Podrška reformama, ali i budžetu * Kleo i prijetio „Danu”, MANS-u i „Vijestima” * Nosim svoj krst zajedno sa narodom * Mladić poginuo, petoro povrijeđeno * O koaliciji će odlučivati Glavni odbor * Albanska akcija „Čast” za napade na Srbe sa KiM * Muzički spas u vrijeme karantina
  Izdanje: 10-10-2020

Nik Đeljošaj, predstavnik Albanske liste:
Saradnju sa mandatarom želimo u svakom slučaju, bili vlast ili opozicija.

Pita žena muža: - Dušooo, koliko me voliš od 1 do 10? - Ma, ja te od 1 do 10 obožavam, ali u 11 moram u kafanu!

Sport - datum: 2020-10-09 MLADA REPREZENTACIJA CRNE GORE IZGUBILA OD IZRAELA U MEČU KVALIFIKACIJA ZA EP
Izraelci bolji na DG Areni - Foto: Lazar Ružić Izgubljena i poslednja nada Almog sa dva pogotka kaznio crnogorski tim. Dva crvena i šest žuti kartona. Sledeći rival Farska Ostrva
Ako je postojao i tračak nade da mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore može do drugog mjesta u grupi, ona je sinoć nestala. Izabranici Miodraga Vukotića poraženi su na „DG Areni“ od Izraela sa 1:2 i time definitivno rekli zbogom drugoj poziciji. Crveni nisu odigrali kako se očekivalo, pravili su dosta grešaka i poraz je na kraju bio neminovan.

-Primili smo taj prvi gol iz penala, bio sam daleko i ne mogu da komentarišem tu situaciju. Taj pogodak nas je poremetio, iako smo u prvom dijelu imali nekoliko situacija iz kojih smo mogli da uradimo nešto više. Ali, naša zadnja linija nije bila nivou, te lopte iza leđa bile su problematične. U nastavku smo odmah izjednačili, dobili igrača više, ali to izgleda nije bilo dovoljno. Iz ničega smo dobili i mi taj crveni karton i dozvolili Izraelu da nas kazni u finišu utakmice – rekao je nakon meča selektor crvenih Miodrag Vukotić.

Izraelci su poveli u 15. minutu. Nakon kornera sa desne strane, Stefan Milić je oborio Maledea, a sudija Šurman pokazao na bijelu tačku. Kazneni udarac Almog je pretvorio u vođstvo – 0:1. Probali su Vukotićevi izabranici nakon tog šoka da se vrate u igru. Nikola Krstović nije uspio da pogodi u 18. minutu, a njegov dobro izveden slobodan udarac u finišu prvog dijela golman Izreala uspio je da odbrani. S druge strane, gosti su u 45. minutu mogli da dupliraju prednost. Almog je pobjegao odbrani crvenih, krenuo sam ka golu, a onda loptu poslao pored stative.

Nastavak meča bio je znatno zanimljiviji, a otvorili su ga još jednom prilikom Izraelci. Almog je probio po desnoj strani, ubacio loptu za usamljenog Altmana, koji je sa peterca prebacio gol. Prvu priliku u drugom poluvremenu Crna Gora je iskoristila i izjednačila rezultat. Vasilije Terzić je izveo prekid, a Nikola Krstović loptu glavom poslao u mrežu – 1:1. Samo šest minuta kasnije „crveni“ su ostali sa igračem više. Kapiten gostiju Šlomo bez lopte je, najprije grudima, a potom i rukama, odgurnuo Vukotića i zaradio direktan crveni karton. Očekivalo se tada da će domaća selekcija krenuti agilnije i stići do preokreta, ali od toga nije bilo ništa. Zabilježili smo pokušaje Osmajića i Krstovića, ali nedovoljno dobre i precizne da bi se rezultat okrenuo na stranu crvenih. A onda, u 79. minutu snage na terenu su ponovo bile izjednačene. Na jednu dugu loptu van šesnaesterca istrčao je Lazar Carević, ali je faulirao Bariba i dobio direktan crveni karton. Izrelaci su samo četiri minuta kasnije sve to kaznili - svojim drugim pogotkom, nakon asistencije Gropera, Almog je postavio konačnih 1:2.

Crveni kvalifikacije nastavljaju utakmicom sa Farskim Ostrvima, koja se igra u ponedjeljak.

Crna Gora – Izrael 1:2 (0:1)
Stadion: „DG Arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Denis Šurman (Ukrajina). Pomoćnici: Viktor Matjaš (Ukrajina) i Oleksandr Berkut (Ukrajina). Strijelci: N. Krstović u 50. za Crnu Goru, a Almog u 15. iz jedanaesterca i 83. minutu za Izrael. Žuti kartoni: Milić, Osmajić, Terzić (Crna Gora), Elias, Abade, Malede (Izrael). Crveni kartoni: Carević (Crna Gora) u 79. i Šlomo (Izrael) u 56. minutu.

CRNA GORA: Carević, Malešević, Drinčić, Milić, Roganović, Vukotić (od 72. S. Krstović), Terzić (od 65. Marković), Bakić (od 46. Brnović), Osmajić, Rakonjac (od 80. Đukić), N. Krstović.

IZRAEL: Tur, Blorian, Šlomo, Brun, Abada (od 61. N. Koen), Altman (od 89. Gurfinkel), Almog, Groper, G. Koen, Malede (od 72. Baribo), Elias (od 71. Šahar).

Rezultati: Farska Ostrva – Španija 0:2, Crna Gora – Izrael 1:2, Kazahstan – Sjeverna Makedonija 1:4.