U Opštini ostale samo straže, Radović i Carević danas dolaze na posao * I kao ljudi i kao ljekari uz svoju smo Crkvu * Zemlju za golf terene kupili od osobe koja nije vlasnik * Krivična prijava protiv mitropolita * Unikatne kreacije od bisera * Za dvije godine broj birača povećan za 8,6 hiljada * Moratorijum istekao, banke ponovo naplaćuju proviziju
  Izdanje: 23-06-2020

Amfilohije, mitropolit crnogorsko-primorski:
Ako ljudi na vlasti nastave sa nasiljem nad zakonom i Ustavom, onda oni koji su ih izabrali treba da se upitaju jesu li ih birali da to rade. Ja ne mogu da glasam za one koji šire mržnju među braćom, a vi kako hoćete.

Žena kucne komšiji na vrata i kaže mu: - Tako imam želju da se provedem, da se napijem, da vodim ljubav cijele noći! Jeste li zauzeti večeras?
- Ne! - odgovara komšija sav srećan. - Znači, možete pripaziti mog psa?

- Jesi li pokušao da kažeš „ne” alkoholu? - upita ljekar pacijenta. - Jesam, doktore, neće ni da čuje - odgovori alkos.

Sport - datum: 2020-06-22 BUDUĆNOST U FINIŠU SUSRETA STIGLA DO POBJEDE NAD EKIPOM PODGORICE
Bodovi Budućnosti Terzić plave odveo na „+17” Plavima potrebno još pet bodova do titule. Ekipa iz Donje Gorice zaslužila bod pod Goricom
Budućnost nije briljirala u duelu sa Podgoricom, ali je ipak stigla do pobjede. Plavi su u derbiju 29. kola slavili protiv gradskog rivala sa 1:0, svoju prednost u odnosu na Sutjesku povećali na „+17”, pa im je u preostalih sedam kola potrebno još pet bodova kako bi i matematički stigli do titule. A kada je duel sa komšijama u pitanju, nije bilo previše dobrog fudbala, a da je na kraju gost odnio bod, sigurno ne bi bilo nezaslužemo. Sa time se nakon meča složio i strateg plavih Mladen Milinković.

-Čestitke mojim igračima, ali moram reći da je utakmica završena neriješeno, ne bi bilo nezasluženo. Za nas je bitno da smo nastavili u pobjedničkom ritmu i pokazali da ekipe i kada ne odigraju dobro pobijede. Možda je i sreća bila na našoj strani - rekao je Milinković.

Kada je i pitanju igra u prvom poluvremenu, vidjeli smo jednu jako disciplinovanu igru Podgorice, posebno u odbrani i na sredini terena. Plavi nisu imali rješenja za to, nisu stvorili nijednu pravu priliku, a sve što su uradili su dva šuta sa distance. Zabilježili smo pokušaj Draška Božovića u 14. minutu, kada je sa ivice kaznenog prostora prebacio okvir gola i dobar šut Dušana Stoiljkovića sedam minuta kasnije. Probao je sa dvadesetak metara, Đajić je uspio da izblokira, pa je lopta završila pored stative. S druge strane, izabranici Voja Pejovića su bili bliži pogotku. Igrao se 12. minut kada je Nikola Vujnović primio loptu, dobro šutirao, ali je ona završila pored gola. Nikola Maraš je u 23. minutu, nakon nabacivanja sa desne strane, glavom prebacio okvir gola, a najbolju i jedinu pravu priliku u prvom dijelu, vidjeli smo u 40. minutu. Vujnović je centrirao sa desne strane, a Anđelko Jovanović sa peterca pogodio stativu.

Plavi su na startu drugog dijela bili konkretniji, a mogli su i da povedu. Draško Božović je sjajno uposlio Moraitisa, grčki internacionalac se lijepo zagradio i šutirao, ali samo u dobro postavljenog Agovića. Dva minuta kasnije Moraitis je odložio loptu za Miloša Raičkovića, koji je sa dvadesetak metara dobro šutirao, ali je prebacio okvir gola. No, nisu ni žuti ostali dužni, jer su u 56. minutu propustili dobru priliku. Anđelko Jovanović je dao loptu za Šaletu Kordića, koji je odlično uštopovao, još bolje šutirao, a golman Dragojević je skrenuo u korner. Na gol se čekalo sve do 85. minuta. Stoiljković je lijeve strane ubacio loptu, Moraitis je propustio za usamljenog Vasilija Terzića koji je sa 12-13 metara, šutirao po zemlji, lopta je prošla kroz noge golmana Agovića i završila u Mreži Podgorice - 1:0. Taman za pobjedu!

-Nisam zadovoljan rezultatom, jer smo u najmanju ruku zaslužili bod. Budućnost nije bila opasnija od nas, ali po ko zna koji put koncentracija je popustila u finišu - kazao je Vojo Pejović, strateg žutih.

Mitar Radunović

Budućnost - Podgorica 1:0 (0:0)
Stadion: pod Goricom. Gledalaca: 200. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Srđan Jovanović (Bar). Strijelac: Terzić u 85. minutu. Žuti kartoni: Pešukić, Adžić (Budućnost), Marjanović, Đajić, Nikolić (Podgorica).

BUDUĆNOST: Dragojević, Adžić, Milić, Pešukić (od 60. Vujačić), Mirković, Raičković, Božović (od 82. Terzić), Vukčević (od 10. Vučić), Stoiljković, Ivanović, Moraitis.

PODGORICA: Agović, Aligrudić, Marjanović, Đajić, Čelebić, Nikolić, Božanović (od 88. Bulatović), Vujnović, Jovanović, Maraš (od 86. Suzuki), Kordić (od 86. Sekulić).

Rezultati: Sutjeska – Zeta 0:0, OFK Titograd – Iskra 2:1, Grbalj – Rudar 1:0, Budućnost – Podgorica 1:0, Petrovac – Kom 1:0.