Banu za tri godine 900.000 od države * Izvjestiocima upitan izbor Medenice * Haos zbog odjavljivanja 11.000 osiguranika * Za naše pomorce traže 40 godina robije * U biračke odbore van svoje mjesne zajednice * Vode za piće fali i u selu i u gradu * Dan rudara slave samo vlasnici i direktori

Na načinu organizacije rada i djelovanja DPS-u pozavidjeli bi i nekadašnji „Berkovići”.

- Šta je H2O + H2O + H2O + H2O?
- Poplava...

Sport - datum: 2019-09-23 ZETA U POSLEDNJIM TRENUCIMA MEČA STIGLA DO TRIJUMFA NAD OFK TITOGRADOM
Bodovi otišli u Golubovce Evrogol Đorđija Vukčevića
Nakon četiri uzastopne pobjede, OFK Titograd je zaustavljen. Bodove sa Starog aerodroma odnijela je Zeta, koja je u finišu bila prisebnija, stigla do gola i trećeg mjesta na tabeli.

-Veoma važni bodovi za nas. OFK Titograd je bio u velikom naletu i sigurno nije lako igrati na Starom aerodromu. Ali, znali smo odakle nam prijeti najveća opasnost. U prvom poluvremenu imali smo posjed, ne i šanse, a u nastavku smo pokazali da smo ozbiljni i kao nagrada za sve stigao je gol u finišu - rekao je Dejan Roganović, šef stručnog štaba Zete.

Malobrojni gledaoci vidjeli su siromašno prvo poluvrijeme. Ekipe kao da su više vodile računa o sopstvenoj mreži nego kako da ugroze rivala. Za prvih 45 minuta zabilježili smo samo tri situacije vrijedne pažnje. Igrao se šesti minut kada je Mamadu Mendi prošao po lijevoj strani, imao je otvoren put ka golu, ali je želio da asistira i pogriješio je. U 29. minutu, nakon kornera koji je izveo Ivan Novović i slabe reakcije odbrane gostiju, Merdović je sa pet-šest metara prebacio okvir gola. Jedini pokušaj u prvom dijelu Zeta je imala u 40. minutu. Goranović je sa dvadesetak metara šutirao, ali je to bilo preslabo da bi se ugrozio Ivanović.

U nastavku susreta prvi su zaprijetili Zećani. Igrao se 56. minut kada je Novović izveo korner, a Ivan Vukčević loptu glavom poslao iznad prečke. Jedanaest minuta kasnije romantičari su imali priliku. Mendi je odigrao dupli pas sa Lukasom, ušao je u kazneni prostor, šutirao, ali je lopta završila pored lijeve stative gola Akovića. Zeta je zaprijetila u 83. minutu. Jamoa je odigrao na lijevo za Sekulića, uslijedio je povratni pas, pa onda šut Jamoe koji je završio preko gola. Ipak, gosti su u 88. minutu uspjeli da postignu gol i samim tim stignu do pobjede. „Rezervista” Đorđije Vukčević je sa više od dvadeset metara poslao loptu pod prečku gola Ivanovića - 0:1.

-Propustili smo priliku da se učvrstimo na trećoj poziciji. Zeta ima odličnu zadnju liniju, možda i najbolju veznu liniju u ligi i u prvom poluvremenu držali su loptu, ali nijesu stvorili nijednu šansu. U nastavku nakon dvije izmjene, stvari su se preokrenule. Mi smo imali posjed, ali Zeta je nakon jednog šuta i evrogola Vukčevića došla do pobjede. Idemo dalje, na teškim mečevima protiv Sutjeske i Iskre moramo pokušati da nadoknadimo propušteno - rekao je Dragoljub Đuretić, strateg „romantičara”.

Rudar – Zeta 1:1 (0:0)
Stadion: „Braće Velašević”. Gledalaca: 350. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Strijelci: Piranić u 10. i Đurišić u 56. za Iskru, a Sekulić u 22, Raičević u 43. i Mendi u 81. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: Drinčić, Boričić (Iskra), Mendi, Petrović (OFK Titograd).

Iskra: Mrvaljević 1,5, Pejović 1,5, Kumburović 1, Nikač 1,5, Burzanović 2 (od 83. Milačić –), Jovanović 2, Đurišić 2, Drinčić 1,5, Piranić 2 (od 87. Kovačević –), Đuričković 1,5, Boričić 1,5.

OFL Titograd: Ljuljanović 2, Roganović 2, Raičević 2,5, Mendi 2 (od 88. Gašević –), Novović 1,5, Ojdanić 1,5, Petrović 1,5 (od 89. Brnović –), Živković 2, Pavlović 2, Sekulić 2,5 (od 87. Perišić –).

Igrač utakmice: Mirko Raičević (Titograd) – 2,5.

OFK Titograd - Zeta 0:1 (0:0)
Stadion: OFK Titograda. Gledalaca: 300. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) - 2 i Ivan Bogdanović (Cetinje) - 2. Strijelac: Đ. Vukčević u 88. minutu. Žuti kartoni: Brnović, Mendi (OFK Titograd).

OFK TITOGRAD: Ivanović 1, Roganović 1, Banović 1, Živković 1, Novović 1, Nikolić 1,5, Pavlović 1,Brnović 0,5 (od 60. Vukčević), Mendi 1 (od 89. Škrijelj-), Merdović 0,5, Đalović 0,5 (od 60. Gomez).

ZETA: Aković -, Tuzović 1,, Baošić 2, Sopo 1,5, Sekulić 1,5, Milojko 2, S. Vukčević 1,5 (od 77. M. Lambulić), Goranović 1 (od 70. Đ. Vukčević 2), Jamoa 2, Bošnjak 1 (od 77. S. Krstović), I. Vukčević 1,5.

Igrač utakmice: Jovan Baošić (Zeta) - 2.