Dritan potpredsjednik i ministar odbrane * ANB godinama nezakonito uzimao lične podatke građana * Posao od 400 hiljada firmi povezanoj sa Šarićima * Medenica i Stanković uzurpirali funkcije * Bundeva blagodet za pluća, prostatu, reumu, giht... * U oktobru korona odnijela 132 života * Cilj nam je uvijek isti
  Izdanje: 06-11-2020

Zoran Vujičić, NVO Građanska alijansa:
– Nije dobra praksa, uvedena na mala vrata, da penzionisani „provjereni” kadrovi pokrivaju ključna mjesta ili menadžerske pozicije.

Dolazi Muž kući i sa vrata pita ženu:
- Draga, šta ima za ručak?
- Ništa - odgovara žena.
- Kako ništa? I juče je bilo ništa!
- Pa kuvala sam za dva dana.

​Dođe žena sa posla i dere se na muža:
– Ti si nesposoban! I majka ti je nesposobna! Čitava porodica ti je nesposobna! Kada bi bilo takmičenje u nesposobnosti, ti bi osvojio drugo mjesto".
– Zašto ne prvo?, upita muž.
– Zato što si nesposoban!

Sport LIGA EVROPE - GRUPA L (TREĆE KOLO)
Načeo Gent - Gejlor Kanga (Crvena Zvezda) Zvezdani korak ka proljeću
Veliki korak ka plasmanu u narednu fazu Lige Evrope napravili su fudbaleri Crvene Zvezde - prvak Srbije je u trećem kolu grupe L na svom terenu savladao sastav Genta i "evropsko proljeće" skoro obezbijedio. To je bila treća pobjeda Zvezde u devetoj utakmici sa belgijskim timovima.

Mnogi su najavljivali zatvorenu varijantu Genta ali nije bilo tako - gosti su ušli otvoreno u ovaj meč i već u osmom minutu šansu je imao Usman Bukari. On je već tada skrenuo pažnju - najopasniji napadi gostujućeg tima išli su sa desne strane.

Zvezda je brzo odgovorila - Gejlor Kanga je uputio odličnu dijagonalu ka Marku Gobeljiću, ovaj odigrao povratni pas a začetnik je i završio akciju. Bio je to prvi pogodak za Kangu na evropskoj sceni.

Moderni fudbal zahtijeva aktivnost u oba pravca - bekovi crveno - bijelih bili su vrlo aktivni a priliku da se u strijelce upiše imao je Milan Gajić sredinom prvog dijela, poslije asistencije Kange. nešto kasnije Gobeljić je bio asistent za Mirka Ivanića koji je bio neprecizan.

Kazna je stigla brzo - taj omaleni Bukari je napravio višak u trećini Zvezde, odigrao za Roman Jaremčuka koji je odlično vidio Ođiđi Ofoea čiji je šut u gol skrenuo Miloš Degenek. Gent je stigao do izjednačenja.

Finiš prvog dijela donio je po jednu priliku na obje strane - grešku Nemanje Milunovića nije uspio da iskoristi Džordan Botaka a poslije 30 - ak sekundi Aleksandar Katai je pogodio prečku gola Genta.

Stidljivo je počela Crvena Zvezda u drugom poluvremenu - Ivanić je u 58. minutu, poslije solo prodora, šutirao pored gola.

To kao da je bio nagovještaj novog vođstva - Aleksandar Katai je pogodio iz slobodnog udarca uz veliku pomoć Kolin Kosemansa, golmana Genta koji se na teren vratio iznenada, poslije 13 i po mjeseci. Nešto kasnije nova greška "iznuđenog golmana" gostiju - Gobeljić je pogodio stativu a mogao je više.

Slika iz prvog dijela se ubrzo ponovila - nakon vođstva, Zvezda je prepustila inicijativu gostima ali je do prilike stigla preko Kataija koji je bio neprecizan.

Kako je vrijeme odmicalo, pritisak Genta bivao je sve veći - Ođiđa Ofoe i Niklas Dorš dobro su zaprijetili Milanu Borjanu. Golman Zvezde bio je na kraju i junak - odbranio je stopostotnu priliku Tim Klajndistu za konačnu pobjedu..

U drugoj utakmici grupe L sastav Hofenhajma bio je ubjedljiv protiv Slovana iz Libereca.

Crvena Z - Gent/2:1 (1:1)
Stadion: Rajko Mitić (Beograd), Sudija: M. Fabri (Italija), Žuti kartoni: Milunović, Sanogo, Gobeljić (Crvena Z) - Muhamadi, Bukari (Gent), Strijelci: Kanga (12), Katai (59) - Ođiđa Ofoe (31)

Crvena Z (4 – 2 – 3 – 1): Borjan, Gajić – Milunović – Degenek – Gobeljić, Sanogo – Kanga (od 83. minuta Pankov), Katai (od 90+1 Nikolić) – Ben (od 90+1 Spiridonović) – Ivanić (od 64. minuta Nj. Petrović), Falćineli

Gent (4 – 2 – 3 – 1): Kusemans, Kastro Montes – Mareh – Hanke Olsen – Muhamadi, Ovusu (od 75. minuta Kums) – Dorš, Butaka (od 63. minuta Niangbo) – Ođiđa Ofoe (od 80. minuta Klajndist) – Bukan, Jaremčuk