Advokati za pola godine sakrili 260.000 eura * Nakon prebijanja robijaju kod kuće * Promovišu vladinu propagandu i šire nacionalnu mržnju * Zbog neiskorišćenih odmora, traži 18.000 * Diplomatska mreža utočište za kontroverzne kadrove * Ko prihvati kodeks prihvata i rezultat izbora * Mnogo toga nije bilo na nivou
  Izdanje: 13-10-2019

Aljbin Kurti:
– Razgraničenje Kosova s Crnom Gorom još nije zatvoreno pitanje.

Dečko kaže svojoj dragoj: - Otkad tebe poznajem, više ne mogu ni da jedem, ni da pijem, ni da pušim! - Oh, dragi, zar me toliko voliš? - upita ga ona - Ne, nego sam totalno bankrotirao! - odgovori on.

Poštar bakici donio pismo:
- Bakice, evo stiglo pismo iz Amerike, avionom!
Bakica:
- Ne laži, vidjela sam te ja, došao si na motoru!

Pita učiteljica Pericu:
Perice, da u jednoj ruci imam 40 jabuka, a u drugoj 50, šta bih onda imala?
Velike ruke.

Sport MORNAR BOLJI OD IGOKEE U „TOPOLICI”
Drugi trijumf Mornara Barani maksimalni Mornar - Igokea 92:78 (21:13 21:20, 23:18, 27:27)
Sportska dvorana „Topolica”. Gledalaca: oko 1.800. Sudije: Zamojski, Majkić, Koljenšić.

MORNAR: Pulen 22, Nidam 22, Šehović 2, Mugoša, Rejli Ros 2, Begić, Vujošević, Pavićević, Voler 14, Markota 11, Bjelica 12, Luković 7.

IGOKEA: Evans 10, Simeunović, Cvetković, Talić 2, Lešić 10, Karinauskas, Kliford 8, Stević 15, Von 13, Ilić 15, Kočić, Tomas 5.

U prvoj utakmici „ABA” lige pred svojim navijačima u „Topolici”, Mornar je pobjedio Igokeu rezultatom 92:78, čime su potvrdili brejk protiv Cibone za maksimalni učinak nakon dva kola. Barani su od starta prve četvrtine bili u vođstvu. Pogodili su Pulen (trojka) i Bjelica za 5:0. Domaći su nastavili sa agresivnom igrom, Šehović je bio siguran sa linije slobodnih bacanja, Bjelica je pogodio trojku za plus osam na polovini prve četvrtine. U finišu prve dionice trojke su pogodili Nidam i Bjelica, pa je prvih deset minuta Mornar riješio u svoju korist 21:13. Mornar je u drugoj četvrtini serijom 7:0 došao na plus 12 (28:16). Uslijedile su trojke Markote i Volera, pa su Barani na polovini druge četvrtine imali plus 11 (34:23). Mornar je do poluvremena održavao dvocifrenu prednost, a izuzetno raspoloženi bili su Bjelica, Pulen i Ros, pa se na poluvrijeme otišlo sa devet poena viška za domaće (42:33). Igrači trenera Mihaila Pavićevića dobro su otvorili i treću četvrtnu. Pulen i Nidam bili su precizni sa linije 6,75, za prednost od plus 16 (50:34). Uslijedila je serija gostiju 7:0, razigrali su se Von i Kliford, pa su gosti došli na samo minus šest (54:48). U finišu serija Barana 11:0, pa ja na kraju 30 minuta Mornar imao plus 14 (65:51). U poslednjih deset minuta potpuno se ugasio otpor Igokee. Njihovu sudbinu zapečatio je Nidam već nakon minut ipo igre, kada je doveo svoju ekipu do prednosti od 19 poena (70:51). Mornar u narednom kolu dočekuje Partizan, a prije toga će odigrati prvi meč u FIBA Ligi šampiona, protiv letonske Rige.

D.S.

Prvi kiks Partizana

Primorska - Partizan 68:56 (22:14, 14:14, 20:11, 12:17)

Dvorana: Bonifika. Gledalaca: oko 2500. Sudije: Radović (Hrvatska), Nikolić (Srbija), Šundić (Crna Gora).

PRIMORSKA: Holt 7, Heris 17, Čakarun, Barić, Kosi, Lazić, Marinković 6, Hodžić 10, Jagodić Kuridža 11, Dimec 4, Šiško 13, Vončina.

PARTIZAN: Volden 8, Zagorac 10, Pejdž 3, Gordić 9, Parahuski 4, Jaramaz 6, Miletić, Veličković 3, Birčević 4, Janković 3, Pejners 6, Mozli.

Košarkaši Partizana su neprijatno iznenadili protiv Primorske pretrpjevši prvi poraz u sezoni.