Donacije DPS-u uplaćivao iz Majamija * Kraj epidemije, otvorene granice za 132 države * Ranjena dok je šetala dijete * U riziku od siromaštva preko 54.000 djece * Brajović dijalog može da vodi samo sa Katnićem * „Halucinacija” će biti pravi ljetnji hit * Moglo i ubjedljivije
  Izdanje: 02-06-2020

Neđeljko Rudović, poslanik Demosa:
Svako ko iskreno zagovara demokratske promjene zagovara i saradnju opozicije, pri čemu ta saradnja ne znači jednu listu, nego, prije svega, dogovor o zajedničkom cilju

Milica: - Digitron je čovjekov najbolji prijatelj.
Perica: - Zašto?
Milica: - Uvijek možeš da računaš na njega.

Pita mali dinosaurs mamu:
- Mama, mama, gdje ćemo ići kad umremo?
Mama mu kaže:
- U muzej, sine, u muzej.

Sport KADETSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - GRUPA A (3. KOLO)
Sa utakmice na Starom aerodromu Preokret plavih u derbiju
<strong>Podgorica - Budućnost 1:2 (0:0)

Pomoćni teren stadiona „DG Arena”. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Strijelci: Habibović u 50. za Podgoricu, a Pešukić u 56. i Mugoša u 69. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Pešukić, Marstjepović (Budućnost).

PODGORICA: Ivanović, Vuković (od 69. Pavlićević), Aničić, A. Đukanović, Bajović, Božović, V. Đukanović, Lukovac, Habibović, Vučinić, Vukotić (od 85. Minić).

BUDUĆNOST: Babović, Lucević (od 73. Čelebić), A. Ćetković (od 85. Drmač), B. Ćetković, Dakić, Medenica (od 46. Đukić), Mugoša (od 73. Perišić), Pešukić, Marstjepović, Magdelinić (od 90+5 Barović), Đukić (od 85. Ivanović).

Kadeti Budućnosti pobijedili su u derbiju trećeg kola A grupe domaću Podgoricu sa 2:1 i stekli četiri velika boda prednosti u odnosu na „žute”. Izabranici Milana Radulovića su do trijumfa stigli nakon preokreta i time su ostali jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u drugom dijelu sezone.

Podgorica je na startu drugog poluvremena povela pogotkom Enesa Habibovića, ali je radost domaćina trajala samo šest minuta - izjednačio je Đorđe Pešukić, a u 69. minutu Damjan Mugoša je svome timu obezbijedio važnu pobjedu.

OFK Titograd - Grbalj 0:0

Pomoćni teren OFK Titograda. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Žuti kartoni: Mihaljević (OFK Titograd), Tabaš (Grbalj).

OFK TITOGRAD: Zlajić, Ljutica (od 64. Vukčević), Đurović (od 73. Kolar), Mihaljević, Janković, Radević, Adrović, Lubarda, Lakušić, Mugoša, Vujisić.

GRBALj: Ćetković (od 73. Božinović), Turković (od 83. Bogićević), Petović, Đinović (od 66. Franeta), Braletić, Papović (od 46. Lesjak), Adamović, Kovinić (od 83. Labović), Dragović, Tabaš (od 73. Alihodžić), Dragović (od 73. Gobović).

OFK Titograd i Grbalj odigrali su bez golova u prvom meču nakon dvoipomjesečne pauze. I jedni i drugi imali su svoje šanse, ali ne i sreće i prisebnosti za zatresu mrežu rivala.

Kom - Sutjeska 0:1 (0:1)

Pomoćni teren Koma na Zlatici. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Strijelac: Žižić u 9. minutu. Žuti kartoni: Šoć, Radonjić (Kom), Papović, Šapurić, Milinković (Sutjeska).

KOM: Janjević, Begović, Popović, Stanišić, Pavićević (od 85. Dubljević), Aćimić (od 46. Bojanić, od 57. Radulović), Pejović, Bulatović (od 67. Ramović), Dujović (od 46. Radonjić), Šoć, Tanjević (od 85. Ivanović).

SUTJESKA: Kilibarda, Žižić, Dragićević (od 67. N. Međedović), Milić, Papović, Radojević (od 47. Roćenović), Šapurić, Vukićević, Perošević, Vujačić (od 90+1 A. Međedović), Milinković.

U seniorskom okršaju Koma i Sutjeske nije bilo pobjednika, ali je u duelu kadeta pobjedu odnio sastav iz Nikšića. Pogotkom Lazara Žižića u devetom minutu, Sutjeska je slavila na Zlatici i upisala prvu pobjedu ovog proljeća.

OFK Berane - Mornar 5:3 (3:0)

Gradski stadion u Beranama. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Ivan Vidaković (Mojkovac). Strijelci: Bubanja u 19, Bralić u 36. i 39, Babačić u 54. i Bulatović 56. za OFK Berane, a Stojanović u 58. i Mihaljević u 80. i 90+2. minutu za Mornar.

OFK BERANE: Sekulić, Bubanja, Bojičić, Račić (od 53. Vujović), Obadović (od 53. Bulatović), Juković, Bralić, Đurišić (od 46. Peruničić), Jezdić, Guberinić (od 46. Babačić), Lončar.

MORNAR: Krnić (od 75. Đonović), Stojanović, Vujačić, Šoškić, Ratknić (od 71. Pepđonović), Ljuljić, Ličina (od 59. Hajdarović), Đečbitrić (od 75. Šebek), Fuštić, Mihaljević, Miljanić.

Goleada u Beranama. Domaći tim je potpuno zasluženo slavio u duelu sa Mornarom, a nakon nepunih sat vremena igre imali su vođstvo od 5:0. Nakon toga je došlo do opuštanja u njihovim redovima, pa su Barani to kaznili i sa tri gola koliko-toliko poraz učinili podnošljivijim.

Rezultati: OFK Berane - Mornar 5:3, Kom - Sutjeska 0:1, OFK Titograd - Grbalj 0:0, Podgorica - Budućnost 1:2.