POTOP * Milova rodbina i kumovi spremaju milionske tužbe * Žena Vesnin savjetnik, muž pravni sledbenik * Savić probio rokove za potvrđivanje optužnice * Demokrate se ujedinjuju do 15. decembra * Opozicija ne smije pristati na rok nakon Nove godine * Za stanove funkcionera 13,6 miliona eura

– DPS stvara nove partije koje će voditi ljudi u koje vladajuća partija ima povjerenja i koji će izigravati opoziciju.

Dvorac Petrovića – Izložba radova Amre Zulfikarpašć
Perjanički dom - Izložba Sare Redžai i Neve Lukić
Muzej Marka Miljanova – Stalna postavka

Sport BUDUĆNOST VOLI PORAŽENA OD UNIKAHE U 6. KOLU EVROKUPA
Dobili sami sebe Od gotovog veresija Budućnost Voli - Unikaha 81:82 (23:23, 23:28, 23:14, 12:17)
Dvorana: SC Morača. Gledalaca: oko 1500. Sudije: Bisang (Francuska), Šemeš (Izrael), Rejter (Njemačka).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 26, Ivanović 4, Bamfort 18, Šehović 3, Starovlah, Martin 12, Ilić 2, Z. Nikolić, Božić 5, Popović, Mejers 4, D. Nikolić 7.

UNIKAHA: Tompson 10, Fernandez 9, Avramović, Tupan 17, Adams 7, Elegar 6, Vaščinski 3, Edžim 8, Gerero 6, Suarez 3, Gerun 13.

Iako su imali dobijenu situaciju košarkaši Budućnost Voli uspjeli su da izgube od Unikahe. Gosti su se bolje snašli na početku meča i poveli 6:0. Odmah je reagovao Bamfort, koji je za kratko vrijeme ubacio 10 poena. Dobro mu je asistirao Danilo Nikolić, a kada je u osmom minutu Martin poentirao uz dodatno bacanje (21:14) činilo se da Plavi klontrolišu dešavanja na parketu. Međutim, uslijedio je period praznog hoda što su Kazimirovi izabranici iskoristili i do 11. minuta preokrenuli (24:23). Uslijedio je period nervozne igre. Domaćini nikako nisu uspijevali da uspostave ravnotežu u skoku. Zbog toga je Unikaha uglavnom vodila. Poslije trojke Fernandesa u 15. minutu imala je plus šest (36:36). Kobs je ubrzo izjednačio (37:37), ali su novi pad koncentracije kaznili Tupan (trojka) i Gerero (47:40). Odgovorili su Kobs pogotkom uz dodatno bacanje i Božić trojkom (46:47), ali se Fernandes pobrinuo da gosti na odmor odu sa pet poena viška (51:46). U nastavku su Plavi pojačali odbranu, a pored Kobsa razigrao se i Martin. Sredinom treće dionice nametnuli su svoj ritam i serijom 10:0 u 28. minutu otišli na 66:60. Nažalost, Vaščinski je trojkom odbio taj nalet, a Gerero je poentirao za 69:65 pred odlučujućih 10 minuta. U četvrtoj dionici Podgoričani nisu imali raspoloženog čovjeka u napadu osim Kobsa, ali su ogromnom energijom uspijevali da održe prednost od nekoliko poena. Tompson je u poslednjem minutu pogodio za 77:78, da bi na najbolji mogući način odgovorio Bamfort. Ubacio je trojku za 81:77 na 32 sekunde do kraja. Međutim, u sledećem napadu Martin je neoprezno napravio faul, a Tupan je sva tri puta bio siguran sa linije slobodnih bacanja (80:81). Mijovićevi izabranici su imali napad, ali je Kobs napravio faul u napadu prilikom ubacivanja lopte. Unikahi je ostalo 18,6 sekundi za poslednji napad. Fernades je pokušao iz teške pozicije i bio je neprecizan. Nažalost, u skoku je najviši bio Tompson, koji je zapečatio sudbinu maleroznih Plavih. U preostale 2,2 sekunde Božić nije uspio da preokrene. Budućnost Voli u sledećem kolu Evrokupa gostuje Trentu.