Policijski harač na granici * Bolje neka se bavi svojim aferama nego crkvom * Klupskom kolegi slomio nos * Sin mi je pozitivan na drogu, kupio je preko Instagrama * Policija laže da su batinaši suspendovani * Klica mora da ode * Nacrte zakona dostaviti do 7. decembra
  Izdanje: 19-11-2019

PREDRAG SEKULIĆ, POSLANIK DPS-a:
Nikome nije u interesu da usvajamo zakone koji nijesu u skladu sa dobrom evropskom praksom.

Spavaju Mujo i Fata. Mujo se stalno vrti i okreće. Pita ga Fata:
– Mujo bolan šta ti je?
– Dužan sam Hasi nekoliko hiljada eura, a namogu da vratim...
Fata otvori prozor i viče Hasi:
– Haso, Haso!
– Šta ti je ženo, šta me budiš u pola tri ujutro? – Mujo ti neće vratit novac. Okrene se Fata Muji i kaže mu: – Sad ti lijepo spavaj, a on nek se okreće!

Sport MLADA REPREZENTACIJA CRNE GORE U PRIJATELJSKOM MEČU POBIJEDILA POLJSKU
Pobjeda protiv Poljske: Balša Sekulić Samo Sekulić precizan
Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore pobjedom je završila 2019. godinu. „Crveni” su prijateljski meč sa Poljskom riješili u svoju korist – 1:0, a igra koji su pružili bila je bolja nego u nekim kvalifikacionim utakmicama.

- Lijepo je kada ovakvu godinu završiš pobjedom. Utakmica je bila dobra, kvalitetna, protiv jakog protivnika. Imali smo u prvom i drugom poluvremenu šanse nakon kojih smo mogli ranije da riješimo meč, ali na kraju je trijumf zaslužen. Neke boljke se ponavljaju, čak smo promašili i penal, ali pokazali smo karakter. Momci su odigrali onako kako sam tražio. Čestitam im na igri i pobjedi - rekao je nakon meča selektor mladih Modrag Vukotić.

Odigrali su izabranici Miodraga Vukotića solidno prvo poluvrijeme, dali jedan gol, a mogli su najmanje još jedan... S druge strane i Poljska je pružila dobru partiju, imali su i oni par prilika iz koji su mogli do gola. Crveni su već u 2. minutu poveli - Vukotić je izveo prekid, odbrana Poljske je kratko odbila loptu, koju je prihvatio Balša Sekulić i sa 12-13 metara šutirao. Lopta se od stative odbila u mrežu za 1:0. Samo dva minuta kasnije domaći su mogli da vode sa 2:0. Vukotić je dao sjajan pas u prostor za Nikolu Krstovića, koji se sa desne strane stuštio ka golu. Uslijedio je sa desetak metara odličan udarac i još bolja reakcija golmana Poljske. Gosti su prvi put zaprijetili u 10. minutu. Klimala je prtobao iskosa sa desne strane, sa 13-14 metara, ali je lopta završila pored same stative. Igrao se 17. minut kada su Poljaci još jednom bili u prilici. Plaheta je na lijevoj strani primio loptu, a onda krenuo ka golu. Ušao je u kazneni prostor, dobro šutirao, a golman Đukić još bolje reagovao. U samom finišu prvog dijela vidjeli smo nekoliko opasnih situacija pred golom Poljske - pokušaji Drinčića i Sekulića nisu donijeli promjenu rezultata.

Na startu drugog dijela bilo je dosta promjena, pogotovo kod Poljaka, čiji selektor je izvršio čak devet izmjena (ostavio na klupi jedino trećeg golmana). Ali, i pored toga igra je bila zanimljiva, a u 67. minutu crveni su propustili idealnu priliku da dupliraju prednost. Fila je u svom kaznenom prostoru srušio Nikolu Krstovića, a sudija Milovan Milačić je pokazao na penal. Međutim, šut Sergeja Grubača sa bijele tačke golman Neimzicki je odbranio. Uzbuđenja je bilo u finišu susreta. Najprije je Skenderović iz povoljne situacije pogodio spoljni dio mreže, a onda su Poljaci zaprijetili u sledećem napadu. Pjardol je nakon gužve šutirao, a Obradović izbacio sa gol-linije. Imali su Poljaci u nadoknadi vremena još jednu dobru priliku preko Tomačika, ali je golman Đukić odlično intervenisao.

- Namjerno sam tražio da igramo protiv ovako dobrog rivala. Ideja je bila takva da pokažemo kvalitet ako bismo došli u situaciju da kroz baraž tražimo vizu za Evropsko prvenstvo. Nijesmo zadovoljni učinkom u kvalifikacijama, ali nijesmo bili podređeni u nijednom meču. Zaslužili smo mnogo više od poraza protiv Kazahstana i Makedonije, a nakon toga svi kažu da je gotovo u borbi za drugu poziciju. Ostale su četiri utakmice, 12 bodova u opticiju, probaćemo svakoga da dobijemo – istakao je Vukotić.

D.P.

Crna Gora - Poljska 1:0 (1:0)
Stadion: „DG Arena”. Gledalaca: 300. Sudija: Milovan Milačić (Crna Gora). Pomoćnici: Danijel Dević (Crna Gora) i Srđan Jovanović (Crna Gora). Strijelac: Sekulić u 2. minutu. Žuti kartoni: Milić, S. Krstović (Crna Gora), Fila (Poljska).

CRNA GORA: Đukić, Malešević (od 80. Šćekić), Drinčić, Milić, Roganović (od 60. Obradović), Terzić (od 60. Eraković), S. Krstović, Sekulić (od 46. Grubač), Vukotić (od 46. Miličković), Stijepović, N. Krstović (od 80. Skenderović).

POLjSKA: Bulka, Višnjievski, Pestka, Valkukievič, Klimala, Plaheta, Sliž, Listkovski, Gimi, Lusius, Boguž. Igrali su još: Neimzicki, Grabara, Sobočinski, Ambrosijevič, Pjardol, Tomačik, Moder, Fila, Kovalčik, Sjraz.