Banu za tri godine 900.000 od države * Izvjestiocima upitan izbor Medenice * Haos zbog odjavljivanja 11.000 osiguranika * Za naše pomorce traže 40 godina robije * U biračke odbore van svoje mjesne zajednice * Vode za piće fali i u selu i u gradu * Dan rudara slave samo vlasnici i direktori

BORIS BOGDANOVIĆ, POSLANIK DEMOKRATSKE CRNE GORE:
Na načinu organizacije rada i djelovanja DPS-u pozavidjeli bi i nekadašnji „Berkovići”.

- Šta je H2O + H2O + H2O + H2O?
- Poplava...

Sport - datum: 2019-09-23 PODGORICA STIGLA DO PRVE POBJEDE PRED SVOJIM NAVIJAČIMA
Dvostruki strijelac: Šaleta Kordić Šaleta Kordić pogurao Lješkopoljce
Gradski derbi pripao je ekipi Podgorice. Ekipa iz Lješkopolja slavila je protiv Koma i to nakon preokreta sa 4:2 i tako prekinula seriju od tri utakmice bez pobjede.

Bili smo pod velikim pritiskom poslije dva poraza. Imamo mladu ekipu koja je igrala dobro u prvih šest kola, ali u dva meča poslije pauze upisali smo slabije rezultate. Na primjer, protiv Zete smo dali možda i maksimum, ali je rival bio zaista dobar - izjavio je trener Podgorice Vojislav Pejović.

Domaći sastav je poveo iz prve prilike na meču. Sa lijeve strane je šutirao Ivan Bulatović, a odbitak poslije intervencije odbrambenog fudbalera Šaleta Kordić smjestio u mrežu.. Izjednačenje je stiglo u 32. minutu. Goran Vujović je centrirao, Arihiro Sentoku iz prve ciljao, ali se lopta od golmana Agovića odbila na nogu Mirze Hota koji je svome timu donio izjednačenje.

Zlatičani su preokrenuli nakon deset minuta igre u nastavku. Ponovo je Vujović bio taj koji je centrirao, na drugoj stativi se iskrao Žarko Popović i loptu zahvatio glavom. Agović je intervenisai i odbio loptu, ali je na pravom mjestu Sentoku i poslao je u mrežu – 1:2. Činilo se da Kom tada ide ka još jednoj pobjedi, ali se desio pad u njihovoj igri što je domaćin iskoristio i preokrenuo. Igrao se 60. minut kada je nakon kontakta Bulatovića i Đukića, sudija Savo Vujović prestrogo dosudio penal za domaćina. Sa 11 metara siguran je bio Jovan Vujović. Novi preokret, ovoga puta na strani Podgorice, desio se u 75. minutu kad je Kordić sa 17-18 metara savladao Pavličića, a tri minuta prije kraja Golubović je iz slobodnog udarca sa tridesetak metara postavio konačnih 4:2.

- Vidio sam tu situaciju kod penala, kao da igrač Podgorice preskače preponu, ali to ne znači ništa. Sudija je bio na nivou, neću da komentarišem njegove odluke. Domaćin je zasluženo pobijedio - prokomentarisao je Viktor Trenevski, trener Koma.

Podgorica – Kom 4:2 (1:1)
Stadion: „DG Arena”. Gledalaca: 200. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Nikola Vujović (Bar). Strijelci: Kordić u 13. i 75, Vujović u 60. iz jedanasterca i Golubović u 87. za Podgoricu, a Hot u 32. i Sentoku u 55. minutu za Kom. Žuti kartoni: Đajić, Čelebić (Podgorica), Đukić, Kaluđerović (Kom)

Podgorica: Agović 1, Vučićević 1,5, Đajić 1, Čelebić 1,5 Šćekić 1, Božanović 1, Vujović 2 (od 85. Zvrko), Golubović 2, Vujnović 1,5, Bulatović 1,5 (od 72. Suzuki-), Kordić 2,5 (od 89. Sekulić).

Kom: Pavličić 0,5, Đukić 1, Petrović 1, Milović 1, Blagojević 1, Kaluđerović 1, Golubović1, Popović 1 (od 66. Vlahović), Hot 1,5 (od 78. Račić), Sentoku 1,5 (od 72. Gazivoda), Vujović 1.

Igrač utakmice: Šaleta Kordić (Podgorica) – 2,5.