Snimali mini-elektrane pa dobili batine * Proteste nastavljamo 30. septembra * Odbor ne treba bojkotovati, DPS će pristati na naše uslove * Ndrangeta djeluje i u Crnoj Gori * Istorijski trijumf u Roterdamu * Želite li mjesto opozicije ili DPS-a * Briselu se ne dopada,,jahanje na dva konja'
  Izdanje: 15-09-2019

Branka Bošnjak, POSLANIK PzP-a:
Tužilaštvo treba da ispita ko je sve profitirao od izgradnje mosta na Morači, koji je plaćen čak 5,8 miliona

Koja je razlika između mobilnog i žene?
– Mobilni napuniš za 10 eura i možeš da pričaš šta hoćeš, a ženi daš cijelu platu i moraš da ćutiš!

Baš kada je deda napravio profil na Fejsbuku, Sveti Petar ga je dodao za prijatelja.

Ide Perica ulicom i prska okolo prskalicom...
– Mali, sta radiš to?
– Prskam prskalicom protiv krokodila...
– Pa ovdje nema krokodila..
– Pa nema kad prskam!

Baka pita unuka:
- Sinko, šta se to čuje u sobi?
- Uključio sam traku. Hoću malo da trčim.
- Nemoj daleko, uskoro će biti gotov ručak!

Sport KOM NA TERENU TRENING KAMPA FSCG POBIJEDIO SASTAV ISKRE
Zlatičani bolji od Iskre Bodovi na kontu Zlatičana
Jak vjetar koji je juče duvao u Podgorici više je odgovarao fudbalerima Koma, koji su kao gosti sa 2:0 savldali ekipu Iskre. Ekipa trenera Viktora Trenevskog iskoristila je šanse koje je imala i upisala tri i te kako važno boda.

-Vjetar je diktirao način igre i cijeli tok utakmice. Čekao sam da se završi prvo poluvrijeme da bismo poslije mogli da iskoristimo prednost vjetra. Iskra je ozbiljna ekipa, bila je favorit, ali smo igrali disciplinovano, čekali naš momenat i na kraju zasluženo pobijedili - rekao je Viktor Trenevski, strateg Koma.

Nije prvo poluvrijeme bilo toliko sadržajno, a sve što je urađeno su šutevi sa distance, a gledano na taj način opasniji su bili Danilovgrađani. Iskra je zaprijetila u 14. minutu. Đurišić je sa desne strane ubacio loptu, prihvatio je Driton Camaj, probao je iz okreta, ali je to bilo slabo da se ugrozi Pavličić. Do odlaska na odmor vidjeli smo dva pokušaja sa preko dvadeset metara, najprije Karaklajića, a potom i Camaja.

Nastavak susreta je bio mnogo sadržajni, igralo se otvoreno na obje strane, a u 48. minutu je Kom zaprijetio preko Gorana Vujovića, ali je Drinčić izblokirao njegov pokušaj. Dva minuta kasnije Iskra je imala priliku da povede. Malešević je oduzeo loptu Sentokou, dao je za Milića, koji je odložio za Ivana Vukovića. Uslijedio je šut i odlična odbrana Pavličića. Igrao se 65. minut kada su gosti preko Golubovića imali šansu, a ona je bila uvod u pogodak koji je došao četiri minuta kasnije. Sentoku je primio loptu na lijevoj strani, zalomio je dva protivnička igrača, ušao u kazneni prostor i pogodio mrežu Blažića - 0:1. Tada je domaćin počeo da igra mnogo agilnije, stvorili su Nedovićevi izabranici nekoliko dobrih prilika. Najprije je Milić sa peterca loptu poslao pored gola, neprecizan je nedugo zatim bio i Boričić, u 83. minutu nakon prekida i gužve koja se stvorila pred golom Zlatičana šutirao je rezervista Mandić. Međutim, loptu je sa gol-linije izbacio Miloš Milović. A onda, u nadoknadi vremena gosti su postigli drugi gol. Sava Gardašević je istrčao kontru, zaobišao Blažića i pogodio za konačnih 0:2

-Skoro cijelu utakmicu smo igrali dobro i na kraju izgubili 2:0. Fudbal se igra za golove, a ne za posjed. Nijesmo smjeli onako da primimo ni prvi, ni drugi gol. Nezadovoljan sam, neki igrači moraju da shvate da karakter dobija ovakve utakmice, vjetar ili nešto drugo nije nikakvo opravdanje. Te stvari moramo da mijenjamo ili će igrati oni igrači koji poštuju dres koji nose - istakao je Aleksandar Nedović, kormilar Iskre.

Iskra - Kom 0:2 (0:0)
Teren trening Kampa FSCG. Gledalaca: 300. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje) - 2. Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) - 2 i Srđan Jovanović (Bar) - 2. Strijelci: Sentoku u 69. i Gardašević u 90+2 minutu. Žuti kartoni: Đurković, Pavličić (Kom).

ISKRA: Blažić 1, Malešević 1, Drinčić 1, Obradović 1, Jovanović 1, Šahman 1, Karaklajić 1, Đurišić 0,5 (od 46. Vuković 1,5), Camaj 1, Boričić 1 (od 83. Mandić), Milić 0,5.

KOM: Pavličić 2, Blagojević 1,5, Milović 2,5, Petrović 2, Đukić 2, Popović 1,5, Kaluđerović - (od 40. Golubović 1,5), Hot 1 (od 66. Gardašević 2), Sentoku 2, Đurković 2, Vujović 1,5 (od 81. Vlahović-).

Igrač utakmice: Miloš Milović (Kom) - 2,5.