Banu za tri godine 900.000 od države * Izvjestiocima upitan izbor Medenice * Haos zbog odjavljivanja 11.000 osiguranika * Za naše pomorce traže 40 godina robije * U biračke odbore van svoje mjesne zajednice * Vode za piće fali i u selu i u gradu * Dan rudara slave samo vlasnici i direktori

Na načinu organizacije rada i djelovanja DPS-u pozavidjeli bi i nekadašnji „Berkovići”.

- Poplava...

Sport - datum: 2019-09-23 DRUGA LIGA CRNE GORE – DEVETO KOLO
Radoš Dedić donio pobjedu Dečiću Lider slavi Velimirovića
Jedinstvo - Dečić 1:2 (1:1)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 300. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica) 0,5. Pomoćnici: Miladin Nelević (Podgorica) 1 i Miloš Vlahović (Podgorica) 1. Strijelci: Idrizović u 45. za Jedinstvo, a Orahovac u 20. i Dedić u 74. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Muzurović, Idrizović, Šćepanović i Nikolić (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Džafić 0,5, Gordić 0,5, Nikolić 1, Vulević 1,5, Krulanović 1, Hajrović 1,5, Banda 1, Kriještorac 1, (od 82. Mušović-), Muzurović 1,5 (od 83. Perošević-), Idrizović 1,5 (od 88. Cvijović-), Šćepanović 0,5.

DEČIĆ: Velimirović 2,5, Dinoša 0,5 (od 83. Damjanović-), Dedić 1, Mihailović 1,5, Pepić 0,5 (od 53. Dušaj 1), Adžović 1,5, Ljuljđuraj 1,5, Drešaj 0,5, Orahovac 1 (od 62. Vuljaj 1), Knežević 1, Mijušković 1.

Igrač utakmice: Pavle Velimirović (Dečić) 2,5

Da na golu nije bilo Pavla Velimirovića, lider bi u derbiju pretrpio vjerovatno težak poraz. Ovako, Tuzani su otišli kući pjevajući, nakon što su dva gola postigli zahvaljujući greškama odbrane domaćih. Na drugoj strani Velimirović je odbranio čak sedam direktnih udaraca u okvir gola, za koje su navijači mislili da će svaki završiti u mreži.

Poveli su gosti u 20. minutu preko Orahovca, da bi pred odlazak na odmor domaćin stigao do egala, nakonm što je dugu akciju golom krunisao Idrizović. Pobjedu Dečiću donio je Dedić u 74. minutu, nakon što je odbrana Bjelopoljaca ponovo bila pasivna.

Prije početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta preminulom fudbaleru, sportskom radniku i međunarodnom sudiji Vladu Femiću.

M.N.

Jezero – Mornar 1:0 (1:0)

Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorica) i Vojin Ostojić (Podgorica). Strijelac: Matanović u 66.minutu. Žuti kartoni: A. Vlahović, Kažić, Vukmarković (Mornar).

JEZERO: Ig. Asanović, Osmajlić (od 88.Kijota), Raković, Radenović (od 80. Kalač), Vukićević, Radunović, D. Ajković, Drešković, Matanović, Iv. Asanović (od 73. Milačić), Stijepović.

MORNAR: Bjelica, Leverda (od 56. Bušković), A. Vlahović, Đurković, Martinović, Vukmarković, Gašević, Bećirović, Kažić, Brnović, Nakahara.

Jezero je u Beranama zbog supenzije svog terena u Plavu ugostilo Mornar i stiglo do pobjede golom Matanovića u u 66. minutu. Svoje prilike imali su i gosti iz bara, ali ih nisu materijalizovali.

D.K.

Arsenal - Bokelj 1:0 (1:0)

Igralište Arsenala. Gledalaca: 150. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) i Marko Gojković (Nikšić). Strijelac: Batuta u 29. minutu. Žuti kartoni: Lemajić, Kotarac, S. Mršulja (Arsenal), Kordić (Bokelj).

ARSENAL: Lemajić, Manojlović, Niković, S. Mršulja, Đorđević, Batuta, Puljiz (od 56. Kotarac), Krgović (od 65. Pepić), V. Mršulja (od 85. Delić), Pajović, Kovačević.

BOKELj: Kordić, Jeknić, Krstin (od 68. V.Čavor), Sekulović, Banićević, Poček, M. Čavor (od 80.Vukić), Bakić, Mugoša, Bošković, Marković.

Bokeški derbi u Tivtu završen je minimalnom pobjedom Arsenala. Kotoranima je presudio Jovan Bubanja u 29. minutu.

K.D.

Ibar – Drezga 2:0 (1:0)

Stadion: FK Brskovo. Gledalaca: oko 150. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) i Goran Savićević (Bar). Strijelac: Stanisavić u 4. i 53.minutu.

IBAR: Nikolić, Hodžić (od 83.Juković), Vilotijević, Anđelić, Goranović, Mučalica, Stanisavić, Šutković (od 57. Šimokava), Škrijelj (od 64. Muković), Murić, Dacić.

DREZGA: O. Bogićević, B. Bogićević, Kovačević, Bulatović, Ćosović, Gluščević (od 76. Čađenović), Pavković, Šunjević, Spahić (od 62.Popović), Mujović, Tomašević (od 66. Vukčević).

Meč u u Mojkovcu pripao je Ibru, koji je golovima Siniše Stanisavića srušio Drezgu i vezao drugu pobjedu.

K.D.

Otrant Ol. - Lovćen 0:1 (0:1)

Stadion Dečića. Gledalaca: oko 100. Sudija: Goran Ivanović (Budva). Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelac: Montenegro u 21. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Rili (Otrant Ol.), Cerović, M. Draganić, Montenegro (Lovćen).

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Ficić, V. Rudović, Molabećirović, Lukić, Ramović, Tafić (od 46. Čaušić), Seniković, Rili, M. Divanović, Kurti.

LOVĆEN: Rosandić, Vrljičak (od 61.Čavor), F. Vujović, Roganović, Cerović (od 79. Gazivoda), M. Draganić, Montenegro, Pejović, Bujiša (od 60. Mudreša), Toljić, I. Vujović.

Napokon su i fudbaleri Lovćena stigli do prve pobjede u šampionatu. U derbiju začelja odigranom u Tuzima slavili su golom Hulijana Montenegra iz jedanesterca.

K.D.

boks

Rezultati 9. kola: Arsenal – Bokelj 1:0, Jezero – Mornar 1:0, Jedinstvo – Dečić 1:2, Ibar – Drezga 2:0, Otrant Ol. - Lovćen 0:1.