Posjeta Mila Đukanovića bila bi destruktivna po vitalni entitetski interes Republike Srpske.

- Pa šta da radim sa 20 dinara?
- Potroši sve sine, jednom se živi...

Sport LIGA EVROPE - 1/16 FINALA (PRVI MEČEVI)
Junak večeri - Daiči Kamada (Ajntraht F) Domaćinska noć
Samo tri pobjede gostujućih ekipa u 16 mečeva, uz devet pobjeda domaćina te 43 postignuta gola, bilans je prvih utakmica prve nokaut faze Lige Evrope.

Roma
je prekinula lošu seriju rezultata - Vučica je trijumfovala nad Gentom na svom terenu i ostvarila prvu pobjedu poslije pet mečeva. Prvi pogodak u dresu kluba iz Rima postigao je novajlija Karles Peres već u 13. minutu.

Veliki korak ka plasmanu u osminu finala ovog takmičenja napravio je Bazel koji je ostvario trijumf na gostovanju APOEL - u. U Nikoziji su strijelci bili Petreta u prvom te Stoker i Artur u drugom poluvremenu

Šansu da se jednom nogom nađe u narednom kolu propustila je Braga koja je na Ajbroks Parku protiv Rendžersa ispustila dva gola prednosti. Janis Hadži i Džo Aribo u razmaku od osam minuta postigli su dva gola i anulirali prednost koju su gostima donijeli Franserđo u 11. i Ruiz u 59. minutu. Potpuni preokret i pobjedu Policajcima donio je Janis Hadži osam minuta prije kraja.

Arsenal je sačuvao oreol nepobjedivosti u Atini. Na petom gostovanju kod Olimpijakosa Tobdžije su ostvarile drugu pobjedu - ovog puta čovjek odluke bio je Aleksander Lakazet u 81. minutu.

Domaćinske pobjede ostvarili su Bajer L nad Portom i Volfsburg protiv Malmea.i to identičnim rezultatom - u oba meča bilo je 2:1 za domaće timove.

Najubjedljiviji trijumf upisao je Vulverhempton koji je „pojeo" fenjeraša La Lige, sastav Espanjola - tri od četiri gola Vukova postigao je Diogo Žota.

Odličan posao u prvim mečevima, u prvom terminu (18:55) obavili su Inter, Ajntraht iz Frankfurta, Hetafe i Sporting.

Neroazuri su oprvdali ulogu favorita, ne samo u Razgradu, već i ukupno za osvajanje Lige Evrope pošto su slavili protiv Ludogoreca. Prvi pogodak u dresu Intera postigao je Kristijan Eriksen dok je konačan rezultat postavio Romelu Lukaku u sudijskoj nadoknadi.

Hetafe je na svom terenu bio bolji od Ajaksa rezultatom 2:0. Dejverson je u 38. minutu donio prednost španskom timu, da bi Kenedi u trećem minutu sudijske nadoknade. postavio konačan rezultat i donio veliku prednost uoči revanša u Amsterdamu.

Drugi najubjedljiviji trijumf na svom terenu ostvario je Ajntraht - mečom u Frankfurtu protiv Salcburga dominirao je japanski internacionalac Daiči Kamada koji je postigao het trik. On je postao tek drugi igrač iz Japana koji je uspio da se tri puta na jednoj utakmici Lige Evrope upiše u strijelce - prije njega to je uradio Takumi Minamino za Salcburg. Još jedan pogodak za Orlove iz Frankfurta postigao je reprezentativac Srbije Filip Kostić potvrdivši tako veoma dobru formu u drugom dijelu sezone.

Važnu domaćinsku pobjedu na putu do osmine finala ostvario je Sporting koji je u Lisabonu bio bolji od Bašakšehira iz Istanbula. Sebastijan Koates u trećem, Andraž Šporar u 44. i Lućano Vijeto 51. pogađali su gol prdstavnika Turske, za koje je strijelac bio Edin Višća iz penala u 77.

Tim koji je najviše puta bio pobjednik ovog takmičenja, sastav Sevilje je razočarao - samo je remizirao na gostovanju Klužu a spasilac je bio El Nesiri u 83. minutu.

Ni treći favorit takmičenja, Mančester Junajted nije se proslavio - Đavoli su samo remizirali na gostovanju Klub Brižu.

Šahtjor
je pobijedio Benfiku u Ukrajini. Alan Patrik u 56. i Viktor Kovalenko bili su strelci za Rudare, dok je jedini pogodak za Orlove dao Pici iz penala u 67.