*************
Pozove policija ženu na identifikaciju njenog muža kojeg je pregazio kamion.
– Da li ga prepoznajete? - pita policajac.
– Hmm...Da nije Pikaso?

Sport - datum: 2019-11-10 PODGORICA DRUGU UTAKMICU ZAREDOM IZGUBILA BODOVE U SUDIJSKOJ NADOKNADI
Karaklajić opet postigao evrogol na Starom aerodromu Iskra na vrhu tabele
Fudbaleri Iskre su lideri Prve Telekom crnogorske lige! Izabranici Aleksandra Nedovića su u 15. kolu pobijedili Podgoricu (2:1), pogotkom Đurišića iz jedanaesterca u trećem minutu sudijske nadoknade. Lješkopoljci slobodno mogu reći da nisu miljenici Fortune, jer su prije nedjelju dana ispustili tri boda u sedmom minutu nadoknade vremena utakmice sa Sutjeskom.

Ponovo se u finišu meča desio pad koncentracije koji se u fudbalu skupo plaća. Bili smo bolji rival, stvorili četiri stopostone šanse, prije nego što je Karaklajić postigao evrogol, od kojeg nema lijeka. Nakon toga smo uspostavili incijativu, izjednačili i da se ne ponavljam, ponovo smo izgubili fokus i nesrećno izgubili, a zaslužili smo makar bod – razočaran je bio šef stručnog štaba Podgorice, Vojislav Pejović.

Koliko će loš teren i jak vjetar praviti problema fudbalerima vidjelo se već u devetom minutu, kada je Milić promašio gol iz pozicije sa koje je u regularnim uslovima neumoljiv. Napadač Danilovgrađana je bio u centru pažnje i u 21. minutu. Milić je bio najviši u skoku nakon kornera, ali je lopta zakačila štopera „žutih” Pajovića i završila tik iznad prečke. Nišanske sprave nije bio namjestio ni „snajperista” Podgorice, Sekulić. U 15. mintu je sa desetak metara iz prve tukao preko gola, dok je 10 minuta kasnije iz desnog ćoška peterca loptu poslao pored suprotne stative. Isti igrač je u 23. minutu zasmetao Suzukiju u petercu protivnika, pa je golman „domaćina” Blažić intervenisao. Drugi dio prvog poluvremena je pripao Iskri. Udarci Boričića i Šahmana (dva puta) sa ivice šesnaesterca, bili su lak plijen za Agovića. Taman kada su svi pomislili da ekipa iz Bjelopavlića neće iskoristiti prednost vjetra, to je uradio Nikola Karaklajić. Omalenog ofanzivca izgleda inspirišu tereni kampa FSCG na Starom aerodromu. Prije par sedmica je izveo pravo remek djelo u duelu sa Grbljem u Kupu, a juče je u 44. minutu sa oko 25 metara poslao projektil u gornji lijevi ugao, koji je Agović dotakao ali nije uspio da ga prizemlji. Nakon odmora je sa distance pokušao Šahman. Ishod je bio isti kao u prvom poluvremenu. Goste su milimetri dijelili od izjednačenja u 52. minutu. Vujović je uposlio Vujinovića, koji je uzdrmao prečku. Samo 60 sekundi kasnije štoper Iskre Drinčić je bio najviši u skoku nakon kornera, a Golubović loptu izbacio sa gol linije. Nedugo zatim se i Šahman našao u poziciji da udvostruči prednost svog tima. Udarac defanzivnog veznog Danilovgrađana izblokirao je Aligrudić. Pokušavali su i „žuti” da stignu do izjednačenja. Pajović je glavom u 81. minutu šutirao tik pored stative. Samo 60 sekundi kasnije šok za Iskru. Vujinović je oštro ubacio loptu po zemlji na peterac, a Kumburović je u želji da otkloni opasnost, klizećim startom, sproveo u sopstvenu mrežu. Hladan tuš je međutim dočekao i Podgoricu u pretposlednjem od tri minuta sudijske nadoknade. Kordić je nakon kornera, za koji su njegovi saigrači tvrdili da nije postojao, igrao rukom. Sudija Pajović je pokazao na bijelu tačku. Poklon je iskoristio Đurišić i odveo svoj tim na prvo mjesto.

Odigrali smo dobru utakmicu po lošem terenu i protiv teškog protivnika, koji igra agresivno, sa puno kontakta. Došli smo do gola u pravom trenutku, kontrolisali igru, a onda primili kiks gol. Sreća je bila ipak na našoj strani. Nastavljamo pohod na Evropu, a ukoliko nam se ukaže šansa za nešto više, znaćemo da je iskoristimo. Međutim, ne opterećujemo se borbom za titulu – kazao je Đurišić nakon petog gola u šampionatu.

N.J.

Rezultati: Iskra – Podgorica 2:1, OFK Titograd – Petrovac 1:2, Rudar – Zeta 1:1. Utakmica Grbalj – Budućnost je odložena. Meč Sutjeska – Kom igra se danas.