Čak i ako se izborno zakonodavstvo uspije izmijeniti, ostaje problem njegove primjene, jer je kontrolu nad tim čelnim institucijama DPS, čini se, već obezbijedio.

Mujo i Haso sjede na terasi birtije i ocjenjuju komade u prolazu, a svaka treća zastane i popriča s Mujom.
Haso se zbuni:
- Kako to misliš, Fata?!
Mujo se nasmije:
- Jednostavno... ona se okreće za svakom ženskom koju ja pogledam!

Sport - datum: 2019-09-02 REPREZENTACIJA CRNE GORE UBJEDLJIVO PORAŽENA OD GRČKE NA STARTU SVJETSKOG PRVENSTVA
Podbacili na startu Crveni previše respektovali Helene Grčka - Crna Gora 85:60 (17:9, 25:7, 21:22, 22:22)
Dvorana: u Nanđingu. Gledalaca: oko 14000. Sudije: Vaskez (Portoriko), Bartel (Urugvaj), Zaščuk (Ukrajina).

GRČKA: Larencakis 7, Kalates 5 (2-1), Burusis 12, Slukas 4, Papajanis 15 (1-1), Printezis 16 (4-4), Papanikolau 2, Mancaris 2 (2-2), Papapetru 4 (2-2), Vasilopulos, J. Adetokumbo 10 (2-2), T. Adetokumbo 8 (2-1).

CRNA GORA:: Vučević 12 (1-0), Nidam 5, Su. Šehović 3, Radović 2, Se. Šehović 2 (4-2), A. Popović, Todorović 2, Dubljević 5 (4-3), Ivanović 9 (2-2), Radončić, P. Popović 11 (2-2), Bjelica 9.

Reprezentacija Crne Gore ubjedljivo je poražena od Grčke na startu Svjetskog prvenstva u Kini. Selektor Mitrović je u istorijskom duelu za Crvene počeo sa petorkom: Nikola Ivanović, Sead Šehović, Dino Radončić, Bojan Dubljević i Nikola Vučević, a kao prvi strijelac ostaće zapisan Vučević. Osim tih, svečanih momenata, ostali neće ostati u lijepom sjećanju, pogotovo u košmarnom prvom poluvremenu. Već na startu se vidjelo da Mitrovićevi izabranici previše respektuju favorizovane Helene. Na parketu se nije odigravalo ništa neočekivano. Grci su odmah krenuli agresivno na spoljnu liniju Crne Gore, što je pravilo velike probleme u napadu. I dok je odbrana funkcionisala i nije bilo izgubljenih lopti, a to je bilo do šestog minuta rezultat je bio 4:5. Tada su protivnici iskoristili nekoliko grešaka, sjevnule su i kontre i do devetog minuta su otišli na 15:4. Nidam je trojkom prekinuo taj nalet i prva dionica završena je rezultatom 17:9. Nažalost, problemi Crne Gore u napadu nastavili su se i u drugoj četvrtini. Crveni su bili bojažljivi, falilo je agresivnosti, izdao ih je i šut, pa su tonuli sve dublje i dublje. Janis Adetokumbo, Printezis i Papajanis radili su šta su htjeli. Mitrović je pokušavao brojnim izmjenama da dođe do pravog ritma, ali uzalud. Burusis je ubacio trojku za nedostižnih 40:16 na poluvremenu. U nastavku je Crna Gora zaigrala nešto agresivnije i hrabrije. Ivanović i Vučević najavili su svjetlije momente i kod rezultata 53:33 natjerali Skurtopulosa na tajm aut. To mu se isplatilo, jer su njegovi izabranici odgovorili serijom 6:0 i ugasili nade Crvenih da mogu smanjiti razliku. Do kraja utakmice na parketu su s obje strane uglavnom bili drugopozivci i ništa se bitnije nije promijenilo.

- Samo 16 postignutih poena, dosta izgubljenih lopti, dosta grešaka... Riješena utakmica u prvom poluvremenu. Kada gledamo drugo poluvrijeme mi smo ih pobijedili. Naši igrači su krenuli da igraju bolje, sa više samopouzdanja. Ipak, na tom debiju, pred ovoliko gledalaca i pred takvim protivnikom kao što je Grčka, malo su se oduzele ruke, da kažem najskromnije i vidjeli ste kako smo otvorili utakmicu. Treba ipak da vidimo sa kim igramo bez euforije. Igrali smo protiv ljudi iz Olimpijakosa i Panatinaikosa. Mi govorimo o Adetokumbu, a ja sam govorio da će problem biti Kalates, koji je sjekao našu igru. Skup evroligaša pojačan sa NBA igračima. Mi smo sportisti, imamo želju i ambciju da napadnemo svakog, ali tu je realnost. Nismo mi ovako loši kao što smo izgledali noćas, rekao je selektor Mitrović.

Crna Gora odlučujući meč grupe F igra sjutra (10) sa novim Zelandom.

- To je ekipa atletski dominantna, pogotovo njihova spoljna linija, koja ima tu agresiju i trči 40 minuta. Igraju sa puno tranzicije, puno otvorenoga šuta. Ta utakmica sa Novim Zelandom je ključna da bi se borili za prilazak u drugi krug. Mislim da bi sa njima trebalo da se igra mnogo bolje i kvalitetnije nego noćas.