Policija sakrila da je bacila suzavac na djecu * Katnić radi po političkom diktatu * Organizovao kriminalnu grupu radi saobraćajnih prekršaja * Glasali da građani dobiju po 222 eura, pa poništili odluku * Katnić zaradio 46.500, prijavio šest nekretnina * U Sjevernoj Makedoniji umrlo šestoro, novozaražnih 153 * U Brazilu za 24 časa skoro 43.000 novozaraženih
  Izdanje: 26-06-2020

Goran Danilović, poslanik Ujedinjene Crne Gore:
– Valjda je danas svim posmatračima prilika jasno da su izazivači ovih užasnih i potresnih scena u vezi sa našom Crkvom i političkim prilikama u Budvi ljudi koji vode DPS na državnom nivou i da je riječ o pokušaju zavođenja diktature od strane Mila Đukanovića.

Imamo zgradu od 12 spratova, čiji se spratovi zovu redom: januar, februar, mart, april, maj, jun, jul, avgust, septembar, novembar i decembar. Kako zovemo lift? Pa pritiskom na dugme !

Došao mladić kod roditelja svoje djevojke da je zaprosi, ali otac ni da čuje, nego ga bijesno izbacuje iz kuće. Izlazeći iz kuće mrmlja nesuđeni mladoženja u sebi: „Dobro, dobro, za devet mjeseci ćete me moliti!”

Sport ŠEST KOLA PRIJE KRAJA TAKMIČENJA FUDBALERI BUDUĆNOSTI I TEORIJSKI OBEZBIJEDILI ŠAMPIONSKU KRUNU
Budućnost šampion Crne Gore - Foto: DAN Dejan Zarubica „ovjerio” titulu Mladom Nikšićaninu dovoljno poluvrijeme za "zlatni gol". Domaćin ima za čim da žali
Pobjedom na Zlatici fudbaleri Budućnosti su šest kola prije kraja takmičenja i teorijski obezbijedili titulu šampiona Crne Gore. Međutim, imaju za čim da žale fudbaleri Koma - hrabro i bez respekta su ušli u duel sa neprikosnovenim liderom, bili bolji rival, više napadali, imali više izglednih prilika, ali je za njih bio koban pad koncentracije u sudijskoj nadoknadi. Gol odluke je djelo rezervista Budućnosti. Nakon što je negdje na sredini terena osvojio loptu Aleksandar Vujačić je po desnom boku proigrao Dejana Zarubicu, koji je pogodio suprotni ugao golmana Ljuljanovića za veliku radost svoje ekipe i tugu ekipe iz podgoričkog predgrađa.

-Bila je ovo možda i naša najlošija partija ove sezone. Nekako nije to više ista ekipa, nema tog žara, pritiska koji smo pravili ranije. Vidi se da su igrači malo opušteni, neki su i van forme, evidentno da na ovaj ritam igranja utakmica nijesu naučili. To je novo i za nas trenere. Igra se svaka tri-četiri dana. Kako smo riješili pitanje titule, od sledeće utakmice ćemo dosta osvježiti ekipu, sa mlađim igračima, a ove neke pokušati da odmorimo i već sada da počnemo sa pripremama za Evropu, jer nećemo imati mnogo vremena za odmor. Pobijedili smo ali moramo mnogo bolje. Kom je zaslužio možda i sva tri boda, da su njegovi igrači bili malo spretniji, sretniji, a i da je bilo neriješeno ne bi bilo nezasluženo, rekao je strateg Budućnosti Mladen Milinković.

Domaći su od starta krenuli agresivno i već u prvom minutu šansu je imao Sava Gardašević. Isti igrač je u 12. minutu zaprijetio ali je golman Dragojević izbacio loptu u korner, iz kojeg je opet Gardašević bili u prilici, ali je iz dobre pozicije slabo šutirao. I u 39. minutu domaći su opasni - posle kornera Vlahovića Vuk Orlandić je na prvoj stativi loše zahvatio loptu. Jedinu šansu u prvom poluvremenu gosti su imali u poslednjem minutu, ali je Stoiljković šutirao preko gola. U nastavku je Budućnost prva zaprijetila u 52. minutu, kada se Zarubica nije dobro snašao na odlično dodavanje Kalezića. Do kraja u domaći bili mnogo opasniji, a izgledne šanse nijesu realizovali Žarko Popović u 62 minutu, Mirza Hot u 81, Filip Mitrović u 88...

-Čestitam Budućnosti na pobjedi i tituli. Protiv šampiona smo odigrali odličnu utakmicu i najmanje što smo zaslužili je da ne izgubimo. Igrali smo dobro devedesetak minuta, ali se u nadoknadi desio trenutak nepažnje i ekstra kvalitet igrača Budućnosti riješio je utakmicu. Mi nismo uspjeli da iskoristimo naše šanse i sada nemamo za čim da žalimo. Očekuje nas utakmica protiv Grblja, koja je za nas važnija nego ova protiv Budućnosti. Na nama je da oporavimo što bolje i da pružimo isto ovako dobru igru, ali da je isprati bolji rezultat, rekao je iskusnio Nedjeljko Vlahović.
T.B.

Kom - Budućnost 0:1 (0:0)
Stadion: Koma na Zlatici. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Žuti kartoni: Božović, Milić (Budućnost). Strijelac: Zarubica u 90+1.

KOM: Ljuljanović, Milić (od 46. Hot), Đurković, Golubović (od 76. Mitrović), Sentoku, Račić, Orlandić, Vlahović (od 59. Popović), Gardašević (od 65. Zvrko), Radulović, Petrović-Njegoš.

BUDUĆNOST: Dragojević, Pešukić, Božović (od 65. Vujačić), Mirković (od 45. Terzić), Ivanović (od 49. Zarubica), Vidić, Raičković, Vučić, Milić (od 75. Dašić), Stoiljković (od 46. Kalezić), Moraitis.

Rezultati: Zeta – Petrovac 1:1, Kom – Budućnost 0:1, Podgorica – Grbalj 2:0, Rudar – OFK Titograd 1:1, Iskra – Sutjeska 1:0.