Lukšićev šura prodaje kompleks sagrađen na divlje * Zbog šverca droge plata smanjena 150 eura * Eksploziv u dvorištu službenika zatvora * Šehović i Nurković sami sebe častili po stan * Zbogom Evropo! * „Veliku Albaniju“ ne podržavaju svi albanski političari * Umjesto 25 miliona, dobili da plate 39.000 za sudske troškove

– Tri penzionera upravljaju sa tri skupštine opštine – Kotor, Danilovgrad i Nikšić.

Došao Piroćanac u Italiju i ulazi u prodavnicu.
- Bonđorno - uzviknu prodavac sa osmjehom, a na to će Piroćanac:
- Nisam ništa ćorno, još nisam ni ušao.

Objašnjava načelnik stanice svojim ljudima zadatak.
„Naćićemo se ispred hotela „Balkan” točno u 11:48 časova, a za one koji imaju digitalne satove dva pendreka, obrnuta stolica i Snješko Bijelić”.

Sport LIGA ŠAMPIONA - KVALIFIKACIJE TREĆE KOLO (REVANŠI)
Dvostruki strijelac - Dušan Tadić Senzacije sa istoka
Istinski junaci trećeg kruga kvalifikacija za Ligu šampiona, pored Crvene Zvezde su ekipe Krasnodara i Kluža koje su gostujućim pobjedama eliminisale Porto i Seltik.

Dragao je utihnuo već na poluvremenu - Vilhena i dva puta Sulejmanov najavili su senzaciju ove runde koja je stigla pravo iz Rusije. Ze Luis i Dijaz golovima u nastavku nisu ni ublažili poraz Porta koji će duboko potresti ovaj klub. Za Krasnodar naredni rival je viceprvak Grčke.

Ništa manju senzaciju nije napravio ni Kluž koji je na Seltik Parku pobijedio šampiona Škotske i obezbijedio put u plej of gdje ga čeka prvak Češke, sastav Slavije iz Praga.

Olimpijakos
još jednom nije dozvolio rivalu da postigne gol - u revanšu je golovima Ruben Semeda i Valbuene eliminisao Basakšehira.

Iskustvo igranja ovakvih mečeva došlo je do izražaja u duelu Karabaga i APOEL-a. Šampion Kipra je uspio da nadoknadi minus iz prvog susreta u Nikoziji - promjena trenera dala je rezultat u najvažnijem trenutku. Tomas Dol je prvi put sjedio na klupi APOEL-a a prolazom u plej of častili su ga Tomas De Vinsenti iz penala u 34. minutu i Uroš Matić sredinom drugog poluvremena. Karabag će svoju misiju nastaviti u plej ofu za Ligu Evrope.

APOEL će prolaz u grupnu fazu Lige šampiona tražiti protiv Ajaksa koji je imao dosta problema sa prvakom Grčke, ekipom PAOK-a. Sredinom prvog dijela Bisevar je doveo goste iz Soluna do prednosti i najavio neizvjesnost koja je trajala do finiša prvog poluvremena. Dušan Tadić je propustio jedan ali je realizovao drugi od tri dosuđena penala za Kopljanike. U nastavku, Taljafiko i opet sa penala Tadić u finišu meča, donijeli su prvaku Holandije plasman u plej of.

Maribor je protiv Rozenborga u Trondhajmu uspio samo da povede u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena - strijelac je bio Vancaš Požeg. Ali, u nastavku, u razmaku od samo osam minuta Soderlund i Konradsen preokrenuli su rezultat u korist prvaka Norveške koji je imao identičnu prednost i iz prvog meča (3:1). Zanimljivo, od ukupno šest golova Rozenborga u ovom dvomeču, pet su postigli Soderlund i Konradsen. Kao poraženi, šampion Slovenije ima priliku da se nađe u grupnoj fazi Lige Evrope - u plej ofu igra najvjerovatnije sa Ludogorecom koji je u prvom meču slavio protiv TNS-a (5:0).

Rozenborg će se za Ligu šampiona boriti sa još jednim timom sa prostora eks Jugoslavije - to je Dinamo iz Zagreba je kao gost nadigrao i pobijedio prvaka Mađarske, sastav Ferencvaroša. Dani Olmo i Arijan Ademi režirali su, što kao strijelci što kao asistenti, ubjedljiv trijumf prvaka Hrvatske.

Vrlo neizvjesno je bilo u duelu Dinama i Klub Briža - domaći sastav je imao prednost do finiša meča, tražili su još jedan gol za prolaz ali je publiku na Olimpijskom stadionu u Kijevu šokirao iskusni Rud Vormer koji je gostima donio izjednačenje. Po jedan pogodak viđen je i u sudijskoj nadoknadi - autogolom Mehelea domaćin je opet dobio nadu za prolaz koju je vrlo brzo ugasio Openda.

Austrija ili Belgija imaće dva predstavnika u grupnoj fazi Lige šampiona. Prvacima tih zemalja, Salcburgu i Genku, pridružiće se bolji iz dvomeča Klub Briža i LASK-a koji je još jednom savladao Bazela - u Lincu je bilo 3:1

Prve utakmice plej ofa kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 20 i 21. avgusta.