Čak i ako se izborno zakonodavstvo uspije izmijeniti, ostaje problem njegove primjene, jer je kontrolu nad tim čelnim institucijama DPS, čini se, već obezbijedio.

Mujo i Haso sjede na terasi birtije i ocjenjuju komade u prolazu, a svaka treća zastane i popriča s Mujom.
Mujo se nasmije:
- Jednostavno... ona se okreće za svakom ženskom koju ja pogledam!

Sport - datum: 2019-09-02 DRUGA LIGA CRNE GORE - ČETVRTO KOLO
Sa utakmice u Mojkovcu Prekinut niz Plavljana Ibar-Jezero 3:1 (0:1)
Gradski stadion u Mojkovcu. Gledalaca: oko 200. Sudija: Goran Ivanović (Podgorica) 0,5. Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) 1,5 i Miloš Vlahović (Podgorica) 1,5. Strijelci: Muković u 51, Vilotijević u 55 i Škrijelj u 90+4 za Ibar a Ajković u 18. minutu za Jezero. Žuti kartoni: Vilotijević, Šutković, Goranović, Škrijelj i Masato (Ibar) a Drešković, Kontić Radenović i Savović (trener) za Jezero.

IBAR: Nikolić 2, Šutković 1,5, Mučalica 1, Muković 2 (od 75 Tahitrović 1), Stanisavić 1,5, Škrijelj 2, Juki 1 (od 60 Murić 1), Goranović 2, Vilotijević 2 (od 88 Sekulić), Anđelić 1,5, Masato 1.

JEZERO: Ig. Asanović 1, Drešković 1, Matanović 1 (Iv. Asanović od 59 1), Jovićević 1,5, Osmajić 1,Redžepagić 1,5, Ajković 1,5, Radunović 1, Piranić 1 (od 49 Kontić 1), Stijepović 1, Kalač 1 (od 53 Radenović 1).

Igrač utakmice: Demir Škrijelj (Ibar)-2

Niko nije očekivao da će utakmica koja je zbog kazne Ibru igrana u Mojkovcu, u derbiju,,sjevera' obilovati sa puno dešavanja. Viđen je obostrano odličan fudbal, do 60 minuta kad je došlo do petnaestominutnog prekida, jer je delegat Zoran Đuričanin tražio da 30-ak navijača iz Rožaja, populatrne,,gazije' budu udaljene sa tribina. Inače tokom utakmice,,čašćavali' su se dobacivanjima, ponekad i neuskusnim, navijači iz Plava i Rožaja.

I onda kad je utakmica završena, van stadiona došlo je do bliskog kontakta navijača ove dvije ekipe. Sve je trajalo desetak minuta. Izmijenjeno je dosta udaraca, neki su čak u pomoć uzeli i motke, a neko u međuvremenu bacio i suzavac. Na jedvite jade policija i obezbjeđenje su razdvojile dvije zaraćene strane.

Što se tiče fudbala poveli su plavljani golom Ajkovića u 18 minutu. Onda, nakon odmora Rožajci su ušli na teren kao preporođeni. Napravili su preokret i postigli tri gola, preko Mukovića, Vilotijevića i Škrijelja i tako prekinuli pobjedonosni niz Jezera.

M.N.

Drezga – Dečić 0:1 (0:1)

Stadion Zore u Spužu. Gledalaca: oko 300. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica). Pomoćnici: Vojin Ostojić (Podgorica), Marko Drljević (Danilovgrad). Strijelac: Adžović u 35. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Radonjić, Popović, Vujisić (Drezga), Vuljaj, Knežević (Dečić).

DREZGA: O. Bogićević, Radonjić (od 57. Tripković), Šćekić, Mujović, Vukčević (od 46. Bulatović), Peruničić, Ćosović, Popović, Vujisić, Čađenović, Kubo (od 71. Tomašević).

DEČIĆ: Velimirović, Mijušković, Dedić, Ljuljđuraj, Pepić (od 75. Ujkaj), Tući, Adžović, Vuljaj, Drešaj (od 90. Dinoša), Prenkočević, Knežević (od 90. Mihailović).

