Kineski kredit, treći mandat, šverc cigareta preko Bara... * Sa manjinskim partijama kad i formalno budem mandatar * Savjetnica Medenice radila iako je dobila koronu * Prodala stan kupljen pod povoljnim uslovima * Konsultacije počinju u četvrtak * Šarlote De Vit dostigla prvi milion * Najveći pad ekonomije, najgore stanje javnog duga
  Izdanje: 06-10-2020

Genci Nimanbegu, predstavnik Albanske liste:
Nakon raspisivanja izbora, mi više nemamo koalicionih obaveza prema DPS-u. Imamo obavezu samo prema našim biračima i građanima koji poštuju naša programska i politička načela.

Pričaju dva prijatelja:
– Čovječe pa mi se znamo 100 godina, a ja nikako da te pitam zašto tebe zovu Marli. Jel’ zbog Bob Marlija?
– Ma jok, ćale mi je limar.
​Ulazi čovjek u vodu i pita spasioca:
– Oprostite, ima li ovdje meduza, ježeva ili rakova?
– Samo mirno, ne treba da se bojati, sve ih je već pojeo morski pas...

Sport - datum: 2020-10-05 DEMONSTRACIJA SNAGE NIKŠIĆANA U DERBIJU 8. KOLA TELEKOM PRVE CRNOGORSKE LIGE
Duel Nikolića i Ćetkovića Lider pao kraj Bistrice Podgoričani kod rezultata 1:0 promašili jedanaesterac. Nikšićani zadovoljni otišli na pauzu
U derbiju, fudbaleri Sutjeske su u potpunosti nadigrali rivala. Bez dileme, može se reći da je najbolje jesenje izdanje Nikšićana nagrađeno sa tri gola. Treba svakako i spustiti loptu na zemlju, biti realan, ali i notirati, podvući da je ova utakmica pokazala da nema mjesta sumnjama, da aktuelna Sutjeska nema tim za sami vrh.

Bila je to prava Sutjeska, jer je snagu individualnog poteza crpila iz kolektiva. Nikšićani su uzeli sve i to dominantno okrutan način.

Šef struke Podgorice Milorad Peković, bio ja razočaran ishodom.

-Čestitke Sutjesci. Teška utakmica, naša igra nije bila toliko loša, koliko bi se to moglo zaključiti na osnovu konačnog ishoda. Nakon individualnih grešaka primili smo golove, imali smo dva zicera u prvom poluvremenu, ali nismo pogodili. Teško je naravno bilo očekivati, da ćemo u nastavku anulirati minus, protiv ovako dobre Sutjeske - konstatovao je trener gostiju.

Najavili su rano Nikšićani, da će ovo biti njihov dan. Već u 2. minutu iskosa sa lijeve strane opasno je prijetio Marković, kao i Ćetković četiri minuta kasnije. Nikšićani su do prednosti stigli u 10. minutu. Sa lijeve strane centrirao je Stijepović. Lopta je otišla na desnu stranu, gde je Osmajić vratio Bubanji. Vezista plavo-bijelih je lijepo, precizno pogodio suprotan ugao. Samo dva minuta kasnije najstroža kazna za goste, nakon što je Grivić nepropisno, u svom šesnaestercu, zaustavio Sentokua. Sa bijele tačke neprecizan je bio vodeći prvoligaški strijelac Šaleta Kordić. Domaćini su duplirali prednost u 26. minutu. Bubanja se izborio za loptu, a onda dobro šutirao. Ivezić je kratko odbio loptu, do koje je prvi stigao Marković i smjestio je u nebranjeni dio mreže. Dva minuta kasnije Sutjeska je mogla do velikih tri gola prednosti. Nakon asistenicje Osmajića, Bojović je iz idealne pozicije, zamalo bio neprecizan. Na suprotnoj strani, u 35. minutu zicer za Kordića. Sam je bio ispred čuvara mreže Nikšićana, ali je Giljen odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U nastavku Nikšićani su lako kontrolisali dešavanja na terenu. U 66. minutu Osmajić je stavio potpis na predstavu koja je potvrdila Sutjeskinu fudbalsku okrutnost. Njegovom lijepom golu, prethodila je asistencija Ćetkovića.

Dragan Radojičić svakako je sa velikim zadovoljstvom krenuo na drugu pauzu u prvenstvu.

-Od samog starta smo pokazali, koliko nam je ova utakmica značila. Čak i da su gosti izjednačili sa bijele tačke, siguran sam da bi moji momci, sa ovakvom motivacijom, i tada stigli do trijumfa. Podgorica nije bila u svom elementu, ali to je prije svega zasluga mojih igrača. Vraćamo se u igru, tu smo sada pri samom vrhu. Za prikazano momci su zaslužili dan više odmora - istakao je strateg Nikšićana.

B.K.

Sutjeska – Podgorica 3:0 (2:0)
Stadion: Gradski stadion. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: Bubanja u 10, Marković u 26. i Osmajić u 66. minutu. Žuti kartoni: Giljen, Marušić (Sutjeska).

SUTJESKA: Giljen, Grivić (od 82. Pajović), Stijepović, Šofranac, Bulatović, Eraković (od 82. Marušić), Bubanja, Ćetković (od 72. Janković), Osmajić (od 72. Vuković), Bojović, Marković (od 67. Adrović).

PODGORICA: Ivezić, Suzuki (od 55. Čavor), Vukčević, Đajić, Marjanović (od 46. Čelebić), Nikolić, Kaluđerović (od 66. Tripković), Vujović (od 46. Maraš), Jovanović, Sentoku, Kordić (od 76. Sekulić).