Pozivaju me na raport jer idem na litije * Pokrenut inspekcijski nadzor u svim vjerskim zajednicama * Hvala, ali pošaljite pare na Kosovo * Ukinuta presuda o isplati milion eura Kalićima * Zbog afere „VTE” neko mora da odgovara * Slaba borba protiv pranja novca i šverca koči put u EU * „Slavuj” pjesmom dotakao srca podgoričke publike

Osudili neku dvojicu zbog teških krađa i stavljeni su zajedno u istu ćeliju. Pita prvi:
- Koliko mjeseci su ti dali?
- 15. A tebi?
- 12!- Onda ti uzmi krevet kraj vrata, ti izlaziš prije.

Sport CRNA GORA PORAŽENA OD FRANCUSKE U KVALIFIKACIJAMA ZA EP
Otpor trajao 33 minuta Na kraju ubjedljivo Francuska - Crna Gora 85:66 (18:12, 22:26, 20:16, 25:12)
Dvorana: Vemdespes. Gledalaca: oko 3000. Sudije: Ciulin (Rumunija), Jasevičijus (Litvanija), Velikov (Bugarska).

FRANCUSKA: Mbaje 8, Mihine 8, Jabusel 15, Šasang 6, Ouatara 11, Kordinie 8, Rusel, Invernici 3, Žulien 7, Fal 12, Konate, Butelj 7.

CRNA GORA: Kobs 4, Šehović 6, Radončić, Čarapić, Todorović 12, Kljajić, Ilić 2, Simonović 3, Ivanović 24, Popović 4, Nikolić 9, Bjelica 2.

Reprezentacija Crne Gore pretrpjela je ubjedljiv poraz od Francuske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, mada ono što se dešavalo u većem dijelu utakmice to nije nagovještavalo. Radovićevi izabranici su dobro ušli u meč. Bili su ravnopravni sa favorizovanim domaćinima i u osmom minutu bacanjima Todorovića vodili 10:8. Tada je došlo do prvog perioda praznog hoda, što su trikolori iskoristili i trojkama Jabusela i Ouatare prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 18:12. Kada su na startu druge trojkom Invernicija došli do plus 11 (23:12) izgledalo je da se Crvenima loše piše. Međutim, tada su na scenu stupili Ivanović i Popović, koji su povezali redove gostiju i pogodili nekoliko šuteva, za hvatanje priključka. Todorović je ubacio trojku za 32:33, da bi Ilić u 19. minutu izjednačio (36:36). Ipak, Časong se pobrinuo da Francuska na odmor ode sa vođstvom 40:38. U nastavku su Trikolori prvi došli do riječi. Bili su agresivniji i konkretniji i do 24. minuta otišli na 53:40. Taj nalet trojkom je odbio Ivanović. Zatim su trojke ubacili Šehović i Nikolić i u 28. minutu na semaforu je pisao rezultat 55:52. Koleovi izabranici su u odlučujućih 10 minuta ušli sa viškom od šest poena (60:54). Odlični Ivanović je na startu četvrte dionice pogodio jođš jednu trojku, a Crveni su u 32. minutu imali obećavajući rezultat (59:62). Nažalost, to kao da im je okovalo ruke. I umjesto da krenu u lov na domaćine potpuno su stali. Više nisu mogli ništa da odbrane, ali ni da pogode. Francuzi su to nemilosrdno kaznili i do 37. minuta napravili seriju 15:0 za 77:59, čime je bilo riješeno pitanje pobjednika. Sledeći meč kvalifikacija Crna Gora igra 26. novembra u Njemačkoj.

N.Z.

Ivanović: Ne možemo biti zadovoljni
Sjajna partija Nikole Ivanovića bila je uzaludna zbog pada u poslednjoj četvrtini.​

- Ne možemo biti zadovoljni. Imali smo dobrih trenutaka, ali smo primili 90 poena i ne mogu da vjerujem da se to dogodilo, kada se sjetim kako je utakmica išla. Primili smo mnogo lakih poena, dosta koševa nakon njihovog ofanzivnog skoka. Znali smo da odigramo 20 sekundi dobru odbranu, a onda u posljednje četiri sekunde primimo koš. Međutim, za prvi prozor mislim da smo bili uspješni, dobili smo Britaniju, a u tome smo stalno pričali tokom kratkih priprema. Međutim, sa ovom utakmicom ne možemo biti zadovoljni.