Posjeta Mila Đukanovića bila bi destruktivna po vitalni entitetski interes Republike Srpske.

- Pa šta da radim sa 20 dinara?
- Potroši sve sine, jednom se živi...

Sport - datum: 2020-02-20 LIGA ŠAMPIONA - 1/8 FINALA (PRVE UTAKMICE)
Opet dao doprinos - Josip Iličić (Atalanta) Silna Atalanta
Polsije druge noći prvih utakmica osmine finala Lige šampiona može se reći da dva putnika u četvrtfinale već izvjesno imamo - Atalanta i RB Lajpcig ostvarili su pobjede nad Valensijom i Totenhemom i prilično mirno čekaju revanše 10. marta.

Debitant očigledno nije rekao sve u ovoj sezoni Lige šampiona - Atalanta je u Milanu bila mnogo bolji rival od Valensije koja je na prvi meč osmine finala došla prilično oslabljena. Ipak, to ne može umanjiti učinak Boginje koaj je i ovog puta opravdala epitet najefikasnijeg tima Serie A.

Gasperinijev "streljalki vod" prvi hitac u gol Slijepih miševa ispalio je u 16. minutu - Papu Gomez je bio asistent a egzekutor Hans Hatebur koji je sa ivice peterca ugurao loptu u gol Valensije - bio je to prvi gol u istoriji za Atalantu u nokaut fazi Lige šampiona. Gosti su propustili jednu dobru situaciju sredinom prvog poluvremena ali je kazna stigla u finišu - Josip Iličić je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora duplirao vođstvo Atalante. Bio je to njegov 16 pogodak u svim takmičenjima tokom sezone čime je ostvario najbolji učinak u karijeri.

Još dva pogotka u nastavku potvrdila su dominaciju Boginje - Reno Frojler i Hans Hatebur kompletirali su poker golova u mreži Valensije. Rezervista Denis Čerišev je samo ublažio ubjedljiv poraz,

Velika pobjeda Bikova u Londonu

Da je tim od prošle sezone možda bi i mogao nečemu da se nada u revanšu u Lajpcigu. Ovako, Totenhem sa minusom od jednog gola, bez Kejna i Sona, teško da može bilo šta uraditi po pitanju plasmana u četvrtfinale. Domaćin poslije ovog meča može da slavi Ugo Ljorisa koji je odbranio nekoliko prilika napadačima RB Lajpciga.

Da nije došao da se brani RB Lajpcig je pokazao već od starta utakmice u Londonu - tri prilike u tri minuta (Šik, Anđelino, Verner) naslutile su ogromne probleme za Totenhem. Ali, domaćin je vrlo brzo odgovorio - već u osmom minutu mladi Stiven Bergvijn, pojačanje iz PSV koji je stigao u zimskom prelaznom roku, dobro je namučio Guljačija na golu gostujućeg sastava. Ipak, poziciju glavnog junaka u prvom pluvremenu obezbijedio je Ugo Ljoris - golman Hotspura je u 36. minutu zaustavio udarac Timo Vernera iskosa sa lijeve strane iz vrlo povoljne pozicije. RB Lajpcig je bio mnogo bolji rival u prvo poluvremenu - brži, konkretniji u napadu, posebno sa lijevog boka preko Anđelina i Vernera bili su gosti. Totenhem je imao ogromnih problema u organizaciji igre - mladi srednji red sa Vinksom, Lo Selsom i Žadsonom bio je prilično neproduktivan. U odsustvu Hari Kejna i Hjeong Min Sona, menadžer Žoze Murinjo dao je ofanzivniju ulogu Dele Aliju što nije dalo neki poseban rezultat.

Bolju igru Bikovi su krunisali u 58. minutu - Ben Dejvis je u kaznenom prostoru srušio Lajmera a sa bijele tačke Timo Verner je postigao svoj 26 pogodak u ovoj sezoni.

Ulazak Ndombelea i Lamele dao je agresivnost domaćinu ali ništa više od toga - Lukas Mura je u finišu meča propustio dobru priliku da izjednači.

Rezultati i strijelci:
Atalanta - Valensija 4:1 (Hatebur 16,62, Iličić 42, Frojler 57 - Čerišev 66), Totenhem - RB Lajpcig 0:1 (Verner 58p)