Acu platili da kontroliše Bemaks * Licemjerni Senat štiti plagijatora * Slomili mu ruku tokom hapšenja * Medenica godinama žmuri na Ćoćove sumnjive poslove * Srebro za Filipa Radovića * Angela Merkel traži alternativu Vučiću * Udarac za standard
  Izdanje: 19-09-2019

TEA GORJANC PRELEVIĆ, DIREKTOR AKCIJE ZA LjUDSKA PRAVA:
Krajnje je vrijeme da se ovaj sastav Sudskog savjeta povuče i ustupi mjesto ljudima koji će umjeti da povrate povjerenje u sudstvo.

Kako se pametna žena štiti od svinjskog gripa?
– Razvede se od krmka, i konzumira samo piletinu!

Zašto se u Crnoj Gori desio zemljotres?
– Crnogorac uzeo lopatu u ruke, a zemlja se nasmijala.

Šta je to depresija:
– Depresija je kada kupiš hulahop da vrtiš, a on ti taman!

Sport ZETA PRED SVOJIM NAVIJAČIMA POBIJEDILA PODGORICU
Trenutak odluke u Golubovcima Jedan, ali vrijedan
<strong>Zeta je opravdala ulogu favorita u duelu sa Podgoricom i upisala zasluženu pobjedu. Sastav iz Golubovaca je na taj način ostao u krugu ekipa koje konkurišu za najveći plasman. S druge strane, Podgorica je juče odigrala ispod nivoa, ne stvorivši nijednu ozbiljniju priliku za gol.

Čestitam momcima na možda najboljoj partiji ove jeseni. Mislim da ovih 1:0 ne odslikava pravi odnos snaga na terenu jer smo ranije mogli da prelomimo utakmicu. Ipak, zadovoljni smo, idemo ka cilju da osvojimo što više bodova u prvoj polusezoni –​ rekao je strateg Zete Dejan Roganović.

Ni jedni ni drugi nisu briljirali u prvom poluvremenu, ali je ipak bilo situacija iz kojih se mogla zatresti mreža. Pogotovo se to odnosi na domaći tim, koji je tri puta probao udarcima sa distance. Igrao se 12. minut kada je Zeta izvela korner, Podgoričani su odbili loptu, na koju je natrčao Stefan Vukčević i poslao je pored gola. Sedam minuta kasnije je probao i Ivan Vukčević, ali je i on bio neprecizan. Najbolju akciju u prvom dijeli vidjeli smo u 20. minutu. Balša Goranović je na desnoj strani prevario dva protivnička igrača, dao je potom povratnu za Stefana Vukčevića. Uslijedio je šut sa 12-13 metara, ali i dobra intervencija Jasmina Agovića.

Prvu pravu priliku u nastavku susreta Zeta je pretvorila u gol. Sopo je sa polovine terena vukao loptu, potom je na ivici kaznenog prostora dodao Stefanu Vukčeviću. Nekadašnji mladi reprezentativac prevario je jednog igrača i pored istrčalog Agovića pogodio mrežu –​ 1:0. Bilo je to u 52. minutu, a samo tri minuta kasnije Nemanja Sekulić nije iskoristio zicer. Sa tri-četiri metra je šutirao, a Agović odbranio. Mogli su Roganovićevi izabranici u 71. minutu do novog pogotka. Jovan Baošić je sa 25 metara odlično izveo slobodan udarac, a golman gostiju loptu je skrenuo u korner. Već u sledećem napadu u šansi je bio Nemanja Sekulić, ali je njegov udarac bio slab da bi se savladao Agović.

–​ Utakmica je bila više borbena, nego kvalitetna. Zeta je bila bolja baš za gol i čestitam joj. Nijesmo odigrali na nivou prethodnih utakmica i nije nam preostalo ništa drugo nego da odemo kući pognutih glava –​ rekao je Vojo Pejović, kormilar Podgorice.

D.P.

Zeta - Podgorica 1:0 (0:0)
Stadion: „Trešnjica”. Gledalaca: 300. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) - 1. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) - 2 i Veselin Đuranović (Podgorica) - 2. Strijelac: S. Vukčević u 52. minutu. Žuti kartoni: Sopo (Zeta), Zvrko, Bulatović (Podgorica). Crveni karton: Aligrudić (Podgorica) u 90+1. minutu.

ZETA: Aković -, Tuzović 1,5, Baošić 2, Sopo 2, Sekulić 1,5, Milojko 2, S. Vukčević 2 (od 77. S. Krstović -), Goranović 1 (od 83. Đ. Vukčević-), Jamoa 2, Bošnjak 1, I. Vukčević 1 (od 89. M. Lambulić-).

PODGORICA: Agović 1, Aligrudić 1, Pajović 1, Đajić 1, Čelebić 1, Zvrko 0,5 (od 60. Vujnović-), Vujović 1 (od 83. Suzuki Keita -), Tripković 1, Golubović 0,5, Sekulić 0,5 (od 77. Bulatović), Kordić 0,5.

Igrač utakmice: Goran Milojko (Zeta) - 2.