Plaćaju 110.000 mjesečno za lijek koji ne liječi * Prvo sastav vlade pa izbor potpredsjednika Skupštine * Zet Lazara Rađenovića kupio fakultet * Izrešetani s leđa dok su ulazili u kuću * DPS skrajnuo rezoluciju o referendumu * Lepmicka kao inspiracija za vanvremensku kolekciju * Odbili poziv za pregovore o ulasku u Vladu
  Izdanje: 20-10-2020

Dritan Abazović, lider Građanskog pokreta URA:
– Treba da demontiramo partijsku državu i da damo šansu svima.

Pita učiteljica djecu:
- Djeco, šta je to malo, crveno, skače po šumi?

Mornar - Kom 1:2 (1:0)

Stadion: SRC „Topolica”. Igrano bez publike. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić), Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Kažić u 37. minutu za Mornar, Rusuke u 57. i Vujačić u 76. minutu za Kom. Žuti kartoni: Martinović, Vukmarković (Mornar), Đukić, Brnović, Radulović, Filipović, Vlahović (Kom).

MORNAR: Radović, Idrizović (Cvijović), Marković (Kacić), Kažić, Perišić, Martinović, Pajović, Kajević, Mucević (Leverda), Vukmarković, Seratlić (Škrijelj).

KOM: Novović, Radulović, Filipović (Lačević), Hot, Golubović, Radenović, Đukić, Brnović, Rusuke (Vujošević), Puletić (Gazivoda), Vujačić (Bulatović)
.

Derbi na „Topolici„ pripao je igračima Koma. Izbranici Radisava Dragićevića bili su daleko bolji u drugom poluvremenu. Barani su otpor Zlatičana slomili u 39. minutu, golom koji je postigao Marko Kažić. Isti igrač je u 20. i 21. minutu propustio dvije vrlo izgledne prilike za svoj tim. No, gosti su se „probudili” i preko Rusukea, na dodavanje odličog Vula Vujačića izjednačili rezultata (1:1) u 57. minutu. Na kraju gol odluke, nakon dobro izvedene akcije gostiju postigao je iskusni Vujačić u 76. minutu, rutinskim potezom, pored uspavane odbrane Mornara.

D.S.

Drezga - Arsenal 1:3 (1:1)

Stadion: FK Zora u Spužu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Dejan Marković (Podgorica). Pomoćnici: Nikoleta Obradović (Berane) i Radisav Obradović (Podgorica). Strijelci: Burzanović u 11. iz jedanaesterca za Drezgu, a Asanović u 31. i 84. i Batuta u 89. minutu za Arsenal. Žuti kartoni: Bogićević, Kubo, Petrović-Njegoš, Zlatičanin (Drezga), Manojlović, Popović (Arsenal).

DREZGA: Vukčević, Bogićević, Kubo (od 46. Knežević), Lazarević, Boćović, Burzanović (od 87. Spahić), Racković, Goranović, Petrović- Njegoš, Zlatičanin (od 87. Piranić), Drinčić.

ARSENAL: Lemajić, Mršulja, Manojlović, Pepić, Batuta, Todorović, Montenegro, Mirković, Asanović, Radinović, Popović (od 90+2. Žujović).

Drezga je povela golom Burzanovića iz jedanaesterca, ali je Arsenal uspio da kazni kardinalne greške odbrane i preko Asanovića u finišu stigao do preokreta i osme pobjede.

M.R.

Ibar – Igalo 1:2 (1:1)

Stadion: Bandžovo brdo. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Marko Roganović (Danilovgrad), Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) i Goran Savićević (Bar). Strijelci: Bujiša u 28. za Ibar, a Đukanović u 39. i Radović u 60. minutu za Igalo. Žuti kartoni: Šutković, Šimokava, Kalač (Ibar), Radović (Igalo).

