Pita komšija malog Pericu: „Perice, zašto ti je otac danas bio u školi?”
Perica odgovara: „Pozvala ga učiteljica da se žali na mene.”
Komšija: „I šta se dogodilo?”
Perica: „Ništa. Učiteljica je rekla da pozovem majku kako bi se njoj mogla požaliti na oca”.

Sport - datum: 2020-01-23 ŠPANIJA DETRONIZOVALA SRBIJU
Prlainović na jučerašnjem meču Izgubili pehar na ruletu Srbija – Španija 6:6 – petercima 9:10 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0 – 3:4)
Plivalište: „Dunav arena” u Budimpešti. Gledalaca: 1.343. Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Kolombo (Italija). Igrač više: Srbija 11 (5), Španija 11 (1). Dva igrača više: Srbija 1 (0), Španija 2 (1). Peterci: Španija 1 (1). Serija peterca: 1:0 Filipović, 1:1 Perone, 1:1 Prlainović (prečka), 1:1 Munariz (brani B. Mitrović), 1:1 Mandić (brani Lopez), 1:2 Delgado, 2:2 Aleksić, 2:3 Larumbe, 3:3 Ćuk, 3:4 Granados.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Dedović, Ranđelović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić 1, Filipović, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović (pet odbrana).

ŠPANIJA: Lopez (11 odbrana), Munariz, Granados 1, Sanahuja 2, De Toro, Larumbe, Delgado, Fernandez 1, Taulj, Perone 2 (1), Maljarah, Bustos, Lorio.

U reprizi finala iz Barselone 2018. godine, Španija je savladala Srbiju i spriječila je da nastavi pohod ka petoj uzastopnoj tituli evropskog prvaka. Sujevjerni su sigurno predviđali ovakav ishod kada je izuzetno tvrda utakmica u kojoj su carovale odbrane, kao i odlični golman „furije” Danijel Lopez-Pinedo, otišla u peterce. Naime, Srbija je na penale pobjeđivala Špance u finalu Svjetskog prvenstva u Rimu 2009, kao i već pomenutom obračunu u Kataloniji, pa je došlo vrijeme da penal rulet bude na strani Peronea i drugova. Uspio je Branislav Mitrović u drugoj seriji da zaustavi udarac Munariza, ali je na drugoj strani Andrija Prlainović pogodio prečku, dok je šut Filipa Filipović u trećoj seriji odbranio Lopez-Pinedo.

Samo se nama sudi kontrafaul u poslednjem napadu. Nismo imali strpljenja, uvijek je pas više nedostajao. Španija je bila srećnija i zasluženo prošla dalje – kazao je Prlainović.

Utakmicu je bolje otvorila Srbija (3:1), ali su Španci serijom 4:0 stekli dva gola viška pred odlazak na odmor. U drugom poluvremenu je „furija” postigla samo jedan gol, a Mandić je u drugom minutu poslednje četvrtine izjendačio na 6:6, nakon čega niko nije uspio da zatrese mrežu, sve do peteraca.