Pratili žrtvu, eksploziv aktivirali daljinski * Onufrije: Ko je sa Hristom, zlo ga ne može nadvladati * Virus donio brigu, ali ne i paniku * Vidoje Stanišić uhapšen zbog pokušaja ubistva * Pratili žrtvu, eksploziv aktivirali daljinski * „Napolje” najavljuje nove muzičke projekte * Kurti od 15. marta ukida takse

– Islamska zajednica ima 418.504 eura duga i duguje više po osnovu neplaćenog poreza od SPC. Miomir Mugoša je zloupotrijebljen od DPS-a u progonu SPC.

Mujo sjedi u dnevnoj uz pivo i novine, a mali Mujica sa strane nešto uči. Gleda on, gleda, češe se po glavi pa upita Muja:
- Kak'a je razl'ka između besplatno i džabe, ne kontam?
Mujo uzdahne:
- Vid' 'vamo, Muj'ce... ti ideš u školu besplatno, al' džabe...

Piše Mujo pismo Ginisu:
- Dragi Ginise! Pišem ti jer mislim da bi me trebo' upisat' u onu tvoju knjigu rekorada. Ja sam kupio puuzle od 1 do 3 godine, a riješio ih za 6 mjeseci!

Sport - datum: 2020-02-27 LIGA ŠAMPIONA - OSMINA FINALA
Junak preokreta - Kevin De Brujne Kralj pred eliminacijom
<strong>Mančester Siti i Lion ostvarili su pobjede u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona sa Realom odnosno Juventusom - Siti je napravio veliki korak ka plasmanu u narednu rundu pošto je trijumfovao u gostima.

U Madridu je viđena vrlo tvrda utakmica - jasno je bilo od samog početka da je ulog u duelu Reala i Mančester Sitija ogroman.

Za 20 minuta igre nijedan od timova nije priprijetio protivničkom golu, osim nepreciznog pokušaja Rafael Varana u 16. minutu. Los Blankosi su visokim presingom skratili manevarski prostor za djelovanje srednjeg reda Građana pa je u tom periodu skoro bez lopte bio kapiten gostiju Kevin De Brujne - Zinedin Zidan je odlično znao da je on najveća opasnost po gol njegovog tima kad već meč nisu počeli Rahim Sterling, Kun Aguero i David Silva. Ipak, u 21. minutu De Brujne je prvi put dobio loptu u polju Reala i izvanredno uposlio Gabrijel Žezusa čiji je udarac odbranio Tibo Kurtoa - bila je to prva prilika na utakmici.

Sam De Brujne bio je u poluprilici u 28. minutu ali nije opasnije ugrozio gol domaćih.

Brzo je uslijedila reakcija Reala - nabacivanje Ferlan Mendija sa lijeve strane bilo je idealno za Karim Benzemu ali je njegov lukav udarac odbranio Ederson a mladi Vinisijus Žunior nije najbolje reagovao na odbijenu loptu.

Ubrzo su stigli i neplanirani problemi za Siti - u 32. minutu povrijedio se Ajmerik Laport pa ga je zamijenio Fernandinjo koji je i ranije, do januara, pokrivao prinudno tu poziciju. Menadžer Pep Gvardiola imaće još jedan problem u revanšu - Bendžamin Mendi je zaradio drugi žuti karton i propustiće drugi meč ovih ekipa.

U prvom dijelu Rijad Marez bio je nevidljiv na terenu - za šest minuta nastavka trri puta je ugrozio gol Reala ali je Kurtoa odlično intervenisao.

Kazna je stigla u 59. minutu - Vinisijus Žunior je oduzeo loptu Gundoanu u polju Sitija, prenio je ka kaznenom prostoru, uposlio Iska kojem nije bilo teško da pogodi cilj.

Ulazak Rahim Sterlinga u 74. minutu poremetio je stvari u polju Reala. Izjednačenje je stiglo u 77. minutu - De Brujne je sa lijeve strane nabacio loptu do Gabrijel Žezusa koji je dobio duel sa Ramosom. Kapiten Reala tražio je faul ali nije ga dobio.

Pet minuta kasnije Sterling je izdejstvovao penal pošto ga je oborio Dani Karvahal - De Brujne je bio siguran. Katastrofalnih 15 minuta Reala upotpunio je crveni karton Ramosa koji je kao poslednji čovjek u odbrani faulirao Žezusa.

Lion minimalcem ispratio Damu

Lavovi su odigrali veoma dobro meč sa Juventusom, posebno u prvom poluvremenu. Trener Rudi Garsija dozvolio je gostima kontrolu lopte ali ne i prostora - agresija u sredini terena se isplatila a u napadu su vrlo opasni bili Dembele, Toko Ekambi i Oar. Iz jedne takve akcije, polukontre sa lijeve strane, Oar je odlično prošao, ubacio loptu u kazneni prostor gdje se iz drugog plana na desetak metara pojavio Luka Tosar i, uz dosta sreće uspio da savlada Vojček Šćešnog. Na drugoj strani Antoni Lopes bio je skoro bez posla - igrači Juventusa u prvom poluvremenu nisu uputili nijedan udarac u okvir gola Liona.

U drugom pluvremenu, prvak Italije imao je inicijativu ali ništa više od toga.

Revanši su na programu 17. marta.

Rezultati i strijelci:
Real M - Mančester S 1:2 (Isko 59 - Žezus 77, De Brujne 83p) Lion - Juventus 1:0 (Tosar 31)