Sebe utkao u temelje vjere i naroda * Preminulo 12 osoba, 373 novozaraženih * Bijela kuga u 15 gradova * Kašćelan uhapšen zbog prijetnji Radonjiću pa pušten * IRF skriva kome stranci plaćaju dugove apartmanima * Potvrdili dominaciju * Vlada da stvori bezbjedne uslove za rad

– Kada su huligani palili našu džamiju i kada je falilo pametnih i mudrih glava, tada je poštovani i hrabri mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije Radović stao ispred razuzdane mase, braneći dobro od zla u svima nama.

Dođe Perica iz škole. - Mama, naučio sam da brojim do pet. - Ajde da čujem? - Dva, tri, četiri, pet. - A gdje ti je jedan?

Šetaju otac i sin parkom. Sin se rasplače, a kaže otac: - Smiri se Pero. Na to će jedna gospođa:
- Vi ste baš brižan otac. A koliko godina ima Pero? A otac će na to:
- Ne, ja se zovem Pero!

Sport - datum: 2020-11-01 DRUGA “AMPLITUDO” LIGA CRNE GORE – 13. KOLO
Beranci uzeli mjeru lideru - Foto: Dan Porazi vodećeg dvojca Berane - Kom 2:1 (1:1)
Gradski stadion u Beranama. Gledalaca: 20. Sudija: Goran Ivanović (Budva). Pomoćnici: Vasko Dragojević (Podgorica) i Mirsad Pepić (Tuzi). Strijelci: Šćekić u 32. i Globarević u 80. za Berane, a Vujačić u 40. minutu za Kom. Žuti kartoni: Đeković, Vukićević, Muradbašić (Berane), Radenović, Novović, Filipović i Vujošević (Kom).

BERANE: Bečić, Đeković, Šćekić, Dulović, Globarević, Vilotijević (od 85. Muradbašić), Šunjević, Tomović (od 69. Damjanović), Čujović (od 72. Kriještorac), Vukićević, Takumu.

KOM: Novović, Radulović, Hot, Golubović, Radenović, Đukić (od 90. B. Bulatović), Brnović (od 80. Filipović), Iguči (od 84. Otašević), Vukčević (od 82 L. Bulatović), Gazivoda (od 46. Vujošević).

Robusni i spretni Nikola Globarević odlučio je derbi i donio pobjedu Beranama 10 minuta prije kraja, nakon što je sa nekoliko metara u jednoj gužvi bio najsnalažljiviji i zatresao mrežu.

Poveli su Beranci u 32 minutu. Korner sa desne strane izveo je Žarko Vilotijević, a na drugoj stativi juče najbolji akter utakmice štoper Miloš Šćekić je sproveo u gol. Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Bila je to akcija u tri poteza. Na lijevoj strani Veljko Radenović je uposlio Mirzu Hota, ovaj je ubacio u srce šesnaesterca, a iskusni Vule Vujačić se našao na pravom mjestu.

M.N.

Bokelj – Arsenal 3:2 (2:1)

Stadion: pod Vrmcem. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) i Goran Savićević (Bar). Strijelci: Korea u 6. iz jedanesterca, P. Čavor u 22. I Čađenović u 55. za Bokelj, a Manojlović u 41. i Bakić (autogol) u 72. minutu za Arsenal. Žuti kartoni: Jeknić, Marković (Bokelj), V. Mršulja, Radinović, Popović, Đorđević (Arsenal).

BOKELj: Radović, Banićević, Bakić, Jeknić, Marković, Bošković (od 71. Zlatičanin), Guzina, Čađenović (od 81. Racković), P. Čavor (od 89. Mićunović), Korea, Peruničić.

ARSENAL: Lemajić, V. Mršulja (od 58. Mirković), S. Mršulja, Manojlović, Pepić, Batuta (od 84. Krgović), Todorović, Montenegro, Asanović (od 58. Muhović), Radinović (od 84. Pajović), Popović (od 46. Đorđević)
.

Poraz Koma u Beranama nije uspio da iskoristi Arsenal. Mjeru Tivćanima uzeo je Bokelj, koji je upisao treći trijumf u šampionatu. Kotorani su odigrali jedan od najboljih mečeva u ovoj sezoni i zasluženo se radovali.

D.K.