IBAR: Kuć, Šutković, Murić (od 46. Hodžić), Tahirović (od 87. Orhaovac), Juković (od 46. Janagizava), Šimokava, Anđelić (od 62. Pepić), Kuč, Stevović (od 72. Kalač), Muković, Bujiša.

IGALO: J. Perović, Perović, Petrović, Koprivica, Vlahović (od 82. Bakrač), Grbić, Dabović (od 62. M. Perović), Bogdanović (od 62. Mrdak), Radović, Radunović, Li (od 80. Dragaš), Đukanović.

Na dva vezana gostovanja protiv dva vodeća tima Koma i Asenala, Ibar je uzeo pet bodova, ali je omanuo ponovo na svom terenu. Rožajci su poveli golom Bujiše koji je krunisao lijepu akciju, ali onda su gosti zaigrali odvažnije, režirali preokret i drugi put ove sezone slavili protiv Ibra.

D.K.

Bokelj – Grbalj 0:1 (0:0)

Stadion: pod Vrmcem. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Nikola Cvijović (Vudva). Pomoćnici: Marko Gojković (Nikšić) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelac: Stanišić u 50. minutu. Žuti kartoni: Banićević, Marveđo, Milačić (Bokelj), Obadović, Milović i Niković (Grbalj).

BOKELj: Radović, V. Čavor (od 62. Čađenović), Banićević, Jeknić, Bošković (od 62. Milačić), Marveđo (od 72. Marković), Guzina, Mićunović (od 62. Horike), Vlahović, P. Čavor (od 86. Sušić), Peruničič.

GRBALj: S. Popović, Stešević (od 68. Carević), Stanišić (od 70. Perović), M, Popović (od 68. Rakočević), Vukčević, Niković, Klikovac (od 73. Pribilović), Milović, Obadović, Mališić, Kodia.

Komšijski derbi u Kotoru pripao je Grblju, koji je ostvario tek drugu pobjedu u šampionatu i nagovijestio bolje dane.

K.D.

Berane - Jedinstvo 3:1 (3:1)

Stadion gradski u Beranama. Gledalaca: 20. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Pomoćnici: Vojin Ostojić (Poddgorica) i Miloš Vlahović (Podgorica). Strijelci: Šoškić u 2. iz jedanaesterca, Vilotijević u 21. i Lekić u 41. za Berane, a Memčević u 9. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Čikić, Krulanović, Kalačević (Jedinstvo).

BERANE: Bečić, Đeković, Šćekić, Dulović, Globarević (od 83 Pešić), Šoškić, Kriještorac, Vilotijević (od 70 Bulić), Šunjević, Lekić, Takumu.

JEDINSTVO: Džafić, Čikić, Ivanović, Nikolić, Vulević (od 63 Poljak), Memčević, Krulanović, Vlaović, Banda, Cvijović (od 83 Balić), Kalačević.

Beranci su komšijskom derbiju nadigrali Bjelopoljce. Domaći su poveli rano, dok je isticao drugi minut. Srušio je mladi Tarik Čikić brzonogog Nikolu Lekića u srcu šesnaesterca, a naajstrožiju kaznu sigurno je realizovao Mladen Šoškić. Izjednačeili su gosti, samo sedam minuta kasnije. Sa desne strane,,skraćeni korner' izveo je Vuk Vulević, negdje na petercu Anton Memčević je glavom promijenio smjer lopte i ona završila u mreži. Sudija Dalibor Vujisić, neopravdano je u 21. minutu pokazao po drugi put na bijelu tačku za domaći sastav. Šoškić je sa kreča pogodio prečku a odbijenu loptu prihvatio Žarko Vilotijević i proslijedio u mrežu. Da je raspoložen za igru Lekić je pokazao golom u 41. minutu. Iskosa sa lijeve strane,,efeom' je pogodio suprotnu,,malu mrežu'.

M.N.

boks

11. kolo: Mornar - Kom 1:2, Drezga -. Arsenal 1:3, Ibar - Igalo 1:2, Berane - Jedinstvo 3:1, Bokelj - Grbalj 0:1.