac Nikšićana Marković. Nakon minusa, gosti su se nametnuli posjedom lopte, Čini se da je na suprotnoj strani, u 31. minutu, sudija Dabanović morao da još jednom pokaže na bijeelu tačku, nakon Grivićevog starta nad Popovićem. Ovoga puta samo je odmahnuo rukom. Imali su gosti, tačnije Mrvaljević, priliku u 37. minutu, nakon istrčanjava Giljena da učine nešto više.

Drugo poluvrijme otvorilo se na najljepši mogući način za domaćina. Bašić je loše reagovao, lopta je došla do Osmajića, koji je je sa desne strane uputio pred protivnički gol. Marković je reagovao na taj način, tako da od juče nije samo najbolji strelac Nikšićana, nego i cijele Prve lige. Prijetio je Osmajić u 66. i 69. minutu, a na suprotnij strani, najbolju priliku u 73. minutu imao je Brnović. Njegov šut iskosa sa desne strane ukrotio je Giljen. Baš sve dileme oko ishoda, otklonio je Adrović u 79. minutu. Bašić je još jednom loše reagovao, a iskusni napadač Sutjeske majstorski je iz mrtvog ugla pogodio cilj.

Miljan Radović je bio ponosan na pulene:- Dobro smo igrali, moramo biti zadovoljni viđenim. Bilo je i padova, recimo nakon našeg prvog gola, ali momcima ovoga puta iskrene čestitke za prikazano, rekao je trener Nikšićana.

B.K.

Sutjeska – OFK Titograd 3:0 (1:0)
Stadion: Gradski stadion. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Dragan Vujović (Cetinje). Strijelci: Marković (iz jedanaesterca) u 8. i 46. minutu i Adrović u 79. minutu. Žuti kartoni: Janjić, Dubljević i Pajović (Sutjeska) M. Roganović (OFK Titograd).

SUTJESKA: Giljen, Grivić, Janjić (od 78. Vlahović), Šofranac, Bulatović, Pajović, Dubljević (od 54. Eraković), Ćetković, Osmajić, M.Vuković (od 78. Marušić), Marković (od 69. Adrović).

OFK TITOGRAD: Joksimović, M.Roganović, B.Roganović, (od 64. Mamadu), Alić, Bašić, Popović, Novović, Brnović (od 81. Vujačić), Škrijelj (od 46. Vukčević), Gašević (od 60. Kalezić), Mrvaljević (od 81. Tošković).

Rezultati i tabela
Jezero – Iskra 0:2, Rudar – Podgorica 1:0, Dečić – Petrovac 1:0, Sutjeska – OFK Titograd 3:0, Zeta – Budućnost 0:2.