Kod Aca oročili 36 miliona * Nastaviću da objavljujem dokaze o kriminalu u vrhu vlasti * Radnici tuže Brkovića, država uzima novac * Stradala dvojica planinara iz Srbije * Džonson tražio vanredne izbore,po drugi put poražen * Respektujemo rivala, ali želimo pobjedu * Na izbornim listama na KiM kandidati sa optužnicama
  Izdanje: 05-09-2019

Vladimir Joković, PREDSJEDNIK SNP-a:
Sastanak, ko god da ga organizuje, ako ne objedini cijelu opoziciju, mislim da ne bi imao svrhu

Ušla plavuša u pekaru i pita prodavačicu:
– Dobar dan, da li imate burek?
– Imamo, samo jedan momenat - odgovori prodavačica.
– Pa dobro, dajte mi taj jedan momenat i jogurt.
Usred časa, učiteljica se obraća Enesu:
- Enese, molim te, probudi druga što spava pored tebe.
A Enes će začuđeno:
- A zašto baš ja, budite ga Vi, pa Vi ste ga uspavali.

Sport DRUGA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - 5. KOLO
Tuzani ubjedivi u derbiju Lider u nastavku slomio Kotorane Dečić – Bokelj 3:0 (0:0)
Stadion: Tuško polje. Gledalaca: oko 400. Sudija: Miloš Novović (Podgorica). Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorioca) i Miladin Nelević (Podgorica). Strijelci: Adžović u 56, Vuljaj u 65. i Knežević u 77. minutu. Žuti kartoni: Dinoša (Dečić), Sekulović, Čavor, Jeknić, Janković, Mugoša (Bokelj).

DEČIĆ: Velimirović, Adžović, Vuljaj, Tući, Dedić, Knežević (od 79. Đoljević), Mijušković, Prenkočević, Pepić (od 69. Ujkaj), Drešaj (od 78. Dinoša), Ljuljđuraj.

BOKELj: Kordić, Banićević, Sekulović (od 67. Čavor), Poček, Čavor, Kopitović (od 81. Vukić), Jeknić, Janković (od 76. Radević), Mugoša, Bakić, Bošković.

Derbi pete runde drugoligaškog karvana pripao je Dečiću, koji je u nastavku slomio Bokelj i slavio ubjedivu pobjedu, i Kotorane ostavio već na minus šest.

U prvom poluvremenu gosti su uspjeli da pariraju domaćinu, da bi u nastavku kvalitet izabranika Veska Steševića došao je do izražaja, pa se mreža Kotorana tresla čak tri puta.

D.K.

Jezero – Otrant Olipmik 2:1 (1:0)

Stadion: Jezera: Gledalca: oko 400. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Lješnjak i Balša Femić (Bijelo Polje). Strijelci: Osmajlić u 14. i D. Ajković u 63. za Jezero, a V. Rudović u 90+1. minutu za Otrant. Žuti kartoni: Đ.Ajković (Jezero).

JEZERO: I. Asanović, Drešković, Jovićević, Osmajlić (od 90 Stijepović) Dr.Ajković (od 88. Kalač), Radunović, Kontić, Vukićević, Đ.Ajković, Milačić (od 79. Matanović) Iv.Asanović.

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Kurti (od 57. M. Divanović), Ramović, Redžović 1, Senikovic, Molabećirović (od 67 V. Rudović), Alibegu, An. Rudović, Z.Divanović (od 72. Matunović), Dinoša, Đurđević.

Nakon prvog ovosezonskog poraza od Ibra u Mojkovcu, ekipa Jezera pokazala je karakter i vratila se na trijumfalni put. Pred izabranicima Milije Savovića poklekao je Otrant Olimpik, pa su Plavljani održali korak za vodećim Dečićem.

K.D.

