Bošković tražio da kocka džabe * Gogić napustio SNP * Preživio ubod nožem u srce * Odbor da radi do Nove godine * „Pisac u kupatilu” zahtijeva posebnu čitalačku pažnju * Građani se ne pitaju sa svojom imovinom * Funkcinerima podijelili stanove pa sada mijenjaju propise
  Izdanje: 05-11-2019

ALEKSANDAR VUČIĆ, PREDSJEDNIK SRBIJE:
Evropska unija treba da nam konačno kaže kojim otrovom su otrovani članovi CIK-a u Prištini.

Dolazi Mujo kući, ulazi i samo se odjednom čuje BAAAAM! Prodere sa Fata sa sprata:
- Mujo, šta je to palo?!
- Kaput - odgovara on.
- A kako se kaput toliko čuje?
- Bio ja u njemu.

Kaže učiteljica Perici:
- Perice, navedi mi jednu slučajnost. Perica:
- Moji mama i tata su se venčali na isti dan!

Sport - datum: 2019-11-04 BUDUĆNOST VOLI SAVLADALA MEGA BEMAKS U 5. KOLU ABA LIGE
Najbolje izdanje Plavih Demonstracija sile Mega Bemaks - Budućnost Voli 57:94 (21:25, 4:21, 18:28, 14:20)
Dvorana: Ranko Žeravica. Gledalaca: oko 2000. Sudije: Koljenšić (Crna Gora), Petek, Špendl (Slovenija).

MEGA BEMAKS: Mišković 2, Atić 4, Marjanović, Ašćerić, Čarapić 3, Miljenović 6, Simonović 15, Cerovina 6, Macura 13, Tanasković, Stanić 8, Mesiček.

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 9, Ivanović 10, Bamfort 11, Šehović 12, Starovlah 6, Martin 6, Ilić 10, Z. Nikolić 2, Božić 4, Popović 6, Mejers 9, D. Nikolić 9.

Najboljom igrom ove sezone košarkaši Budućnost Voli pregazili su ambicioznu ekipu Mega Bemaks na njenom terenu. Početak utakmice nije nagovještavao takav rasplet, iako su Plavi u petom minutu imali plus sedam (16:9). Domaćini su odgovorili i izjednačili, da bi Ivanović i Ilić prvu dionicu ipak riješili u korist gostiju (25:21). U drugoj su Mijovićevi izabranici zaigrali izuzetno agresivno u odbrani. Zatvorili su sve prilaze svom košu, dok su u napadu pogađali Popović, Šehović (trojka) i Mejers za 32:21 u 13. minutu. Post Mege prekinuo je Miljenović, ali više ništa nije moglo da zaustavi razgoropađene Podgoričane. Milojević je pokušavao sa tajm autima, ali uzalud. Šehović i Bamfort su trojkama praktično riješili pitanje pobjednika (44:25), dok se Martin pobrinuo da Budućnost Voli na odmor ode sa zalihom od 21 poena (46:26). Kako su gosti igrali odbranu dovoljno govori podatak da su primili samo četiri poena za četvrtinu. Naravno, dominacija je nastavljena i u drugom poluvremenu, a prednost je rasla. Pri kraju je iznosila i 39 poena (94:55).

- Ovo je bila veoma važna utakmica za nas nakon serije teških mečeva u Evrokupu gdje smo izgubili mnogo duela na jednu loptu, praktično poslije poslednjeg šuta. Sve to je rezultiralo time da se u ekipu uvukao neki strah i pored našeg dobrog rada na treningu. Zbog svega toga, pribojavao sam se Mege, jer je to ekipa koja veoma dobro trenira, shodno tome utakmice igra u visokom intezitetu. Postavili smo utakmicu tako da je ona za nas biti il ne biti, a moji igrači su na sve to odgovorili na pravi način. Veoma dobro su odgovorili na sve zahtjeve igre i to je rezultiralo ubjedljivom pobjedom. Okrećemo se narednim utakmicama, slijede nam dueli sa Unikahom, pa sa Cibonom. I pored lošeg starta i dalje smo živi u Evrokupu za plasman u drugi krug, ali ipak naš imperativ je da u ABA ligi održimo korak za vodećima, rekao je trener Plavih Petar Mijović.

Košarkaši Budućnost Voli u sledećem kolu ABA lige dočekuju Cibonu.