Naplatili 4,1 milion, ni centa za PDV * Bez tehničke vlade rad u odboru nema smisla * Milo potrošio sve pare, Vlada plaća put u Japan * Aco gradi zgradu, a u minusu 2,7 miliona * Režim krije prave probleme * Vjerujmo u čitaoce jer nas knjiga spaja * Ulica privatizovana parking stubićima

Nedjelju dana poslije umrla mi je tetka koju sam jako volio i ostavila mi je vilu u Švajcarskoj. Prošle nedjelje ode i baka i meni je ostavila svoju imovinu. A ove nedjelje... ništa pa ništa!

Sport DRUGA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - 13. KOLO
Prazne mreže u Tuzima Drezga odoljela na „Tuškom polju”
Dečić – Drezga 0:0

Stadion: Tuško Polje. Gledalaca: oko 500. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Pomoćnici: Jovan Došljak (Berane) i Nikoleta Obradović (Berane). Žuti kartoni: Ujkaj, Mijušković (Dečić), Peruničić, Vujisić, Kovačević i O. Bogićević (Drezga).

DEČIĆ: Raičković, Tući, Ujkaj, Dedić, Mijušković, Ljuljđuraj, Knežević, Adžović, Dinoša (od 50. Vuljaj), Prenkočević (od 78. Camaj), Pepić (od 72. Damjanović).

DEČIĆ: O. Bogićević, Pavković (od 46. Čađenović), Popović, Vukčević, Kovačević, Tomašević (od 57. Tripković), Kubo,. Čatani, Peruničić, Milošević (od 62. Vujisić), B. Bogićević.

Prvi put u ovom šampionatu Dečić nije slavio pred svojom publikom. Lider nije uspio da opravda ulogu favorita protiv Drezge, koja je uspjela da se odbrani i osvoji veoma značajan bod nakon četiri vezana poraza.

D.K.

Jezero – Ibar 1:0 (0:0)

Gradski stadion. Gledalaca: oko 700. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Vojin Ostojić (Podgorica) i Miladin Nelević (Podgorica). Strijelac: Iv. Asanović u 65. minutu. Žuti kartoni: Jovićević, Radenović, Radunović, Kontić (Jezero), Šutković (Ibar).

JEZERO: Ig. Asanović, Drešković, Jovićević, Osmajlić, Redžepgić (od 15. Radenović), Ajković, Radunović, Kontić, Vukićević, Stijepović, Iv. Asanović(od 83 Raković-).

IBAR: Nikolić, Šutković, Mučalica, Murić, Muković (od 87. Sekulić-), Stanisavić, Škrijelj (od 75. Šibata), Dacić, Goranović, Vilotijević (od 66. Tahirović-), Anđelić.

Borben komšijski derbi pripao je Jezeru, koje je nakon kiksa Dečića sada na minus četiri. Publiku u Plavu obradovao je Ivan Asanović, koji je u 65. minutu krunisao tropoteznu akciju domaćeg tima i zatresao mrežu Ibra.

K.D.

Arsenal – Otrant Ol. 3:1 (2:0)

Stadion: FK Arsenal. Gledalaca: oko 150. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica). Pomoćnici: Uroš Rašović (Podgorica) i Vasko Dragojević (Podgorica). Strijelci: Manojlović u 3. iz jedanaesterca, Pepić u 17. i Đorđević u 90+6. za Arsenal, a Batuta u 87. minutu (autogol) za Otrant Ol. Žuti kartoni: Manojlović, Kovačević, Pepić, Krgović, Mršulja (Arsenal), Alibegu, Redžović, A. Rudović (Otrant Ol.). Crveni kartoni: Molabećirović u 90+2. i Redžović 90+4. minutu (Otrant Olimpik).

ARSENAL: Lemajić, Manojlović, Kovačević, Đorđević, Pepić, Niković, Krgović (od 69. Kosović), Batuta, Kotarac (od 84. Ličina), Mršulja, Delić.

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Đurđević, Kurti (od 46. Molabećirović), Alibegu (od 69. Ficić), Ljamović, V. Rudović, Z. Divanović (od 53. Čaušić), Redžović, Seniković, A. Rudović, Ramović.

