Crnogorsku naftu traži firma tužena za korupciju u tri zemlje * Vukotić tražio 100.000 eura od ministarstva * Birački spisak i dalje pun fantomskih glasača * Uzrok smrti utvrđuju poslije osam godina * Rusija spremna da pruži podršku očuvanju suvereniteta Srbije * Opozicija da prestane sa svađama * Kroz muziku šalje važne poruke

Podnijeću ostavku ako se dokaže da je ijedan specijalni tužilac u bilo kom predmetu primio mito.

Vraća se Perica kući i s vrata govori: - Tata, mama danas me učitelj po prvi put pohvalio!
Tata: - Super, a šta je rekao?
Perica: - Rekao je: svi ste vi djeco magarci a ti Perice najveći.

Idu dvije plavuše parkom i dva sumnjiva momka iza njih. Kaže jedna plavuša drugoj: - Joj, šta ćemo sad?! Njih su dvojica, a mi smo same!

Kaže Mujo Hasi: - Htio sam da otputujem u Englesku, ali sam odustao. - Zašto? - pita ga Haso. - Tamo voze lijevom stranom puta. Probao sam da vozim od Tuzle do Zenice, skoro su me ubili!

Sport RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI PROTIV VLČEE UPISALE DRUGU POBJEDU U LIGI ŠAMPIONA
Važna pobjeda Budućnosti Odbrana ponovo granitna Budućnost – Vlčea 23:19 (13:10)
Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Kristijansen i Hesedal (Danska). Sedmerci: Budućnost 6 (6), Ramniku Vlčea 5 (4). Isključenja: Budućnost 10, Ramniku Vlčea 4 minuta. Crveni karton: Fernandes (Vlčea) u 40. minutu.

BUDUĆNOST: Rajčić (14 odbrana i sedmerac), Babović, Sando(1 odbrana), Radičević 13 (6), Konatar, Jauković 2, Pletikosić, Vujović, Lazović 3, Godeč, Premović, Brnović 2, Bulatović, Ramusović 1, Mehmedović 2, Raičević.

VLČEA: Ćuka, Dumanska (4 odbrane), Batinović (pet odbrana), Da Silva 2, Elhagi 3, Adespi, Lopes 3, Nerford 4 (3), Florika 1, Glibko 1 (1), Fernandes 1, Zamfiresku, Liščević 2, Badea, Savu, Gonsales 2.

Kada odigraju odbranu kako najbolje znaju onda ni rezultat ne može da izostane – rukometašice Budućnosti nakon Bitighjama uzele su mjeru i rumunskoj Vlčei i ostvarile drugu, jako važnu pobjedu u C grupi Lige šampiona. Protiv Bresta na premijeri odbrana je bila kao od balona, „plave” su primile čak 35 golova, a sinoć su ponovo postavile zid pred svojim golom, i predvođene sjajnom Marinom Rajčić koja je blistala među stativama i u napadu raspoloženoj Jovanki Radičević podarile prvu ovosezosnku radost svojoj publici. Dvostruke šampionke Evrope tako u dobrom raspoloženju idu na dvonedjeljnu pauzu, ali i svjesne da će im u Rumuniji biti mnogo teže.

U prvih 20 minuta rumunski šampion lako je probijao odbranu Budućnosti i uglavnom imao minimalno vođstvo, ali kada je je umejsto Norvežanke Sando trener Dragan Adžić u 21. pri rezultatu (9:10) na gol poslao crnogorsku reprezentativku Marinu Rajčić, bio je to i potez utakmice. Marina je pokrenula svoje saigračice (od 21. do 46. minuta njena mreža se tresla samo dva puta), Budućnost je režirala seriju 4:0 i na odmor pošla sa plus tri (13:10).

Prvi put na meču „plave” su imale plus četiri u 41. minutu (16:12). Rumunke su prišle na minus dva (16:14), ali su tu i njihove nade ugašene. Uslijedila je serija Budućnosti 5:0 za rekordnih plus sedam (21:14), pa je u finišu bilo prostora da Adžić i odmori neke igračice zbog velike potrošnje.

- Kad smo saznali da ćemo u grupnoj fazi Lige šampiona igrati protiv Vlčee, znali smo da će biti upravo ovako. Prvo, poštujem rad kolege iz Vlčee, mislim da pravi sjajne rezultate sa ovim timom. Upravo i zbog toga značaj ovog meča je bio veći. Znamo šta nas čeka u Rumuniji, to je trenutno možda i najteže gostovanje u Ligi šampiona. Radujem se novom susretu i emociji koju ima Vlčea. Djevojkama veliko hvala za odnos, posebno kako su se izvukle iz utakmice sa Brestom, mentalno i fizički - rekao je Adžić.

Zadovoljna je bila i pivotmen Ema Ramusović.

- Srećna sam zbog pobjede, kao i čitav tim. Ispoštovale smo dogovor i principe u odbrani. Teško je bilo igrati protiv ekipe koja ima odlične bekove. Dale smo sve od sebe i došle do važnih bodova – kazala je Ramusović.