Jedinstvo - Ibar 2:1 (2:0)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 200. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje) 2. Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) 2 i Vladislav Radenović (Herceg Novi) 2. Strelci: Kriještorac u 16. i Bugarin u 25. za Jedinstvo, a Vilotijević u 72. minutu za Ibar. Žuti kartoni: Idrizović, Krulanović, Banda, Muzurović (Jedinstvo), Juki, Šutković (Ibar).

JEDINSTVO: Džafić 2, Nikolić 1,5, Vulević 1 (od 50. Drašković 1), Krulanović 1,5 (od 77 Gordić 1), Bugarin 2, Hajrović 2, Banda 1, Kriještorac 2 (od 65. Perošević 1), Muzurović 1, Idrizović 1,5, Šćepanović 1,5.

IBAR: Nikolić 1, Šutković 1, Mučalica 0,5, Muković 0,5 (od 46. Dacić 0,5), Stanisavić 1,5, Škrijelj 2 (od 75. Murić 0,5), Juki 1,5, Goranović 1,5, Vilotijević 1,5, Anđelić 1,5, Masato 0,5 (od 55. Tahirović 5,5).

Igrač utakmice: Enis Kriještorac (Jedinstvo) 2.

U komšijskom derbiju sa dva različita poluvremena, Bjelopoljci su osvojili tri boda. Poveli su domaći lijepim golom Enisa Kriještorca, a u 25. minutu Marko Bugarin je duplirao prednost. Drugo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Rožajaca, koji su idealne prilike, ali mrežu domaćih zatresao je samo Žarko Vilotijević.

M.N.

Mornar – Drezga 0:1 (0:0)

Stadion: pod Vrmcem. Gledalaca: oko 50. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Marko Gojković i Igor Tomešević (Nikšić). Strijelac: Ćosović u 87. minutu. Žuti kartoni: Leverda, Merdović, Vlahović (Mornar), Šunjević (Drezga).

MORNAR: Vukčević, Leverda, Vukmarković, Martinović, Brnović, Đurković, Nakahara, Merdović, Vlahović, Kažić, Bećirović.

DREZGA: Bogićević, Ceklić (odd 88. Tomašević), Tripković, Bogićević, Kubo (od 85. Radonjić), Šunjević, Škrijelj, Šćekić, Popović, Čađenović (od 66. Ćosić), Vujisić.

Golom „rezervist”e Andrije Ćosovića u 87. minutu Drezga je slavila u Kotoru i nanijela Mornaru prvi poraz u sezoni.

K.D.

Arsenal – Lovćen 2:1 (0:1)

Stadion: Arsenala u Tivtu. Gledalaca: 100. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Blažo Bogdanović (Cetinje) i Goran Šućur (Nikšić). Strijelci: Pepić u 64. i Đorđević u 66. za Arsenal, a Mudreša u 14. minutu za Lovćen. Žuti karton: Bracanović (Lovćen).

ARSENAL: Lemajić, Krgović (od 84. Ličina), Đorđević, Niković, V. Mršulja (od 90+1. Šušić), S. Mršulja, Batuta, Pepić, Manojlović, Pajović, Đukanović (od 46. Puljiz).

LOVĆEN: Rosandić, Bracanović, Montenegro, Mudreša (od 65. Draganić), Bujiša, Gazivoda, Vrljičak, Toljić (od 73. Roganović), Pejović, Radišić, Tomić (od 84. Vujović).

Fudbaleri Arsenala stigli su do pete prvenstvene pobjede - Tivćani su nakon preokreta uspjeli da savladaju Lovćen sa 2:1. Gosti iz Prestonice su poveli u 14. minutu pogotkom Mudreše, ali su izabranici Zorana Lemajića sredinom drugog dijela, za svega dva minuta igre, uspjeli da stvari okrenu. Prvo je Pepić izjednačio, a onda je Đorđević svome timu donio tri boda.

Rezultati: Dečić – Bokelj 3:0, Arsenal – Lovćen 2:1, Jedinstvo – Ibar 2:1, Mornar – Drezga 0:1, Jezero – Otrant Olimpik 2:1.