Crnogorsku naftu traži firma tužena za korupciju u tri zemlje * Vukotić tražio 100.000 eura od ministarstva * Birački spisak i dalje pun fantomskih glasača * Uzrok smrti utvrđuju poslije osam godina * Rusija spremna da pruži podršku očuvanju suvereniteta Srbije * Opozicija da prestane sa svađama * Kroz muziku šalje važne poruke

Podnijeću ostavku ako se dokaže da je ijedan specijalni tužilac u bilo kom predmetu primio mito.

Vraća se Perica kući i s vrata govori: - Tata, mama danas me učitelj po prvi put pohvalio!
Perica: - Rekao je: svi ste vi djeco magarci a ti Perice najveći.

Idu dvije plavuše parkom i dva sumnjiva momka iza njih. Kaže jedna plavuša drugoj: - Joj, šta ćemo sad?! Njih su dvojica, a mi smo same!

Kaže Mujo Hasi: - Htio sam da otputujem u Englesku, ali sam odustao. - Zašto? - pita ga Haso. - Tamo voze lijevom stranom puta. Probao sam da vozim od Tuzle do Zenice, skoro su me ubili!

Sport ZETA I PETROVAC U GOLUBOVCIMA ODIGRALI NERIJEŠENO
Remi na „Trešnjici” Marković bod odnio na primorje
Zeta nije uspjela da iskoristi prednost domaćeg terena i upiše očekivanu pobjedu. Tim Dejana Roganovića odigrao je u Golubovcima sa Petrovcem - 1:1, u meču u kojem je imao više šansi, ali ne i prisebnosti da postigne još neki gol.

-Znali smo da je Petrovac kvalitetna ekipa. Mi smo trebali da utakmicu završimo još u prvbom poluvremenu kada smo mogli do drugog i trećeg gola. Ali, fudbal je to, kod prekida smo loše stajali, primili smo gol, tako da Petrovac zasluženo odnosi bod sa Trešnjice - rekao je Dejan Roganović, šef stručnog štaba Zete.

Zeta je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist, a nakon svega viđenog njihovo vođstvo je bilo zasluženo. Prva prava prilika na utakmici donijela je domaćem timu prednost. Imali su Roganovićevi izabranici prekid, a nakon odbijene lopte i pasa Jamoe, Srđan Krstović se dobro snašao u kaznenom prostoru i pogodio mrežu Mugoše. Nakon toga su Zećani imali još nekoliko prilika. Stefan Vukčević je u 30. minutu sa desne strane ubacio loptu, a Ivan Vukčević zakasnio... Nedugo zatim je sa desne strane probao Ivan Vukčević, a onda su domaći igrači propustili dvije dobre prilike da riješe utakmicu. Igrao se 36. minut kada je Ivan Vukčević primio loptu u kaznenom prostoru, odložio je za Sekulića, koji se našao na pet metara od gola gostiju. Šutirao je, ali je Mugoša odbranio. U poslednjim trenucima prvog dijela, nakon akcije koju je počeo Jamoa, a nastavio Bošnjak centaršutem, na šest-sedam metara od gola sam se našao Krstović. Šutirao je, ali je golman nebeskoplavih još jednom uspio da sačuva mrežu.

Imala je Zeta u 65. minutu još jednu situaciju iz koje je mogla do gola. Bošnjak je sa lijeve strane ubacio, a Jamoa glavom prebacio okvir gola. A onda je Petrovac zaigrao angažovanije i već u 70. minutu izjednačio. Nakon kornera sa desne strane, Marko Marković je ostao sam u petercu i loptu poslao u mrežu - 1:1. Pet minuta kasnije nebeskoplavi su mogli i do preokreta. Ponovo je izveden korner sa desne stane, ovoga puta je Medigović ostao sam, zahvatio je loptu glavom, ali je prebacio okvir gola. Probao je trener Dejan Roganović da izmjenama nešto promijeni, imala je Zeta dva pokušaja preko Krstovića i Jamoe, ali ne i sreće da stigne do još jednog gola.

-Iskren da budem, izuzetno smo zadovoljni bodom. Došli smo na ovaj meč da osvojimo jedan ili sva tri, u tome smo i uspjeli. Mislim da je ovo bila kvalitetna i borbena utakmica sa puno trčanja i da je publika što se igre tiče zadovoljna otišla sa stadiona - istakao je Nenad Vukčević, strateg Petrovčana.

Zeta - Petrovac 1:1 (1:0)
Stadion: Trešnjica. Gledalaca: 300. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) - 1. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) - 1 i Nikola Radulović (Podgorica) - 1. Strijelci: Krstović u 26. za Zetu, a Marković u 70. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: S. Vukčević (Zeta), Kajević (Petrovac).

ZETA: Aković 1, Tuzović 1, Sopo 1, Baošić 1, Sekulić 1,5, Milojko 1,5, Krstović 2, Jamoa 1,5, S. Vukčević 1 (od 78. L. Lambulić-), Bošnjak 1 (od 70. Đ. Vukčević-), I. Vukčević 1 (od 78. M. Lambulić-).

PETROVAC: Mugoša 2, Vujović 0,5 (od 46. Savović 1), Rajović 2, Medigović 2, Kajević 1, Savković 1 (od 68. Đurđević-), Kalezić 1,5, Vukčević 1, Marković 1,5, Muharemović 1 (od 86. Klikovac -), Kopitović 1.

Igrač utakmice: Blažo Rajović (Petrovac) - 2.