Mornar - Igalo 0:0

Stadion:SRC „Topolica”. Igrano bez publike. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Pomoćnici: Miloš Vlahović (Podgorica) i Nikoleta Obradović (Berane). Žuti kartoni: Marković, Pajović (Mornar), Radunović, Đukanović, Vlahović, Bakrač (Igalo).

MORNAR: Radović, Idrizović (Bugarin), Marković, Kažić, Perišić, Martinović, Pajović, Škrijelj (Cvijović), Bulatović (Leverda), Mucović, Seratlić.

IGALO: J.Perović, Radunović, Dabović,Đukanović, Dajović (Vučić), Vlahović, Bogdanović (Mrdak), Koprivica, Radović (Dragaš), Bakrač, Li (M.Perović).

Agonija je nastavljena. Mornar je odigrao još jednu lošu utakmicu, i osvojio samo bod. Priča o zaokretu nakon promjene trenera i početak novog poglavlja sa ljepšim sadržajem samo je plod želja, a mogućnosti sadašnjeg sastava su sasvim drugačije. Barani su stvorili jednu pravu priliku u 25. minutu, kada je Perišić šutirao pored gola. I gosti su mogli do vođstva u 42. minutu, ali je Li bio naprecizan.

D.S

Grbalj – Jedinstvo 1:1 (0:0)

Stadion: Grblja. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Pomoćnici: Marko Gojković (Nikšić) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci: Klikovac u 49. za Grbalj, a Kalačević u 75. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Popović, Perović, Mališić, Rakočević (Grbalj), Muzurović (Jedinstvo).

GRBALj: Popović, Vraneš, Stanišić (od 75. Rakočević), Ćosić (od 46. Milović), Perović (od 90+1. Pribilović), Carević (od 81. Nakagaki), Niković, Klikovac, Obadović, Mališić, Kodia.

JEDINSTVO: Džafić, Muzurović, Cvijović, Banda, Nikolić (od 76. Poljak), Čikić, Vulević (od 59. Memčević), Kalačević (od 76. Mušović), Krulanović, Ivanović, Dacić (od 66. Ajković).

Grbalj ponovo nije slavio na svom terenu. Iako je domaćin vodio od 49. minuta golom Klikovca, bod iz Radanovića odnijelo je i Jedinstvo, a remi je u 75. minutu potpisao Kalačević.

Drezga – Ibar 3:0 (1:0)

Stadion: FK Zora. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Pomoćnici: Radisav Obradović (Podgorica) i Radovan Mihailović (Podgorica). Strijelci: Burzanović u 38, Lazarević u 51. i Božović u 82. minutu. Žuti kartoni: Racković, Lazarević, Goranović (Drezga), Murić, Anđelić, Bujiša, Kuč (Ibar).

DREZGA: S. Vukčević, Bogićević, Vujisić, Lazarević (od 83. P. Vukčević), Božović, Burzanović, Racković, Goranović, Knežević (od 83. Kovačević), Zlatičanin (od 85. Spahić), Drinčić.

IBAR: A. Kuč, Pepić, Murić, Tahirović, Hodžić (od 56. Juković), Šimokava, Anđelić, Mučalica, B. Kuč, Janagizava (od 56. Kalač), Bujiša.

Konačno se i Drezga radovala prvoj pobjedi ove sezone tek u 13. kolu. U Spužu je nadigran Ibar, koji je pretrpio i treći uzastopni poraz. Timu iz Pipera ova pobjeda mogla bi biti i vjetar u leđa u nastavku prvenstva.

M.R.

Minuta ćutanja

Nerijetko su sportisti znaveniji i osjećajniji od čelnika saveza. Da je tako svjedoči detalj sa jučeršnje utakmice Drezga i Ibar, kada je, uoči njenog početka kapiten domaćih Balša Bogićević izbacio loptu u aut kako bi minutom ćutanja odali poštu upokojenom mitropolitu Amfilohiju. Dirljiva slika zagrljenih igrača dveju ekipa i članova rukovodstva, posebno gostujućih.

V.D.

13. kolo: Grbalj - Jedinstvo 1:1, Berane - Kom 2:1, Bokelj - Arsenal 3:2, Mornar - Igalo 0:0, Drezga - Ibar 3:0.