Bilo kakva odluka o pitanju Aerodroma Tivat ne smije biti donijeta bez prethodnog izjašnjavanja građana.

Ona: Biraj, fudbal ili ja!?
On: Mogu da ti odgovorim za 90 minuta?

Sport RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI PROPUSTILE VELIKU PRILIKU DA SRUŠE ĐER
Budućnost ispustila prvaka Evrope Finiš pokvario sjajnih 48 minuta
Odavno neko tako neko nije nadigrao Đer kao rukometašice Budućnosti u 48 minuta derbija petog kola glavne runde Lige šampiona. „Plave” su u oba pravca igrale sjajno, borbeno, imale i plus šest (23:17), Đer je bio na konopcima, ali je šampionski karakter pokazao u finišu. U poslednjih 12 minuta Budućnost je nakon povrede leđa Milene Raičević ostala bez daha. Bez glavne organizatorke igre nije imala ideju u napadu, ostala je bez energije, ekipu je stigao umor i pala je koncetracija, što je petostruki prvak Evrope surovo kaznio i režirao veliki preokret.

Tako malo je nedostajalo da se prekine serija Đera od 36 utakmica bez poraza u najjačem evropskom takmičenju, pa žal mora da postoji, ali Budućnost je pokazala da može da se nosi i sa najjačima. Pokazala je da može na fajnal-for u Budimpeštu, iako je u četvrtfinalu čeka težak rival (Rostov ili Esbjerg), pokazala je da ima kvalitet za velike domete. A do četvrtfinala trener Dragan Adžić i igračice imaće zadatak da anuliraju oscilacije koje su im se dešavale u glavnoj rundi, i da u istom ritmu odigraju svih 60 minuta.

- Veoma sam razočarana jer osjećam da smo ispustile pobjedu. Imale smo ih, ali osjećam da smo ispustile pobjedu. Pritisle su nas kada smo postale umorne, znam da su sve djevojke raočarane. Imala sam uspona i padova, odbrana mi je puno pomogla tokom meča. Dale smo maksimum – kazala je golmanka Emili Sando.

Da je Budućnost bila bolja priznao je i trener Đera Gabor Danji, ali je odlika velikih timova da pobjeđuju i kad im ne ide.

- Ponosan sam zbog pobjede u Podgorici jer znamo koliko je teško slaviti u Podgorici. Imali smo malo više sreće od Budućnosti, više opcija u sastavu i više svježih igračica koje su pomogle da dođemo do pobjede. Budućnost je bila nezaustavljiva u prvom poluvremenu, igrala sjajno u taktičkom smislu. Imali smo dosta problema ne samo u odbrani, nego i u napadu, ali imamo dosta iskustva i odigrali smo veliki broj ovakvih mečeva tokom sezone. Borili smo se do kraja, naročito u ključnim trenucima, igračice su podržavale jedna drugu i to je bio ključ pobjede. Mislim da je Budućnost igrala bolje od nas, a vjerujem da ćemo se sresti na finalnom turniru u Budimpešti – kazao je Danji.

Budućnost je u „Morači” isputsila Đer, ali će možda novu priliku da mu uzme skalp imati na finalnom turniru u Budimpešti.

D.K.

Pogodak Lazović u Top 5
Najbolji meč u dresu Budućnosti protiv Đera odigrala je reprezentativka Slovenije, desni bek Barbara Lazović. Mrežu aktuelnog prvaka Evrope tresla je šest puta a jedan se našao i u Top 5, u izboru Televizijskog kanala Evropske rukometne federacije. Lazović je zapravo postigla drugi najljepši gol u petom kolu glavne runde Lige šampiona, a na poziciji broj jedan našao se pogodak koji jepsotigla igračica Vlčee Asma Elgaui, u pobjedi nad Savehofom.