Advokati za pola godine sakrili 260.000 eura * Nakon prebijanja robijaju kod kuće * Promovišu vladinu propagandu i šire nacionalnu mržnju * Zbog neiskorišćenih odmora, traži 18.000 * Diplomatska mreža utočište za kontroverzne kadrove * Ko prihvati kodeks prihvata i rezultat izbora * Mnogo toga nije bilo na nivou
  Izdanje: 13-10-2019

Aljbin Kurti:
– Razgraničenje Kosova s Crnom Gorom još nije zatvoreno pitanje.

Dečko kaže svojoj dragoj: - Otkad tebe poznajem, više ne mogu ni da jedem, ni da pijem, ni da pušim! - Oh, dragi, zar me toliko voliš? - upita ga ona - Ne, nego sam totalno bankrotirao! - odgovori on.

Poštar bakici donio pismo:
- Bakice, evo stiglo pismo iz Amerike, avionom!
Bakica:
- Ne laži, vidjela sam te ja, došao si na motoru!

Pita učiteljica Pericu:
Perice, da u jednoj ruci imam 40 jabuka, a u drugoj 50, šta bih onda imala?
Velike ruke.

Sport - datum: 2019-10-12 CRNA GORA IGRALA BEZ GOLOVA PROTIV BUGARSKE I OSTALA BEZ POBJEDE U KVALIFIKACIJAMA ZA EURO 2020
Monotono veče pod Goricom
Nula pod Goricom! Nula golova, igra za istu ocjenu. Jednostavno, još jedno razočaranje koje su priredili fudbalski reprezentativci Crne Gore. U meču sedmog kola A grupe kvalifikacija za EURO 2020, "crveni" su protiv Bugarske odigrali 0:0 i ostali bez pobjede u ovom ciklusu. Teško je nakon ovoga očekivati da se mogu u ponedjeljak uveče suprotstaviti Kosovu, koje je u fudbalskoj ekspanziji, a pogotovo ne Englezima, sa kojima će sledećeg mjeseca igrati poslednji meč u ovom ciklusu. Bez obzira što su odavno ostali bez šansi za prolaz dalje, ovaj remi i igra koju su pružili igrači selektora Faruka Hadžibegića svakako je za veliku brigu.

Prvo poluvrijeme za nulu

Igrom koju su koju su prikazali u prvom poluvremenu, selekcije Crne Gore i Bugarske pokazale su zašto su na dva poslednja mjesta u A grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Daleko je ta igra koju su prikazali bila od onog što se očekivalo. Nije bilo ideje, tačnog pasa, pravih šansi... Pogotovo se to odnosi na četu Faruka Hadžibegića koja za prvih 45 minuta nije nijednom ozbiljnije ugrozila gol rivala. Malo od ekipe koja je prethodnih dana najavljivala ofanzivnu i napadačku igru, da će juriti pobjedu. Na sve to se nadovezala povreda Stefana Savića, koji je prilikom interevencije u 37. minutu osjetio bol u zadnjoj loži. Kapiten je morao vani, a vjerovatno ga neće biti ni u ponedjeljak uveče, kada "crveni" gostuju u Prištini.

Kada su šanse u pitanju, Bugarska je i pored loše igre dva puta ozbiljno zaprijetila. Prvi put je to bilo u sedmom minutu, kada je nakon centaršuta Vandersona, Ivanov ostao sam na desetak metara od gola Petkovića. Dobro je šutirao, ali je čuvar mreže domaćeg tima uspio da odbrani. Na isteku prvog poluvremena Bugari su preko Božidara Kraeva mogli da promijene rezultat, ali je njegov šuta sa petnaestak metara iskosa sa lijeve strane završio pored stative.

Mugoša ostao na klupi

Krenuli su nešto agilnije u drugom poluvremenu domaći fudbaleri, ali opet to nije bilo dovoljno da se nešto više uradi. Prvu, možda i najbolju priliku na ovoj utakmici, Crna Gora je stvorila u 53. minutu Aleksandar Boljević je sa desne strane centrirao, a drugoj stativi loptu je sačekao Vladimir Jovović i šutirao. Međutim, golman Plamen Iliev je uspio da odbrani. Četiri minuta kasnije Sead Hakšabanović je sa 25 metara oprobao svoj udarac, ali je čuvar mreže gostujeće reprezentacije. Uslijedio je nakon toga ponovo period monotone igre, probao je selektor Hadžibegić izmjenama da nešto promijeni. Međutim, ostalo je nejasno zašto je na klupi ostavio Stefana Mugošu, odnosno zašto u drugom dijelu susreta nije probao da sa dva napadača "juri" pobjedu.

Igra "crvenih" nije,mogla da zadovolji ni malobrojne gledaoce, sa tribina su se često čuli zvižduci, ali nije išlo. Istina, u 84. minutu, nakon gužve u petercu Bugarske, probali su prvo Nebojša Kosović, potom i Marko Janković, ali je golman Iliev uspio da isped veziste italijanskog SPAL-a loptu izbaci u korner. Nakon tog udarca iz ugla Nikola Vukčević je šutirao, ali je i on bio neprecizan, Zaprijetili su i Bugari u samom finišu, preko Kostadinova. Rezervista gostujećeg tima je sa sedam-osam metara loptu poslao pored gola.

Na kraju je ostalo kao i na početku, a to je bilo dovoljno za nove salve zvižduka sa tribina. Upravo tako su ispraćeni igrači i stručni štab "crvenih".

Grupa A

Rezultati: Crna Gora - Bugarska 0:0, Češka - Engleska 2:1. Slobodno je Kosovo.

1. Engleska/5/4/0/1/20:6/12

2. Češka/6/4/0/2/11:9/12

3. Kosovo/5/2/2/1/10:10/8

4. Bugarska/6/0/3/3/5:11/3

5. Crna Gora/6/0/3/3/3:13/3

U narednom kolu (14. oktobar) sastaju se: Kosovo - Crna Gora (20:45), Bugarska - Engleska (20:45). Slobodna je Češka.

Nikad manja posjeta
Duel između Crne Gore i Bugarske posmatralo je 3.012 gledalaca. Otkako igra crnogorski nacionalni tim kvalifikavcije, nikad manje navijača nije bilo na najvaćem crnogorskom stadionu.

Realno govoreći, ovako slaba posjeta se i očekivala, jer rezultati diktiraju sve, a oni su u ovom ciklusu slabi.

Crna Gora - Bugarska 0:0
Stadion: pod Goricom. Gledalaca: 3.012. Sudija: Andreas Ekberg (Švedska). Pomoćnici: Mehmet Kulum (Švedska) i Stefan Kalberg (Švedska). Žuti kartoni: Lagator, Janković (Crna Gora), Pašov, Malinov (Bugarska).

CRNA GORA: Petković, Marušić, Savić (od 39. Kosović), Simić, Sekulić, Vukčević, Lagator, Boljević, Jovović (od 66. Janković), Hakšabanović (od 82. Mirković), Bećiraj.

BUGARSKA: Iliev, Zanev, Pašov, Dimitrov, Vanderson (od 77. Karageran), Popov (od 63. Kostadinov), Kraev, Nedjalkov, Malinov, Marselinjo (od 70. Isa), Ivanov.