Sebe utkao u temelje vjere i naroda * Preminulo 12 osoba, 373 novozaraženih * Bijela kuga u 15 gradova * Kašćelan uhapšen zbog prijetnji Radonjiću pa pušten * IRF skriva kome stranci plaćaju dugove apartmanima * Potvrdili dominaciju * Vlada da stvori bezbjedne uslove za rad

– Kada su huligani palili našu džamiju i kada je falilo pametnih i mudrih glava, tada je poštovani i hrabri mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije Radović stao ispred razuzdane mase, braneći dobro od zla u svima nama.

Dođe Perica iz škole. - Mama, naučio sam da brojim do pet. - Ajde da čujem? - Dva, tri, četiri, pet. - A gdje ti je jedan?
- Kod učiteljice u dnevniku.

Šetaju otac i sin parkom. Sin se rasplače, a kaže otac: - Smiri se Pero. Na to će jedna gospođa:
- Vi ste baš brižan otac. A koliko godina ima Pero? A otac će na to:
- Ne, ja se zovem Pero!

Sport - datum: 2020-11-01 PETROVAC U DONJOJ GORICI STIGAO DO PRVE POBJEDE U SEZONI
Prvi trijumf Petrovčana - Foto: Željko Šapurić Konačno slavlje nebeskoplavih
Petrovac je stigao prve prvenstvene pobjede. „Nebeskoplavi“ su juče na „DG Areni“ slavili protiv Podgorice sa 3:1 i još jednom potvrdili da im je forma u usponu. Odigrali su taktički dobar meč i na kraju poptuno zasluženo upisali tri boda. S druge strane, žutima je ovo drugi uzastopni poraz, sa kojim su polako počeli da gube trku za prvo mjesto.

- Velika pobjeda na teškom terenu. Mislim da smo ovako nešto trebali da uradimo ranije, ali ovoga puta smo sve napravili kako treba. Igrali smo dobro, poveli, a nakon primljenog gola dogovorili smo se na odmoru da se skupimo i uradimo sve kako bismo dobili meč. U drugom poluvremenu smo dali još dva gola i odnijeli važne bodove. Pobjeda znači mnogo, ali ne rješava ništa. Moramo da nastavimo u ovom ritmu, da uvećavamo saldo i vjerujem da ćemo ispuniti cilj na kraju - rekao je pomoćni trener Petrovca Srđan Kljajević.

Nakon desetominutne uspavanke i povrede Marka Vukčevića (sudar glavama sa jednim svojim igračem), prva prava prilika na utakmici pretvorena je u gol. Mirza Đurđević je iskoristio nabacivanje sa desne strane i sa desetak metara loptu glavom poslao u mrežu – 0:1. Domaći fudbaleri probali su nakon toga da se što prije vrate u meč u tome su uspjeli u 28. minutu. Suzuki je izveo korner, a Šaleta Kordić sa sedam-osam metara loptu glavom poslao iza leđa nemoćnog Vidoja Popovića. Bio je to deveti prvenstveni gol novog crnogorskog reprezentativca u ovoj sezoni. Mogao je u 36. minutu Kordić do još jednog pogotka, ali je lopta nakon njegovog šuta sa desetak metara završila preko gola. Nedugo zatim probao je i Anđelko Jovanović, ali je čuvar mreže nebeskoplavih bio siguran.

Očekivao se u nastavku susreta pritisak domaćina, imali su nekoliko situacija iz kojih su mogli do gola, ali su Petrovčani bili ti koji su tresli mrežu rivala. Gosti su u 63. minutu stigli do nove prednosti. Savović je sa desne sztrane odlično centrirao, a Japanac Tačibana nadskočio odbranu domaćina i loptu glavom poslao u mrežu sa 1:2. Nije bilo odgovora Pekovićevih izabranika, a u poslednjim trenucima susreta gosti su i potvrdili pobjedu. Nakon deganžmana golmana Popovića i spuštene lopte, Luka Merdović je bio spretniji od svog čuvara i postavio konačnih 1:3.

-Znali smo da će biti teško, da je Petrovac u poslednje vrijeme odigrao nekoliko dobrih utakmica, da stanje na tebeli ne pokazuje njihov pravi kvalitet. Nijesmo bili u ritmu tokom prvog dijela, ali smo izjednačili. U nastavku smo dali sve, promašili smo svoje šanse, a gost ih je iskoristio i ostvario pobjedu. Idemo dalje, treba da izvučemo pouke i spremamo se za meč protiv Budućnosti - istakao je trener Podgorice Milorad Peković

Podgorica - Petrovac 1:3 (1:1)
Stadion: „DG Arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Goran Šućur (Nikšić). Strijelci: Kordić u 28. za Podgoricu, a Đurđević u 14, Jamamoto u 63. i Merdović u 90. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: Čelebić (Podgorica), Stojanović, Vukčević (Petrovac).

PODGORICA: Ivezić, Vukčević (od 12. Ukšanović), Marjanović, Čelebić, Kaluđerović, Nikolić (od 66. Vujović), Muharemović (od 77. Sekulić), Suzuki (od 77. Maraš), Jovanović, Sentoku (od 77. Čavor), Kordić.

PETROVAC: Popović, Medigović, Savović, Mikijelj, Tačibana, Đurđević (od 74. Ilić), Merdović, Divanović, Savić (od 90+1. Vujović), Rudović (od 69. Vukčević), Stojanović.