Snimali mini-elektrane pa dobili batine * Proteste nastavljamo 30. septembra * Odbor ne treba bojkotovati, DPS će pristati na naše uslove * Ndrangeta djeluje i u Crnoj Gori * Istorijski trijumf u Roterdamu * Želite li mjesto opozicije ili DPS-a * Briselu se ne dopada,,jahanje na dva konja'
  Izdanje: 15-09-2019

Branka Bošnjak, POSLANIK PzP-a:
Tužilaštvo treba da ispita ko je sve profitirao od izgradnje mosta na Morači, koji je plaćen čak 5,8 miliona

Koja je razlika između mobilnog i žene?
– Mobilni napuniš za 10 eura i možeš da pričaš šta hoćeš, a ženi daš cijelu platu i moraš da ćutiš!

Baš kada je deda napravio profil na Fejsbuku, Sveti Petar ga je dodao za prijatelja.

Ide Perica ulicom i prska okolo prskalicom...
– Mali, sta radiš to?
– Prskam prskalicom protiv krokodila...
– Pa ovdje nema krokodila..
– Pa nema kad prskam!

Baka pita unuka:
- Sinko, šta se to čuje u sobi?
- Uključio sam traku. Hoću malo da trčim.
- Nemoj daleko, uskoro će biti gotov ručak!

Sport OFK TITOGRAD U DERBIJU KOLA POBIJEDIO BUDUĆNOST
Derbi „romantičarima” Nema više neporaženih
Budućnost je u duelu sa OFK Titogradom bila bolja, imala je više od igre, bolje šanse, ali je na kraju doživjela prvi poraz u ovoj sezoni. „Romantičari” su u derbiju sedmog kola crnogorskog šampionata savladali lidera na tabeli sa 2:1 i stigli na poziciju broj tri. Imali su domaći fudbaleri na ovom meču raspoloženog golmana Sašu Ivanovića, koji je u nekoliko navrata odličnim intervencijama osujetio gostujući tim da stigne do pogotka.

„Plavi” su prvi put zaprijetili u 19. minutu. Sa lijeve strane je prošao Stoiljković, ubacio je na drugu stranu za usamljenog Igora Ivanovića. Međutim, ofanzivac Budućnosti je poslao pored stative. Dva minuta nakon toga, „crveni” su postigli gol, ali je on poništen zbog prekršaja Mendija nad golmanom Dragojevićem. Igrao se 41. minuta kada je sastav trenera Branka Brnovića imao još jednu veliku priliku. Ponovo je Stoiljković sve uradio po lijevoj strani, pronašao je na drugoj strani Miloša Mijića, koji je sa sedam-osam metara šutirao, a Sapa Ivanović odbrani. A onda, u nadoknadi vremena, „romantičari” su poveli i to dosta srećno. Ivan Novović je izveo korner, a Stooljiković u želji da interveniše, loptu glavom poslao u sopstevnu mrežu.

Jak vjetar je u nastavku susreta bio saveznik Budućnosti, a upravo u tom periodu „plavi” su bili znatno bolji. Igrao se 53. minut kada je Draško Božović pogodio stativu sa nešto više od 20 metara, a osam minutu kasnije Stoljiković je dobro šutorao, a Ivanović loptu skrenuo u korner. Trener gostiju Branko Brnović je u poslednjih pola sata sve karte bacio na napd, izveo je Vučića, a uveo napadača Aleksandra Vujačića. Međutim, i pored terenske inicijative izjednačenja nije bilo, jer se domaći sastav branio odlično i tek iz kontranapada probao da ugrozi gol rivala. A upravo iz jedne takve akcije riješili su meč. Mamadu Mendi je u 87. minutu po desnoj strani prevario dva protivnička igrača, ubacio loptu za Merdovića, na kojej je nepropisno startovao Luka Mirkovića. Za arbitra Miloša Novovića dileme nije bilo - penal. Sa 11 metara siguran je bio Ivan Novović - 2:0. Tek u trećem minutu nadoknade vremena „plavi” su uspjeli da smanje, a strijelac je bio upravo rezervista Aleksandar Vujačić.

Rezultati 7. kola: Rudar - Podgorica 2:1, Grbalj - Zeta 0:0, Sutjeska - Petrovac 3:0, Iskra - Kom 0:2, OFK Titograd - Budućnost 2:1.