– Da li ga prepoznajete? - pita policajac.
– Hmm...Da nije Pikaso?

Sport - datum: 2019-11-10 PETROVAC SLAVIO NA STAROM AERODROMU PROTIV OFK TITOGRADA
Bodovi otišli u Petrovac Preokret nebeskoplavih
Pobjednička atmosfera u redovima OFK Titograda trajala je samo sedam dana. „Romantičari” su juče ponovo razočarali svoje pristalice, poraženi su na Starom aerodromu od Petrovca sa 1:2, u meču u kojem su imali vođstvo i nekoliko dobrih prilika, a onda su u nastavku susreta kažnjeni od rivala, koji je znao šta hoće i na kraju zasluženo stigao do tri boda.

Izuzetno sam zadovoljan rezultatom, koji je kad se sve sabere zaslužen. Posle gola koji smo rano primili, nesvjesno smo se povukli, ali smo se u nastavku popravili, brzo izjednačili i dobili na samopouzdanju. Iskoristili smo nakon toga još jednu grešku domaćina i pobijedili – rekao je Nenad Vukčević, kormilar Petrovčana.

Izabranici Dragoljuba Đuretića su prvi dio meča odigrali dobro, imali vođstvo i malo ko je očekivao da će na kraju ostati bez bodova. Svoju prvu priliku na utakmici pretvorili su u gol. Marko Miličković je asistirao Vojinu Pavloviću koji je sa sedam-osam metara iskosa sa lijeve strane pogodio mrežu - 1:0. Mogao je Pavlović do kraja poluvremena sa se proslavi, još nekoliko puta je šutirao ka golu rivala iz povoljnih situacija, ali nije bio dovoljno precizan da matira golmana Mugošu. S druge strane, Petrovac je prijetio udarcima iz daljine. Zabilježili smo pokušaj Kalezića u 30. minutu sa 18 metara, ali je Ivanović bio siguran.

Drugi dio susreta pripao je gostima, kojima je trebalo svega tri minuta da izjednače. Muharemović je dao loptu za Kalezića, koji je povukao i onda je sa desetak metara iskosa sa desne strane poslao pod prečku - 1:1. Pokušao je domaćin da vrati prednost, napravili su „romantičari” pritisak ka golu rivala, a u 61. minutu su imali i šansu preko Radomira Đalovića, koji je glavom pogodio dobro postavljenog Mugošu. A onda, pet minuta kasnije, nakon jednog dobro izvedenog kontrapada Petrovac je stigao do preokreta. Mirza Đurđevac je povukao akciju, dao pas na lijevo pas za Kopitovića. Napadač nebeskoplavih ugledao je Muharemovića, koji je sa desetak metara pogodio suprotni ugao - 1:2. Petrovčani su u 71. minutu mogli da riješe meč. Petar Vukčević sa ivice kaznenog prostora odlično šutirao, međutim, lopta je završila pored same stative. Do kraja susreta vidjeli smo želju domaćih igrača da stignu do gola i boda, ali u svojim namjerama nisu uspjeli.

- Na vrijeme dali gol, preko Pavlovića mogli još neki, nismo uspjeli. Međutim, nedopustiva je igra naših centralnih bekova, odnosno nedopustivo je da napadač onako prođe našeg štopera i bez duela postigne gol. Probali smo nakon toga da se vratimo, imali smo dvije prilike, ali nismo uspjeli. Čestitam Petrovcu na pobjedi – istakao je Dragoljub Đuretić, strateg OFK Titograda.

OFK Titograd – Petrovac 1:2 (1:0)
Stadion: OFK Titograda. Gledalaca: 150. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) – 2. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgrorica) - 2 i Ivan Bogdanović (Cetinje) - 2. Strijelci: Pavlović u 4. za OFK Titograd, a Kalezić u 48. i Muharemović u 64. minutu za Petrovac. Žuti karton: Kalezić (Petrovac).

OFK TITOGRAD: Ivanović 1, Roganović 1, Banović 1 (od 80. Matanović –), Živković 1, Novović 1,5, Raičević 1,5, Brnović 1, Miličković 1 (od 73. Gašević), Pavlović 1,5, Mendi 0,5, Đalović 0,5 (od 66. Merdović –).

PETROVAC: Mugoša 1,5, Ražnatović 2 (od 86. Merdović-), Vujović 1,5, Savković 1 (od 56. Đurđević), Kopitović 1, Marković 1,5, Vukčević 1,5 (od 73. Tačibana), Medigović 2, Kajević 1, Kalezić 2, Muharemović 2.

Igrač utakmice: Halil Muharemović (Petrovac) – 2.