Acu platili da kontroliše Bemaks * Licemjerni Senat štiti plagijatora * Slomili mu ruku tokom hapšenja * Medenica godinama žmuri na Ćoćove sumnjive poslove * Srebro za Filipa Radovića * Angela Merkel traži alternativu Vučiću * Udarac za standard
  Izdanje: 19-09-2019

TEA GORJANC PRELEVIĆ, DIREKTOR AKCIJE ZA LjUDSKA PRAVA:
Krajnje je vrijeme da se ovaj sastav Sudskog savjeta povuče i ustupi mjesto ljudima koji će umjeti da povrate povjerenje u sudstvo.

Kako se pametna žena štiti od svinjskog gripa?
– Razvede se od krmka, i konzumira samo piletinu!

Zašto se u Crnoj Gori desio zemljotres?
– Crnogorac uzeo lopatu u ruke, a zemlja se nasmijala.

Šta je to depresija:
– Depresija je kada kupiš hulahop da vrtiš, a on ti taman!

Sport DRUGA LIGA CRNE GORE – OSMO KOLO
Sa meča u Tuzima Dečić na plus pet Dečić – Jezero 2:1 (2:0)
Stadion: Tuško polje. Gledalaca: oko 300. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: Adžović u 12. iz jedanaesterca i Knežević u 13. za Dečić, a Radenović u 78. minutu za Jezero. Žuti kartoni: Prenkočević, Mijušković, Ujkaj (Dečić), Kontić, Drešković, Osmajlić, Jovićević, Raković (Jezero). Crveni karton: Jovićević (Jezero) u 86. minutu.

DEČIĆ: Velimirović, Vuljaj (od 83. Camaj), Adžović, Dušaj (od 53. Pepić), Mihailović, Dedić, Ljuljđuraj, Prenkočević, Mijušković, Knežević (od 62. Ujkaj), Drešaj.

JEZERO: Ig. Asanović, Jovićević, Ajković, Stijepović, Milačić (od 77. Iv. Asanović), Osmajlić, Vukićević, Piranić (od 75. Radenović), Radunović, Kontić (od 90. Raković), Drešković.

Derbi osmog kola pripao je fudbalerima Dečića. Golovima Adžovića u 12. minutu iz jedanaesterca i Kneževića minut kasnije Tuzani su trasirali put ka šestoj pobjedi i tako Plavljanima, koji su preko rezerviste Radenovića samo uspjeli da ublaže poraz, umakli pet koraka.

D.K.

Drezga –​ Jedinstvo 2:2 (0:0)

Stadion Zore. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje). Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorica) i Uroš Rašović (Podgorica). Strijelci: Ćosović u 78. i Bulatović u 90+2. za Drezgu, a Nikolić u 51. i Idrizović u 76. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: B. Bogićević (Drezga), Gordić (Jedinstvo).

DREZGA: O. Bogićević, B. Bogićević, Kubo, Šunjević, Čatani (od 78. Gluščević), Pavković, Vukčević (od 45. Ćosović), Čađenović, Mujović, Peruničić, Popović (od 78. Bulatović).

JEDINSTVO: Džafić, Idrizović, Muzurović, Gordić, Banda, Kriještorac (od 72. Cvijović), Nikolić, Vulević (od 90. Perošević), Šćepanović, Hajrović (od 80. Drašković), Krulanović.

Zanimljiv susret u Spužu završen je podjelom bodova. Bjelopoljci su dva puta vodili, ali je Drezga u sudijskoj nadoknadi vremena golom Bulatovića izbjegla poraz.

M.R.

Mornar –​ Arsenal 2:1 (1:0)

Stadion: Pomoćni FK Sutjeska. Gledalaca: oko 100. Sudija: Nikola Cvijović (Budva) 2. Pomoćnici: Ivan Lješnjak (Bijelo Polje) 2 i Balša Femić (Bijelo Polje) 2. Strijelci: Leverda u 20. i 56. iz jedanaesterca za Mornar, a Manojlović iz jedanaesterca u 73. minutu za Arsenal. Žuti kartoni: V.Vlahović, Najdanović, Brnović (Mornar), Kosović (Arsenal).

MORNAR: Bjelica 2,5, A.Vlahović 1,5, Đurković 1,5, V.Vlahović 2, Merdović 2, Brnović 2, Vukmarković 1, Najdanović 1, Kažić 1 (od 87. Mehović -), Bećirović 1,5, Leverda 2,5 (od 88. Martinović -).

ARSENAL: Lemajić 1, S.Mršulja 1,5, Ličina 1 (od 46. Puljiz 1), Manojlović 6,5, Delić 6,5, V.Mršulja 1 (od 66. Kosović -), Batuta 1,5, Pajović 1,5, Đorđević 1,5, Kovačević 1,5, Đukanović 1 (od 46. Kotarac 1,5).

Igrač utakmice: Nemanja Leverda (Mornar) 2,5

Zanimljiva utakmica u kojoj su „domaćini” slavili i upisali treći trijumf u šampionatu.

B.K.

Bokelj – Otrant Ol. 1:0 (0:0)

Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Vasko Dragojević (Podgorica). Žuti kartoni: Strijelac: V. Čavor u 78. minutu. Žuti kartoni: Marković (Bokelj), Redžović, Rili (Otrant Ol.).

BOKELj: Kordić, Bošković, M. Čavor, Marković, Mugoša, Poček (od 90. Zlatičanin), Krstin (od 75. V.Čavor), Sekulović, Banićević, Jeknić, Kopitović.

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, M. Divanović, Alibegu, Kurti (od 75. V.Rudović), Redžović, Rili, Ficić (od 55. A. Rudović), Ramović, Dinoša, Molabećirović (od 82. Tafić), Z. Divanović.

Golom „rezerviste” Vasilija Čavora fudbaleri Bokelja prekinuli su loš niz i radovali se trijumfu protiv Otrant Olimpika.

Lovćen –​ Ibar 0:1 (0:0)

Stadion: OFK Titograd. Gledalaca: oko 100. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Blažo Bogdanović (Nikšić) i Vojin Ostojić (Podgorica). Strijelac: Vilotijević u 10. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Janjušević, Bracanović, M. Draganić (Lovćen), Šibata, Murić (Ibar).

LOVĆEN: Rosandić, Čavor (od 46. Vrljičak), Globarević (od 72. N. Draganić), Radišić, Pejović, Montenegro, Mudreša (od 58. Vujović), Roganović, Bracanović, Draganić, Vujović.

IBAR: Nikolić, Škrijelj (od 84. Murić), Šibata (od 68. Šimokava), Mučalica, Stanisavić, Šutković, Hodžić (od 75. Sekulić), Vilotijević, Goranović, Anđelić, Dacić.

Lovćenu nikako da krene. Bolji od Cetinjana u derbiju začelja bio je i Ibar, koji je u meču odigranom na stadionu OFK Titograda slavio golom Vilotijevića iz jedanaesterca u 10. minutu.

K.D.

boks

Rezultati 8. kola: Bokelj – Otrant Ol. 1:0, Lovćen – Ibar 0:1, Drezga – Jedinstvo 2:2, Dečić – Jezero 2:1, Mornar – Arsenal 2:1.