Tivćani su u derbiju zalčelja bili bolji od Otrant Olimpika, prekinuli loš niz, i najavili bolji dane.

Mornar - Lovćen 3:2 (2:1)

Stadion: „Topolica”. Gledalaca: 300. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica) 2. Pomoćnici: Ivan Lješnjak (Bijelo Polje) 2 i Balša Femić (Bijelo Polje) 2. Strijelci: Kažić u 11. i Bećirović 42. i 52. za Mornar, a Čavor u 36. i Mudreša u 61. minutu za Lovćen. Žuti kartoni: Kažić, Vukmarković (Mornar), M. Draganić (Lovćen).

MORNAR: Bjelica 1, Nakahara 1, Vlahović (Mucević 1), Kažić 2 (Najdanović), Merdović 2, Bećirović 2, Martinović 1, Đurković 1, Brnović 1, Vukmarković 1,5, Leverda 1,5 (Gašević).

LOVĆEN: Rosandić 1, Radišić 1,5, M. Draganić 1 (Draganić), Toljić 1,5, N.Draganić 1, Montenegro 1, Vujović 1, Čavor 1,5, Roganović 1,5, Bracanović 1, Mudreša 2 (Vrljičak).

Igrač utakmice: Radovan Bećirović (Mornar) - 2.

U zanimljivoj i borbenoj utakmici, fudbaleri Mornara su osvojili nova tri boda. Barani su bili bolji u prvom, a gosti u drugom poluvremenu. Mrežu Cetinjana u 11. minutu, nakon solo prodora načeo je Marko Kažić. Gosti su do izjednačenja stigli u 36. minutu preko Petra Čavora, a u samo finišu prvog dijela, nakon jedne osmišljene akcije domaćih mrežu Filipa Rosandića pogodio je Radovan Bećirović.

Barani su u 52. minutu preko Bećirovića stekli dva gola viška, ali su nakon toga gosti su bili daleko bolji rival. U periodu bolje igre Lovćena, Nikola Mudreša se u 61. minutu najbolje snašao pred golom Mornara i uspio da zatrese mrežu Davida Bjelice. Cetinjani su probali da dođu do izjednačenja, imali par vrlo izglednih prilika, ali u svojim namjerama nisu uspjeli.

D.S.

Jedinstvo - Bokelj 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 250. Sudija: Mladen Knežević (Berane) 1. Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) 1,5 i Vladislav Radenović (Herceg Novi) 1,5. Strijelac: Nikolić u 82. minutu. Žuti kartoni: Muzurović, Banda, Cvijović (Jedinstvo), Poček, Sekulović (Bokelj).

JEDINSTVO: Džafić 1, Gordić 1, Nikolić 2, Vulević 1,5, Krulanović 1,5, Hajrović 1,5, Banda 1 (od 65. Bugarin 1,5), Kriještorac 1 (od 83 Ramović 1), Muzurović 1,5, Idrizović 1,5, Šćepanović 1,5.

BOKELj: Kordić 1, Banićević 1, Marković 1, V. Čavor 1 (od 82 Stevović 1), Poček 1,5, M. Čavor 1, Zlatičanin 1,5, Sekulović 1, Bošković 1,5 (od 85. Krstin-), Mugoša 1,5 (od 87. Radević-), Jeknić 1,5.

Igrač utakmice: Dragan Nikolić (Jedinstvo) - 2.

Svoje majstorstvo juče je još jednom pokazao golgeter domaćih Dragan Nikolić. Pobjedonosni gol je njegova prava minijatura. U tom 82. minutu „rezervista” Marko Bugarin, uposlio ga je lijeve strane odlično. Nikolić je na ivici šesnaesterca „lažnjakom” zalomio jednog gostujućeg igrača, a onda rutinski zatresao mrežu.

Inače, utakmica nije bila previše zanimljiva. Sve do deset minuta prije kraja praktično nije bio upućen direktan udarac u okvir gola sa obje strane.

M.N.

Rezultati 13. kola: Jedinstvo - Bokelj 1:0, Mornar - Lovćen 3:2, Dečić - Drezga 0:0, Arsenal - Otrant Olimpik 3:1, Jezero - Ibar 1:0.