Naplatili 4,1 milion, ni centa za PDV * Bez tehničke vlade rad u odboru nema smisla * Milo potrošio sve pare, Vlada plaća put u Japan * Aco gradi zgradu, a u minusu 2,7 miliona * Režim krije prave probleme * Vjerujmo u čitaoce jer nas knjiga spaja * Ulica privatizovana parking stubićima

- Kako si?
- Ma, grozno!
Prije dvije nedjelje djed mi je ostavio u nasljedstvo dva miliona eura.
Nedjelju dana poslije umrla mi je tetka koju sam jako volio i ostavila mi je vilu u Švajcarskoj. Prošle nedjelje ode i baka i meni je ostavila svoju imovinu. A ove nedjelje... ništa pa ništa!

Sport - datum: 2019-10-20 BUDUĆNOST POBIJEDILA NA ZLATICI I VRATILA SE NA PRVO MJESTO
Sa meča na Zlatici Plavi ponovo lideri
Komšijski derbi zasluženo je pripao ekipi Budućnosti iako su domaćini svih 90 minuta igrali i dobro i otvoreno. Ovim trijumfom, ali i kiksom Sutjeske u duelu sa Iskrom, Podgoričani su se ponovo vratili na prvo mjesto. Nije se puno dobrog vidjelo u prvih 45 minuta, ako izuzmemo pogodak gostiju, ali je zato u drugih 45 minuta sve nadoknađeno. Zaigrala je Budućnost još žešće pa ni pogodak Save Gardaševića na samom startu drugog dijela nije obeshrabrio. Naprotiv, počeli su da igraju kako treba, pa je domaćin bio primoran u većem dijelu da spašava živu glavu.

-Mogli smo ranije da riješimo utakmicu, ali umjesto toga - ušli smo u neizvjesnu završnicu. Takav crveni karton se dešava u fudbalu, Damjanović nam je mnogo bitan, ali moraćemo bez njega. Imali smo nekoliko zicera, trebalo je da napravimo veću razliku, ali najvažnija su tri boda i povratak na prvo mjesto mjesto. Ostaje mnogo utakmica, spremamo se za revanš Kupa u srijedu sa Rudarom i želimo da prođemo dalje - rekao je napadač Budućnosti Petar Grbić.

A počelo je u ispitivanju snaga, pogotovo u prvih desetak minuta, a onda su gosti poveli. Jedan izvanredan centaršut beka „plavih” Bojana Roganovića jedan od najboljih u ekipi Budućnosti Igor Ivanović je realizovao i loptu pored nemoćnog Pavličića sproveo u mrežu. Imala je Budućnost u tom dijelu, pogotovo u finišu, još nekoliko prilika. Stopostotnu priliku na centaršut Mirkovića nije iskoristio Grbić ili bolje rečeno golman domaćih je odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. U 42 minutu i Kom je bio u prilici ali je golman Budućnosti bio na visini zadatka.

Na samom startu drugog dijela Kom je izjednačio. Nedjeljko Vlahović je jednom dugom loptom milimetarski uposlio Savu Gardaševića i Dragojević je bio nemoćan - 1:1. Budućnost je u 53. minutu ponovo vratila prednost. Ivanović je uposlio Draška Božovića, koji je rutinski pogodio za 1:2. Samo desetak minuta kasnije ponovo su na sceni bili Ivanović i Božović, ali i golman gostiju Đorđe Pavličić se nije dao prevariti. U tom dijelu domaćini su probali iz kontranapada, ali je Budućnost znalački sve uspjela da neutrališe. U samom finišu vidjeli smo dva pogodka, prvo se rezervista Budućnosti Dejan Zarubica uspio da se upiše u strijelce, a povoljnu priliku imao je i minut kasnije, ali nije uspio da ponovo primora golmana Pavličića na predaju. Tačku na ovaj meč stavio je rezervista Koma Vuk Orlandić, koji je posle kornera izvanredno glavom smjestio loptu iza nemoćnog Miloša Dragojevića. - Da mi niko ne zamjeri, ja nijesam mogao da izgubim jer je Budućnost moja kuća. Primali smo golove na sličan način, vraćali se u neizvjesnost, ali nijesmo imali snage za nešto više. Presudio je individualni kvalitet Budućnosti, dok je nama falio Vujović koji mnogo znači. Nemamo još čvrstinu i rutinu, ali idemo dalje, okrećemo se meču sa Grbljem - rekao je Viktor Trenevski, šef stručnog štaba Koma.

Mitar Radunović

Rezultati: Zeta - Petrovac 1:1, Podgorica - Grbalj 1:1, Rudar - OFK Titograd 3:1, Iskra - Sutjeska 2:0, Kom - Budućnost 2:3.