O Milovim milionima ni riječ * Džakoviću legalizovali vilu uoči smjene vlasti * Krivokapiću krivična, uhapšen Vujošević * Vukčević povrijeđen dok je prenosio eksploziv? * Ukinuti sporni zakon * Simović isplate priznao tek kada je uhvaćen * Nema nepotrebnih igrača

- Predizborna kampanja je negativna i nema govora o fer političkoj utakmici.

- Znaš, prijatelju, ne moraš uopšte imati nikakvog lovačkog iskustva da bi stekao trofejne rogove...
- Kako to?
- Pa… Dovoljno je da imaš lijepu ženu.

Sport - datum: 2020-08-24 BUDUĆNOST BOLJA OD SUTJESKE U MEČU 2. KOLA "TELEKOM" 1. CFL
Bodovi na kontu šampiona Igor Ivanović riješio derbi Domaćin bolji, ali su Nikšićani imali svoje prilike iz kojih su mogli do gola
Prvi ovosezonski derbi Budućnost je riješila u svoju korist. Aktuelni šampion Crne Gore pobijedio je kao domaćin Sutjesku sa 1:0 i tako se iskupio za poraz u prošlom kolu od Dečića.

-Teška, ali zaslužena pobjeda. Potrošili smo se protiv Ludogoreca u evropskom meču i trebalo je nakon toga vratiti se u ritam. Nije to još ona Budućnost sa kraja prošle sezone, fali brzine u protoku lopte, ali iz utakmice u utakmicu ide bolje. Mogli smo u prvom poluvremenu da riješimo meč, mogla i Sutjeska da postigne gol, ali sveukupno smo bili bolji - rekao je Mladen Milinković, trener Budućnosti

Prvi dio derbija nije bio previe interesantan. Igralo se oprezno, ali i u takvoj igri bilo je nekoliko prilika na obje strane. Već u prvom minutu vidjeli smo jednu polušansu Sutjesku, a onda je u 8. minutu Budućnost mogla do pogotka. Međutim, mlađani Bojović je isuviše oklijevao. Nedugo zatim, plavi su opet zaprijetili. Ivanović je "slomio" odbranu gostiju, ali je njegov udarac golman Giljen odbranio. Uzvratili su Nikšićani u 13. minutu kada su izveliu opasan kontranapad. Jedan od najboljih u njihovoj ekipi Milutin Osmajić šutirao je sa nekih dvadesetak metara, ali je prečka bila saveznik domaćina. Moraitis je u 37. minutu imao priliku, ali je iz blizine "zapeo" i upropastio izglednu priliku. U samom finišu drugog dijela Sutjeska je izvela slobodan udarac, ali je Ćetković bio neprecizan.

I u drugom dijelu ništa novo, preslikana igra iz prvog dijela. Ipak, Budućnost je bila malo aktivnija, pa je u 56. minutu poslije jednog kontranapada Draško Božović bio neprecizan. Posle toga je domaćin imao dva slobodna udarca, ali Draško Božović, kojem su to bili specijaliteti, nije imao sreće. Sutjeska je prijetila sa dvije poluprilike koje nisu donijele promjenu rezultata. A onda, u 80. minutu gol domaćina za pobjedu i tri premijerna boda u ovoj sezoni. Ivanović je ukrao jednu loptu, pretrčao je beka Sutjeske i matirao Giljena. Krenula je tada Sutjeska nešto ofanzivnije. U 83. minutu su mogla do izjednačenja, ali se najbolji igrač Nikšićana, Osmajić, propisno obrukao. U nadoknadi vremena, vidjeli smo najbolju akciju na utakmici. Raičković je sa svoje polovine milimetarski tačnom loptom uposlio Ivanovića koji je po lijevoj strani pretrčao odbranu Sutjeske idealno uposlio mlađanog Mijovića, koji sa metar-dva nije uspio da pogodi praznu mrežu.

- Oporavljali smo se tri dana od šoka sa premijere, a sada nam se ponovili nešto slično. Čestitke Budućnosti na pobjedi. Okrećemo se meču sa Borcem u Banjaluci. Imamo ogromnih problema sa zadnjom linijom, ali borićemo se. Nije lako za sada, ali trudićemo se da isplivamo. Bez muke se pjesma ne ispjeva - kazao je Dragan Radojičić, strateg Sutjeske.

Mitar Radunović

Budućnost - Sutjeska 1:0 (0:0)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Srđan Jovanović (Bar). Strijelac: Ivanović u 80. minutu. Žuti kartoni: Mirković, Bojović (Budućnost), Kojašević, Janković, Dubljević, Cicmil, Šofranac (Sutjeska).

BUDUĆNOST: Dragojević, Vukčević (od 86. Mijović), Božović (od 84. Đuričković), Mirković, Ivanović, Raičković, Sekulić, Ivanović, Adžić, Moraitis (od 61. Vujačić), Bojović.

SUTJESKA: Giljen, Pajović (od 83. Vlahović), Kojašević, Janković (od 83. Marković), Adrović (od 79. Vuković), Ćetković (od 68. Raičević), Šofranac, Dubljević, Osmajić, Stijepović, Cicmil.