Banu za tri godine 900.000 od države * Izvjestiocima upitan izbor Medenice * Haos zbog odjavljivanja 11.000 osiguranika * Za naše pomorce traže 40 godina robije * U biračke odbore van svoje mjesne zajednice * Vode za piće fali i u selu i u gradu * Dan rudara slave samo vlasnici i direktori

Na načinu organizacije rada i djelovanja DPS-u pozavidjeli bi i nekadašnji „Berkovići”.

- Šta je H2O + H2O + H2O + H2O?
- Poplava...

Sport - datum: 2019-09-23 PLJEVLJACI BRZO ANULIRALI PROŠLONEDJELJNU PETARDU OD KOMA
Ubjedljiv trijumf Pljevljaka Velizar Janketić „iskopao” četvorku
Sjajnu igru, naročito u prvom poluvremenu, Pljevljaci su krinisali ubjedljivim i izuzetno vrijednim trijumfom. Nova tri boda udaljila su ih sa začelja tabele, a izdanje protiv blijedih Petrovčana najava je boljih dana za pljevaljski fudbal.

-Nisam očekivao da ćemo odigrati ovako, pogotovo nakon katastrofalne partije prije četri dana protiv Koma. Ali, od Rudara se svašta može očekivati. Na vrijeme smo postigli golove, a moram priznati da su svi fudbaleri odigrali odlično. Nadam se da ćemo u nastavku sezone biti još bolji - rekao je nakon susreta Edis Mulalić, kormilar Pljevljaka.

Nakon što su gosti zaprijetili u drugom minute, „rudari” su pola minuta kasnije stigli do vođstva. “Povukao” je Janketić po lijevoj strani, precizno ubacio loptu na peterac, natrčao je Vujačić i neodbranjivo je smjestio pod prečku. Nastavili su domaći da pri tiskaju i to im se isplatilo već u 23. minutu. Efektnu akciji, pa nezadrživ prodor i povratnu loptu Seratlića, ispratio je najbolji pojedinac susreta Janketić i snažnim udarcem sa 12 – 13 metara neodbranjivo pogodio mrežu.

Pobjednik je definitivno odlučen u finišu prvog dijela utakmice. Brazilac Tiago ušao je u kazneni prostor gostiju, Vujović ga je neoprezno odgurnuo, a odlični sudija Bošković opravdano pokazao na bijelu tačku, odakle je Janketić bio neumoljiv – Mugoša je otišao u desnu a lopta pod prečku u lijevu stranu gola.

U nastavku, prvi su zaprijetili Petrovčani ali je mladi Helić fenomenalnom intervencijom spriječio da Muharemović pogodi njegovu mrežu, pokazavši da je Rudar možda na putu da na duži rok riješi pitanje golmana. Dalji tok meča protekao je u jalovim pokušajima gostiju da stignu makar do počasnog pogotka. Nisu uspjeli, ali zato jesu Pljevljaci do četvrtog. Janketić je izveo korner a Đorđević nespretnom reakcijom zatresao sopstvenu mrežu. Tek u nadoknadi vremena viđena su još dva ozbiljna pokušaja Petrovčana, prvo je Helić sjajno odbranio udarac Đorđevića sa pet metara, da bi nešto kasnije Vukčević sa 20 metara pogodio stativu.

M.P.

boks

Marčić podnio ostavku

Nakon poraza u Pljevljima, Petrovac je ostao bez trenera. Rudolf Marčić je saopštio novinarima da je podnio neopozivu ostavku na tu funkciju.

-Nismo uspjeli da uštopamo napadački tri domaćina i to nas je dobro koštalo. Čestitam Rudaru na pobjedi, a ja posle dvije godine i dva mjeseca podnosim neopozivu ostavku. Nadam se da će nakon ovoga Petrovac krenuti sa boljim rezultatima - rekao je Marčić.

Rudar – Petrovac 4:0 (3:0)
Stadion pod Golubinjom. Gledalaca: oko 500. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica) -2,5. Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) - 2 i Srđan Jovanović (Bar) - 2. Strijelci: Vujačić u 3, Janketić u 23 i 43 (iz jedanaesterca), Đorđević (autogol) u 73. minutu. Žuti kartoni: Seratlić, Vuković, Ćuković i Krasić (Rudar), a Ražnatović, Vujović i Rudović (Petrovac).

Rudar: Helić 2, Tomašević 1,5, Vuković 1,5, Krasić 1,5 (od 76. Tahirović -), Marković 1,5, Tiago 1,5 (od 80. Ernec -), Kašćelan 1,5, Ćuković 1,5, Vujačić 1,5 (od 82. Mrdak -), Seratlić 1,5, Janketić 2,5.

Petrovac: Mugoša 1, Ražnatović 1, Vujović 1, Marković 1 (od 46. Tačibana 1), Vukčević 1,5, Rajović – (Rudović 1), Đorđević 0,5, Kajević 0,5, Kalezić 1, Muharemović 1, Đurđević 0,5 (od 62. Ivanović -).

Igrač utakmice: Velizar Janketić (Rudar) – 2,5.