„Snimak“ i „Koverta“ i dalje bez epiloga * Vukčević nezakonito razriješen * Mitropolit pozitivan na virus korona * Medojević najavio ostavku * Vakcina protiv korone mogla bi biti spremna do kraja godine * Bez rezultata reformi nema finansija iz EU * Nastavak trilogije čeka premijeru
  Izdanje: 07-10-2020

Daliborka Uljarević, direktorica CGO:
- Očekujem da Draginja Stanković Vuksanović i Raško Konjević daju ostavke i na poslaničke funkcije

Razgovaraju dvije plavuše o jučerašnjem nestanku struje.
Kaže prva da je bila zaglavljena u liftu 2 sata a druga će:
- Ma nije to ništa ja sam dva sata stajala na pokretnim stepenicama i čekala da dođe ta prokleta struja.

Sport MORNAR SAVLADAO UNIKAHU U DRUGOM KOLU EURO KUPA
Barani zablistali Potvrdili kvalitet Mornar -Unikaha 90:80 (28:22, 30:17, 13:17, 19:24)
Sportska dvorana: „Topolica”. Igrano bez publike. Sudije: Foufis, Nikolić, Ambrosov.
MORNAR: Pulen 24, Gabriel 9, Nidam 10, Jeremić, Šehović 3, Smit 8, Vajthajd 12, Lazić, Pavić, Vranješ 16, Bjelica 8, Luković.

UNIKA: Tompson 11,Brizela 16, Diaz 11, Alonso 5, Vazinski 2, Abramaitis 7, Gurero 2, Nosa 2, Suarez, Gerun 3, Boitele 11, Mekel 10.

Košarkaši Mornara ostvarili su veliku pobjedu u drugom kolu „B” grupe Eurokupa, savladavši ekipu Unikahe rezultatom 90:80. Barani su meč odigrali izuzetno napadački, bili šuterski raspoloženi, posebno u prvom poluvremenu. U prvih dvadeset minuta domaći su postigli 58 poena, primili 39, a u tom periodu sjajno su odigrali Vranješ i Pulen. Gosti su bolje otvorili utakmicu, i nakon minut ipo igre imali plus pet (0:5). Pogodio je Vranješ tri slobodna bacanja za 3:5, ali je Tomson takođe bio precizan za prednost gostiju od šest poena (5:11). Uslijedili su poeni Vajtheda i trojka Gabriela za vođstvo Mornara 12:11. Na polovini ove dionice domaći su imali plus tri (14:11). Gosti su uspjeli da odbiju napad Mornara. Pogodio je Dijaz, pa su gosti došli na samo pola poena (18:17). U samom finišu prvog perioda Mornar je zaigrao bolje i prednost je rasla. Pulen je pogodio trojku za 25:19, odgovorio je trojkom Brizela, ali je Pulen bio precizan, i sa linije slobodnih bacanja za konačnih 28:22 na kraju prvih deset minuta igre. Na početku druge četvrtine Šehović je bio precizan za tri poena (31:26), ali su se razigrali Brizela i Boitele, pa se prednost Mornara istopila na samo poen (33:31), te je trener Mihailo Pavićević uzeo tajmaut. Po povratku na parket Nidam i Pulen su pogodili trojke za plus deset (43:33), pa je i trener gostiju bio primoran da zatraži minut odmora. Seriju domaćih nastavio je Vranješ sa dvije trojke, a odgovorio je Abromaitis za 51:38. Do poluvremena su kod Barana bili precizni Smit i Pulen, a u samom finišu Vranješ je pogodio trojku, pa se na odmor otišlo sa plus 19 (58:39). Treću dionicu gosti su počeli sa pet vezanih poena Tompsona, i smanjili su prednost (58:44), ali je sve kratko trajalo jer je Vajthed pogodio tri poena (61:45), a odgovorio Brizela za rezultat plus 11 (61:50) nakon 25 minuta igre. Gosti su pokušali da agresivnom odbranom preokrenu rezultat, ali su igrači Mornara na vrijeme zaustavljali njihove napade i tjerali ih na promašaje. Nakon 30 minuta igre domaći su imali plus 15 (71:56).

Barani su i u poslednjoj četvrtini održavali dvocifrenu prednost. Kada je Nidam ubacio trojku za 78:62, pet minuta prije kraja, bilo je jasno da je Mornar na domak pobjede. U poslednjih pet minuta igre nešto precizniji su bili gosti, uspjeli su da preko Abromaitisa i Tompsona smanje na devet razlike, ali nije bilo opasnosti da dođe do preokreta.

- Ovo je jedna od najvećih pobjeda u klupskoj istoriji. Znamo šta Unikaha znači u evropskoj košarci, da svake godine igra Evroligu ili Evrokup, da je jedan od najboljih klubova u Španiji. Oba tima su se borila do kraja, ali mislim da smo bili bolje raspoloženi od protivnika. Veoma dobro smo otvorili meč. Posebno sam zadovoljan odbranom u prvom poluvremenu, bili smo veoma fokusirani. rekao je nakon utakmice Mihailo Pavićević.