Fudbaleri Dečića su iskoristili poraz Jezera da minimalnom pobjedom nad Drezgom izbiju na vrh Druge lige. Pogodak vrijedan tri boda u Spužu je postigao Aldin Adžović iz jedanaesterca u 35. minutu.

M.R.

Otrant Olimpik – Arsenal 1:0 (1:0)

Stadion: „Tuško polje”. Gledalaca: oko 60. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje), Uroš Rašović (Podgorica). Strijelac: Ramović u 43. minutu. Žuti kartoni: Redžović, Ramović (Otrant), Manojlović (Arsenal).

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, A. Rudović, Redžović, Ramović, Kurti (od 73. V. Rudović), Divanović (od 68. M. Divanović), Molabećirović, Dinoša, Seniković, Ficić (od 52. Marković), Alibegu.

ARSENAL: Lemajić, Pepić, Đorđević, Pajović, Niković, Kotarac, V. Mršulja (od 59. Ličina), S. Mršulja (od 66. Puljiz), Manojlović, Delić (od 22. Kovačević), Batuta.

Otrant Olimpik je kao domaćin igrao u Tuzima, ali to nije smetalo Ulcinjanima da upišu tri boda protiv Arsenala. Jedini gol na meču postigao je Amir Ramović u finišu prvog poluvremena. Tivćani su u 80. minutu imali idealnu priliku da izjendače. Dejan Pepić međutim nije realizovao jedanesterac.

Bokelj – Jedinstvo 1:1 (0:0)

Stadion pod Vrmcem. Gledalaca: oko 100. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Klačar, Goran Savićević (oba Bar). Strijelci: Bakić u 56. za Bokelj, a Hajrović u 66. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Banićević, Poček, Janković (Bokelj).

BOKELj: Kordić, Sekulović (od 84. V. Čavor), Kopitović, Mugoša, Bošković (od 62. Vukić), Banićević, Poček (od 90+2. Krstin), Janković, M. Čavor, Bakić, Jeknić.

JEDINSTVO: Džafić, Hajrović (od 80. Drašković), Krulanović, Šćepanović, Muzurović, Kriještorac (od 67. Mušović), Nikolić, Idrizović, Bugarin, Banda, Vulević (od 57. Cvijović).

Bokelj i Jedinstvo su remizirali pod Vrmcem. Domaće je u vođstvo doveo Danilo Bakić u 56. minutu, ali je desetak minuta kasnije Orhan Hajrović zatresao mrežu Kotorana i odnio bod za Bijelo Polje.

Lovćen - Mornar 1:1 (1:0)

Stidion: FK Arsenal. Gledalaca: oko 100. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Marko Bulatović (Podgorica). Strijelci: Vrljičak u 31. za Lovćen, a Kažić u 48. minutu za Mornar.

LOVĆEN: Rosandić, Radišić, Tomić (od 80. Roganović), Draganić, Toljić, Vrljičak, Pejović, Vujović, Gazivoda (od 60. Globarević), Bracanović, Mudreša (od 82. Bujiša).

MORNAR: Vukčević, Nakahara, Vlahović, Kažić (od 83. Jelić) Bećirović (od Mehović), Martinović, Najdanović (od 60. Merdović), Đurković, Brnović, Gašević, Vukmarković.

Okršaj prošloszeonskih prvoligaša odigran u Tivtu završen je bez pobjednika. Tako je Lovćen osvojio prvi bod u šampionatu, dok su Barani upisali i treći remi, uz jednu ostvarenu pobjedu. Bolju igru u prvom poluvremenu Cetinjani su krunislai golom koji je postigao Trpimir Vrljičak, da bi početkom drugog poluvremena Marko Kažić donio Mornaru izjednačenje i ispostavilo se postavio konačnih 1:1.

K.D.

4. kolo: Bokelj – Jedinstvo 1:1, Drezga – Dečić 0:1, Ibar – Jezero 3:1, Lovćen – Mornar 1:1, Otrant Olimpik – Arsenal 1:0.