Acu platili da kontroliše Bemaks * Licemjerni Senat štiti plagijatora * Slomili mu ruku tokom hapšenja * Medenica godinama žmuri na Ćoćove sumnjive poslove * Srebro za Filipa Radovića * Angela Merkel traži alternativu Vučiću * Udarac za standard
  Izdanje: 19-09-2019

TEA GORJANC PRELEVIĆ, DIREKTOR AKCIJE ZA LjUDSKA PRAVA:
Krajnje je vrijeme da se ovaj sastav Sudskog savjeta povuče i ustupi mjesto ljudima koji će umjeti da povrate povjerenje u sudstvo.

Kako se pametna žena štiti od svinjskog gripa?
– Razvede se od krmka, i konzumira samo piletinu!

Zašto se u Crnoj Gori desio zemljotres?
– Crnogorac uzeo lopatu u ruke, a zemlja se nasmijala.

Šta je to depresija:
– Depresija je kada kupiš hulahop da vrtiš, a on ti taman!

Sport KOM PRUŽIO JOŠ JEDNU DOBRU IGRU I DEKLASIRAO RUDAR
Sa utakmice na Zlatici Petarda na Zlatici
Fudbaleri Koma su u sjajnoj seriji –​ remiju protiv Sutjeske i pobjedi nad Iskrom prije nekoliko dana, Zlatičani su juče dodali trijumf protiv Rudara. Slavili su sa ubjedljivih 5:0 i još jednom potvrdili da se nalaze u dobroj formi.

–​ Ubjedljiva pobjeda za nas, mada izuzetno psihološki teška, jer je ovo jedini meč koji bi mi možda morali da riješimo u svoju korist. Istovremeno, ovo je možda prvi meč u kojem se baš vidio taj fizički nedostatak Rudara o kojem se već toliko dugo priča. Odigrali smo dobro, imali smo mnogo šansi, zasluženo pobijedili. Pobijediti 5:0 za nas je praktično kao da je bilo 20:0 –​ rekao je Viktor Trenevski, strateg Koma.

Zlatičani su u 11. minutu stigli do prednosti. Golman gostiju Helić je pogriješio prilikom istrčavanja, Goran Vujović je uspio da prvi dođe do lopte i ubaci je prema Žarku Popoviću, koji je lagano pogodio praznu mrežu – 1:0. Nakon toga je svaki napad domaćina bio opasan, a već u 27. minutu bilo je 2:0. Nakon trećeg kornera, kojeg je odlično izveo Sentoku, iskusni Mihailo Petrović je zakucao loptu u mrežu. Nastojali su Pljevljaci nakon toga da da odgovore, imali su u 32. minutu slobodan udarac, ali je Seratlić slabo izveo prekid. Vujović je povukao kontru, odigrao dupli pas sa Sentokuom, a zatim nesebično uposlio Popovića, koji je pogodio za 3:0.

Jasno je već tada bilo da će Kom upisati tri nova boda i samo je bilo pitanje sa koliko razlike će Zlatičani trijumfovati. Istina, dva puta su Pljevljaci zaprijetili u nastavku preko Farije i Vujačića, ali promjene rezultata nije bilo. U poslednjih desetak minuta Kom je, ulaskom Save Gardaševića, dodao gas. Odlični napadač za kratko vrijeme poigrao se sa gostima. Najprije je u 84. minutu lako matirao Helića 4:0, a nedugo zatim je postigao svoj drugi pogodak na meču za konačnih 5:0.

–​ Sve što smo mogli da uradimo pogrešno, to smo uradili protiv Koma. Sezona je duga, moramo se uzdići, ali me boli što smo nakon onakve partije i pobjede nad Podgoricom pokazali ovako loše izdanje. Desilo nam se kao protiv Sutjeske, čim primimo prvi gol, padamo i nema nas nigdje –​ istakao je Edis Mulalić, šef stručnog štaba Rudara.

boks

Lista strijelaca

5 – Boban Đorđević (Grbalj)

4 – Sava Gardašević (Kom)

3 – Mihailo Perović (Budućnost), Goran Vujović (Kom), Jovan Vujović (Podgorica), Damir Kojašević, Stefan Nikolić (Sutjeska).

Kom - Rudar 5:0 (3:0)
Stadion Koma na Zlatici. Gledalaca: 300. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Jovan Došljak (Berane). Strijelci: Popović u 11. i 32, Petrović u 27. i Gardašević u 81. i 84. minutu. Žuti kartoni: Đurković, Hot (Kom), Racković (Rudar).

KOM: Pavličić, Petrović, Đukić, Đurković (od 66.Račić), Golubović (od 76. Gardašević), Milović, Vujović, Popović, Hot (od 66. Vlahović), Sentoku, Blagojević.

RUDAR: Helić, Vujačić (od 63. Ernec), Kašćelan, Tahirović (od 33. Racković), Tomašević, Farija (od 78.Mrdak),Ćuković, Krasić, Seratlić, Vuković, Janketić.